Notice: تابع WP_Block_Type_Registry::unregister به طورنادرست فراخوانی شد. نوع بلوک "core/gallery" ثبت نشده است. لطفاً برای اطلاعات بیشتر، اشکال زدایی در وردپرس را مشاهده کنید. (این پیام در نگارش 5.0.0 افزوده شده است.) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5663

Notice: تابع WP_Block_Type_Registry::register به طورنادرست فراخوانی شد. نوع بلوک "core/gallery" هم‌اکنون ثبت شده است. لطفاً برای اطلاعات بیشتر، اشکال زدایی در وردپرس را مشاهده کنید. (این پیام در نگارش 5.0.0 افزوده شده است.) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5663
کابان مگ - چگونه آدامس را از روی لباس پاک کنیم؟ معرفی چند روش ساده و کاربردی

چگونه آدامس را از روی لباس پاک کنیم؟ معرفی چند روش ساده و کاربردی

0

پاک کردن آدامس به طور کلی به چند روش و با استفاده از چند ماده که در هر خانه‌ای وجود دارد، انجام می‌شود. روش‌های گفته شده در ادامه از آسیب به بافت لباس جلوگیری می‌کند و اگر آدامس به مو چسبیده باشد، بدون استفاده از قیچی مشکل را برطرف می‌کند. در ادامه با روش‌های فوق العاده آسان کابان مگ همراه شوید.

بهترین روش پاک کردن آدامس از روی لباس

وقتی آدامس به لباس، مبل، فرش و کلا پارچه بچسبد، سه راه برای پاک کردن آن از جمله، خشک کردن، فریز کردن، داغ کردن و پاک کردن با مواد شیمیایی پیش روی شما است که در ادامه به همه این موارد اشاره می‌کنیم و می توانید بر اساس شرایط از یکی از آن ها استفاده کنید.

پاک کردن آدامس از روی لباس

ساده ترین روش پاک کردن با یخ

پاک کردن ادامس از روی لباس یا حتی یا هر وسیله دیگری با استفاده از سرد کردن آن با یخ ساده ترین و کاربردی ترین روش است. لباس را روی یک سطح صاف پهن کنید و یک تکه قالب یخ را روی آن بگذارید و صبر کنید تا آدامس یخ بزند. آدامس یخ زده تکه تکه می‌شود و به راحتی از بافت پارچه جدا می‌شود. می‌توانید از قاشق فلزی سرد شده در فریزر هم به جای یخ استفاده کنید که البته کارایی آن به یخ نمی‌رسد.

گذاشتن لباس مورد نظر در فریزر هم ممکن است به فکر بسیاری برسد البته توجه داشته باشید که سرما می‌تواند به بافت پارچه آسیب بزند و باعث اصطهلاک سریع‌تر آن شود و باز هم راه حل یخ در بین دیگر روش‌های سرمادهی بهترین گزینه خواهد بود.

نکته

  • این روش برای لباس‌هایی با پرز زیاد و بافت درشت مانند جین و کتان بهتر جواب می‌دهد.
  • هرچه سریع‌تر اقدام به کندن آدامس کنید، آدامس کمتر به بافت نفوذ می‌کند و پاک کردن آن راحت‌تر خواهد بود.

پاک کردن با اسپری حالت دهنده مو

اگر آدامس به لباسی چسبیده باشد که حفظ حالت آن برای شما مهم باشد، مانند لباس‌های مجلسی، بهترین راه برای کندن آدامس استفاده از اسپری حالت دهنده مو است. در این روش تنها کافی است کمی از حالت دهنده مو را به محل چسبیدن آدامس اسپری کنید و پس از خشک شدن آدامس آن را از لباس به آرامی جدا کنید.

نکته

  • این روش برای کندن آدامس از روی لباس‌های گیپور، پولکدار، تور و به طور کلی پارچه خاص بهترین گزینه است.
پاک کردن آدامس از روی لباس با اسپری حالت دهنده مو

پاک کردن آدامس با استفاده از سرکه داغ

در این روش ابتدا سرکه را درون یک ظرفی مانند قابلمه بریزد و روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاید، شعله را خاموش کنید سپس بخش از لباس را که آدامس به آن چسبیده است را درون سرکه داغ غرق کنید و با یک مسواک کهنه روی آن بکشید تا آدامس کنده شود.

نکته

  • این روش برای لباس‌های با پارچه لطیف کاربرد ندارد. ممکن است بوی سرکه تا چند وقت شما را اذیت پس اگر در آینده نزدیک این لباس را نمی‌پوشید از روش سرکه برای پاک کردن آدامس استفاده کنید.
  • لازم نیست مقدار زیادی سرکه استفاده کنید، حدود یک لیوان سرکه برای این کار مناسب است و بهترین سرکه برای این کار سرکه سفید است چون به لباس رنگ نمی‌دهد.
پاک کردن آدامس از روی لباس با سرکه سفید

پاک کردن با لیمو ترش

بخشی از لباس که آدامس به آن چسبیده است را با لیموترش کاملا خیس کنید و سپس لباس را به روش معمول همیشگی بشویید. این روش تنها برای لباس کاربرد دارد و برای مبل یا فرش مناسب نیست.

پاک کردن آدامس با اتو

این روش بیشتر برای شلوار و لباس‌های جین به کار برده می‌شود. ابتدا اتو را به برق وصل کنید تا داغ شود و آن را از حالت بخار خارج کنید، سپس شلوار یا لباس جین را از سمت آدامس چسبیده روی یک تکه مقوا یا کاغذ بگذارید و سپس از سمت آدامس نچسبیده لباس را اتو کنید. آنقدر به اتو کردن ادامه دهید تا آدامس کاملا داغ شود و به مقوا بچسبد.

پاک کردن آدامس از روی مو

چسبیدن آدامس به مو معمولا برای دختر بچه و پسر بچه‌های بازیگوش که شب‌ها با آدامس در دهان‌شان می‌خوابند پیش می‌آید و صبح فردا دردسر بزرگی را برای پدر و مادرها به وجود می‌آورند. که البته راه حل‌های زیادی برای برطرف کردن آن وجود دارد. در ادامه به ساده ترین روش ها البته به غیر از قیچی کردن پاک کردن آدامس از روی مو اشاره شده است.

پاک کردن آدامس از مو

پاک کردن با سس مایونز و وازلین

پاک کردن آدامس به چند روش ساده امکان پذیر است که یکی از آن‌ها چرب کردن آن بخش به خصوص است. برای این منظور می‌توانید از وازلین و سس مایونز استفاده کنید. ابتدا بخشی از مو که آدامس به آن چسبیده است را با این مواد چرب کنید سپس با انگشتان خود به آرامی آدامس را از لا‌به‌لای موها بیرون بکشید. این روش برای موهای کوتاه پسربچه‌ها مناسب‌تر است. البته از مواد چرب دیگر مانند کره و کرم دست هم می‌توان برای این روش استفاده کرد.

پاک کردن آدامس با سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ خام را به قسمتی از مو که آدامس به آن چسبیده است را بزنید و به آرامی آدامس را با انگشتان خود بیرون بکشید. این کار را آنقدر ادامه دهید تا آدامس کاملا پاک شود.

پاک کردن آدامس با نوشابه

اگر موی آدامسی شده بلند باشد این روش برای پاک کردن آدامس از روی مو بهترین است. نوشابه که در آن باز نشده و گاز زیادی دارد را درون لیوان یا کاسه بریزید و موی آدامسی را درون آن غوطه ور کنید، پس از چند دقیقه آدامس خاصیت چسبندگی خود را از دست می‌دهد و از مو جدا می‌شود.

پاک کردن آدامس از ته کفش

چسبیدن آدامس به ته کفش اتفاقی است که همه آن را تجربه کرده‌اند و راه حل ساده‌ای هم دارد. برای پاک کردن آدامس از ته کفش بهتر است به آن حالت دهنده مو اسپری کنید و با برس سیمی آن را از ته کفش جدا کنید. اگر هم پاک شدن آدامس برای شما یک ضرورت نیست با مرور زمان و راه رفتن آدامس خود به خود از ته کفش جدا خواهد شد.

پاک کردن آدامس از ته کفش

پاک کردن آدامس از روی فرش و پتو

اگر آدامس به فرش بچسبد برای پاک کردن آن چندین راه وجود دارد. می‌توانید از سشوار برای گرم کردن آدامس استفاده کنید سپس با دستکش یک بار مصرف آن را از تار و پود فرش جدا کنید. آدامس گرم به پلاستیک می‌چسبد برای پاک کردن باقی مانده‌های آن باید از یک دستکش یکبار مصرف دیگر استفاده کنید.

گذاشتن یخ روی آن بخش از فرش که آدامس به آن چسبیده است هم راه خوبی به نظر می‌رسد و کارآمد است. استفاده از اسپری حالت دهنده مو هم برای پاک کردن آدامس از روی فرش راه حل هوشمندانه‌ای است.

پاک کردن آدامس از روی فرش

سخن آخر

اگر آدامس به یک لباس ظریف یا لباس‌هایی که تنها خشک شویی میشوند چسبید، در اینجا باید لباس خود را به یک متخصص در زمینه تمیز کردن لباس و پاک کردن لکه تحویل دهید. اگر شما هم تجربه‌ای شخصی از پاک کردن آدامس از لباس، مو، فرش و ته کفش دارید ما را از نظرات خود بهره‌مند سازید و این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110