با شلوار جین کهنه چی کنیم؟ تعمیر یا تبدیل؟ چند ایده بسیار کاربردی و جذاب

6

اگر بچه ها یا خودتان همیشه قسمت خاصی از شلوار جین را پاره می کنید و شلوارتان آنقدر کهنه نمی شود که آن را دور بیندازید، پس شما هم مشکل من را دارید. من هم همیشه شلوار جین هایم زودتر از کهنه شدن در قسمت های خاصی پاره می شوند. تصمیم گرفتم یه مقاله راجع به تبدیل شلوار جین به وسایل مورد نیاز درخانه بنویسم که هم به خودم کمک کنم هم به شما. به نظر شما با شلوار جین کهنه چی کنیم؟ من قبلا کمی فکر کردم. چند راه برای استفاده دوباره از شلوار جین دارم. با کابان مگ همراه باشید.

تعمیر شلوار جین کهنه

بهترین کار برای وقتی که شلوارتان زیاد پاره نشده. مثل موقع هایی که زمین می خورید و سر زانوی شلوار پاره می شود و حیفتون می آید ازش استفاده نکنید، تعمیر شلوار است. می توانید از پارچه های دیگر متناسب با سن و سلیقه در تعمیر شلوار جین استفاده کنید و دوباره ازش استفاده کنید.

تبدیل کردن شلوار جین به شلوارک

آخرین حرکت روی شوار جین وقتی که زانوش پاره شده و تعمیرش نمی شود، شلوارک کردن آن است. زدن تور زیر لبه شلوارک می تواند آن را زیباتر کند و یا گلدوزی لبه و روی جیب آن هم می تواند آن را از سادگی در بیاورد.

تبدیل شلوار جین به لباس های دیگه

یک راه دیگر برای استفاه مجدد از شلوارهای جین پاره و کهنه در واقع تبدیل آن ها به چیزهایی دیگر است. به عبارتی می توانید از شوار جین پاره لباس های دیگری هم بسارید. مثلا اگه شلوار ضخیم است می توانید از تکه های آن یک کت بسازید یا حتی آن را به دامن یا پیراهن تبدیل کنید.

تبدیل کردن شلوار جین به کیف

از شلوار جین هایی که کهنه شدن و قابلیت دوباره لباس شدن رو ندارند، می توانید کیف درست کنید. اگر کمی سلیقه به خرج دهید کیف های متنوعی می شود درست کرد. می توانید انواع کیف دستی، کوله پشتی، کیف لوازم آرایش، جامدادی و کیف دوشی درست کنید.

ساک خرید هم یکی از گزینه های ساده و پر کاربرد است. با تهیه ساک خرید هم از پلاستیک کمتری استفاده می شود و هم از خرید کردن لذت می برید. امتحانش کنید.

تبدیل کردن شلوار جین به کوسن

می توانید با هنری که دارید شوار جین کهنه رو به چیزای مختلف تبدیل کنید. کوسن یکی از اون چیزاست. چند تا ایده برای تهیه کوسن با استفاده از شلوار جین دارم که کار را برایتان آسان تر کنم.

تبدیل کردن شلوار جین به قالیچه

می توانید از شوار جین کلاف درست کنید و با کلاف ها قالیچه ای با استفاده از قلاب مکرومه بافی ببافید. همچنین میتوانید با به هم چسباندن تیکه های شلوار جین به هم قالیچه درست کنید که آسان ترین ایده است. یک روش دیگر هم استفاده از نوارهای ده سانتی با پهنای دلخواه هستند که به تور پلاستیکی درشت، گره میخورند، در زیر تصاویری از این روش به نمایش درآمده است که کاملا گویای مراحل تهیه است.

تبدیل کردن شلوار جین کهنه به مبل پاف و بالش نشیمن

مبل پاف به مبل ها و چهارپایه هایی که پایین مبل تک نفره از آن ها استفاده می شود، می گویند. مبل پاف را با روکش شلوار جین درست کنید و داخل آن را با شیشه نوشابه خانواده و اسفنج و یا پَر پُر کنید. میتوانید از این مبل در اتاق بچه ها استفاده کنید. یا در بالکن به عنوان مبلمان فضای باز از آن استفاده کنید.

برای درست کردن مبل پاف یا بالش نشیمن می توانید از روش تکه دوزی و دوختن تکه های پارچه استفاده کنید و یا پارچه را به صورت کلاف دربیاورید و با قلاب مکرومه بافی آن را ببافید.

تبدیل کردن شلوار جین کهنه به سبد

سبد بافی یکی از هنرهای مورد علاقه من است ولی هنوز فرصت فراگیری آن را نداشتم. اگر با استفاده دوباره از لباس های کهنه سبد رخت چرک درست کرد. دیگه بهتر از این امکان ندارد.

به طور کلی دو روش برای تهیه سبد با استفاده از شوار لی کهنه است. روش اول این است که تکه ها را به صورت مکعب مربع، استوانه، مکعب مستطیل به هم بدوزیم و دو دسته برای آن قرار دهیم. البته برای صاف ایستادن آن بهتر است از مقوا، قدک یا فیلم رادیولوژی در دیواره آن استفاده کنیم.

روش دوم که به نظر من ساده تر است، تبدیل شلوار لی کهنه به نوارهای دراز و بافتن سبد به وسیله این نوارها است. اگر سبد سفت می خواهید، می توانید از مفتول مسی در لا به لای نوارهای پارچه ای استفاده کنید یا یک بدنه فلزی برای سبد خود تهیه کنید و نوارها را به دور آن ببافید.

تبدیل شوار لی به عروسک برای بچه ها

به طور کلی پارچه جین به دلیل جنس با کیفیت ماندگاری زیادی دارد. با استفاده از این پارچه که از شلوار لی کهنه به دست می آورید، می توانید عروسک های زیبا بسازید. برای بهتر شدن شکل ظاهری آنها میتواندی از پارچه های رنگی و گل دار دیگری هم در کنار پارچه جین استفاده کنید.

تبدیل شلوار لی کهنه به دمپایی و پاپوش

اگر دمپایی دارید که رویه آن پاره شده ولی کفی آن سالم است می توانید با استفاده از پارچه شلوار لی کهنه یک رویه برای آن درست کنید و به آن بچسبانید یا بدوزید. در این صورت یک دمپایی جدید خواهید داشت.

می توانید اندازه پای خود را روی کاغذی بکشید و با پارچه شوار جین یک پاپوش برای فصل زمستان تهیه کنید و در خانه استفاده کنید.

تبدیل شلوار لی به زیورآلات

مطمئنا یکی از زیورآلات خانم ها کش مو یا سنجاق سر آن ها است. با استفاده از پارچه جین می توانید کش های زیبا و سنجاق های شیک تهیه کنید و با منجوق آنها را تزیین کنید.

البته النواع النگو و گوشواره را هم می شود با تکه پارچه های جین درست کرد که برخی از آن ها واقعا زیبا هستند و برای ست کردن با شلوار یا کت جین مناسب اند.

تبدیل شوار جین به پیشبند و دستگیره آشپزی

تبدیل شوار جین کهنه به پیشبند و دستگیره آشپزخانه فکر بسیار جالبی است زیرا هم زیباست و هم ماندگاری بالایی دارد و حالا حالاها خراب نمی شود.

تبدیل شوار جین به جاکلیدی

وقتی می شود با شلوار جین کهنه کیف پول درست کرد چرا نشود جاکلیدی درست کرد؟

تبدیل شوار جین به دشک حیوان خانگی

اگر حیوان خانگی مثل سگ یا گربه دارید یک کاربرد جدید برای شوار جین های کهنه تان پیدا کردید که آن هم تهیه دشک و جای حیوان خانگی است.

استفاده دوباره از شلوار لی کهنه

تبدیل شلوار لی به چیزهای تزیینی و کاربردی

سخن آخر

یکی از کاربردهای تازه ای که برای شلوار جین کهنه پیدا کردم، استفاده از آنها برای «تعویض روکش میز اتو» است. اگر شما هم ایده ای برای تبدیل شوار جین کهنه به وسایل کاربردی یا تزیینی دارید آن را با ما در میان بگذارید و این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110