با کفش کهنه و رنگ پریده چیکار کنیم؟ آموزش رنگ و نو کردن یک کتانی آل استار

6

کتانی آل ستار یکی از دوست داشتنی ترین و پرطرفدار ترین کتانی های دنیا است که پسر و دختر هم نمی شناسد. اگر شما هم مانند من از کهنه شدن کتانی آل ستار خود یا کفش های کتانی که دارید ناراحتید و می دانید که هنوز یکی دو سال برایتان کار می کند ولی از قیافه افتاده است. در ادامه با کابان مگ همراه شوید تا با یک راه ساده و مرحله به مرحله رنگ کردن کفش پارچه ای برای نمونه یک کفش کتانی آل ستار را به شما آموزش دهیم.

آموزش رنگ کردن کفش کتانی پارچه ای

همین تابستان بود که من با خودم فکر کردم که چطور میتوانم کتانی آل استاری که آفتاب رنگش رو برده نو کنم تا بتوانم دوباره از آن استفاده کنم. برای همین از یکی از دوستانم که دانشجوی رشته نقاشی بود مشورت گرفتم که در ادامه آن را با شما درمیان می گذارم. برای رنگ کردن یک کفش پارچه ای به این روش ساده شما نیاز به یه سری وسایل دارید که در زیر به آن اشاره می کنم.

بیشتر بخوانید: با شلوار جین کهنه چی کنیم؟ تعمیر یا تبدیل؟ چند ایده بسیار کاربردی و جذاب

مواد و وسایل لازم برای رنگ کردن کتانی آل استار

رنگ اکرلیک یا رنگ پارچهیک تویوپ هر رنگی که دوست دارید
آبیک لیوان
پالت رنگ یا ظرف کوچیکیک عدد
قطره چکانیک عدد
قلمویک عدد
چسب کاغذی یا وازلینبه مقدار لازم
اتو یا سشواربرای تثبیت

مرحله ۱؛ شستشو و تمیز کاری کتانی

اول خوب کتانی آل استار را بشویید تا تمام لکه های کثیف وچربی از روی آن پاک شود، بعد از اینکه کتانی کامل خشک شد با چسب نواری یا وازلین قسمت هایی زیره کتانی که سفید رنگ است یا قسمت هایی که دوست ندارید رنگ کنید را کامل با فشار انگشت بپوشانید ( اگر میخواهید به شکل و طرح های مختلف کتانی آل استار را رنگ کنید از قبل با خودکار علامت گذاری کنید و بعد شروع به رنگ کردن کنید) رنگ آمیزی با قلموی کوچک تر بهتر است! چون کار تمیزتر از آب در می آید.

کهنه

مرحله ۲؛ آماده کردن رنگ

در این مرحله رنگ آمیزی انجام می شود. رنگی که من برای رنگ آمیزی کتانی آل استارم استفاده کردم، رنگ اکرلیک بود. رنگ اکرلیک و رنگ پارچه هردو از رنگ های پایه ی آب هستند و می توان از هردو استفاده کرد. هر دو رنگ اکرلیک و رنگ پارچه را می توانید از فروشگاه های لوازم التحریر تهیه کنید.

به یاد داشته باشید مقدار رنگی که لازم دارید را از تیوپ خارج کنید چون اگر زیادتر از نیاز رنگ را روی پالت بریزید در برابر هوا سریع خشک می شود و کار کردن با آن سخت می شود. پس به اندازه رنگ را از تیوپ آن خارج کنید.

تذکر

رنگ را نباید خیلی با آب مخلوط کنید که رقیق شود یا خیلی کم آب بزنید که غلیظ شود. بعد از چند بار رنگ درست کردن دستتان می آید که چه مقدار آب به رنگ اضافه کنید. غلظت آن باید در حد ماست شل باشد. این غلظت باید طوری باشد که وقتی با قلمو کمی از رنگ را بر می دارید به فاصله یک ثانیه یک قطره رنگ از قلم مو بچکد. اگر بیشتر طول کشید یعنی باید مقداری آب اضافه کنید و اگر سریع تر از یک ثانیه بود باید کمی رنگ به مخلوط اضافه کنید.

مرحله ۳؛ رنگ کردن کفش پارچه ای

داخل کفش رو با دستمال یا تکه پارچه بی مصرف پر کنید تا رنگ آمیزی راحت تر باشد و کارتان تمیز باشد. سپس با دقت و حوصله قسمت هایی از کتانی آل استار را که میخواهید نو شود، رنگ کنید (ترجیحاً با یک موزیک این کار را انجام بدهید تا برایتان لذت بخش تر شود.

بعد از اینکه رنگ کردن شما کامل شد کتانی را به مدت ۲۴ ساعت کامل در جایی قرار دهید که خشک شود. پس از خشک شدن چسب کاغذی هایی را که روی کتانی چسبانده بودید، بکنید.

مرحله ۴؛ تثبیت رنگ

در این مرحله باید رنگ را تثبیت کنید، بهترین روش برای این کار استفاده از اتو است ولی اگر نتوانستید می توانید این کار را با سشوار هم انجام دهید. در آخر میتوانید طور که مایلید و با سلیقه خودتان به تزیین کتانی آل استار نو شده تان بپردازید.

در آخر باید عرض کنم که این روش بیشتر برای کفش های با جنس کتان کاربرد دارد. اگر جنس کتانی شما کتان نیست بهتره از یک رنگ مناسب با جنس آن استفاده کنید.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110