بهترین نژاد سگ آپارتمانی برای کودکان و بزرگسالان در زندگی شهری

0

زندگی شهری در آپارتمان‌های کوچک محدودیت‌هایی از جمله در نگهداری از حیوانات خانگی از جمله سگ خواهد داشت. برخی از نژادهای سگ با توجه به ویژگی‌هایی که دارند برای زندگی در مناطق شهری و آپارتمان‌های کوچک مناسب هستند حال این نژاد می‌توانند بزرگ باشند یا کوچک و این شما هستید که باید تصمیم بگیرید. در این مقاله از کابان مگ به معرفی بهترین نژاد سگ آپارتمانی برای زندگی شهری در آپارتمان می‌پردازیم.

سگ آپارتمانی و زندگی شهری

قطعاً زندگی شهری چالش‌های بی‌نظیری را برای سگ‌ها و صاحبان آن‌ها فراهم می‌کند. اما اگر یک نژاد درست را انتخاب کنید، خواهید دید که این دوست چهارپای شما، کاملاً مناسب زندگی شلوغ و پر سروصدای شهری است. در اینجا به تعدادی از بهترین نژاد سگ برای زندگی شهری اشاره خواهیم کرد و در مورد ویژگی‌های مشترک این حیوانات صحبت می‌کنیم.

ویژگی‌های یک سگ خوب آپارتمانی برای زندگی شهری

اجازه دهید ابتدا یک موضوع را مطرح کنیم. همه سگ‌ها خصوصیات فردی، آستانه تحمل، شخصیت و علایق متفاوتی دارند. هیچ مطلقی وجود ندارد، ممکن است یک سگ هاسکی یا گریت پیرنیز (Great Pyrenees) را پیدا کنید که عاشق زندگی در ساختمان‌های مرتفع باشد.

تعجب نکنید. برخی از نژادها به ندرت از زندگی در منهتن یا مرکز شیکاگو خوشحال خواهند شد. اما نژادهای دیگر می‌توانند در شهرهای بزرگ رشد کنند. نژادهایی که به خوبی با زندگی شهری سازگار می‌شوند، معمولاً از ویژگی‌های مشترکی مانند ویژگی‌های زیر برخوردارند:

اندازه بدن کوچک

در حالی که برخی از سگ‌های متوسط تا بزرگ می‌توانند به خوبی با زندگی در شهر سازگار شوند (چند مورد را به اشتراک خواهیم گذاشت)، سگ‌های کوچک به طور کلی برای سبک زندگی شهری مناسب‌ترند.

سگ‌های کوچک نه تنها در پیاده‌روهای شلوغ، آسانسورها، راهروها و وسایل حمل و نقل عمومی راحت‌تر حرکت می‌کنند، بلکه فضای کمتری را نیز اشغال می‌کنند.

از آنجا که زندگی شهری معمولاً شامل مکان‌های کوچک می‌شود، نگهداری از یک سگ کوچک نسبت به یک سگ با جثه بزرگ، آسان‌تر است.

خلق‌وخوی دوستانه

خلق‌وخوی سگ‌ها نسبت به یکدیگر متفاوت است اما برخی نژادها خلق‌وخوی دوستانه‌تری دارند. به دلیل اینکه اغلب با افراد مختلف و حیوانات خانگی‌شان در ارتباط هستید.

بهتر است سگی را انتخاب کنید که سریع‌تر با افراد و حیوانات جدید آشنا می‌شود. نژادهای بیش از حد واکنش‌پذیر، محافظ، درنده یا گوشه‌گیر از زندگی شهری چندان لذت نخواهند برد.

آموزش پذیری آسان

آموزش پذیری یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در انتخاب بهترین نژاد سگ آپارتمانی برای زندگی شهری آپارتمان نشینی است.

همه سگ‌ها باید آموزش‌های اولیه فرمان پذیری را دریافت کنند و این مورد به خصوص برای سگ‌هایی که باید در شهرها زندگی کنند و خطرات احتمالی زیادی برای آن‌ها وجود دارد، بسیار مهم است. بر این اساس، باید از نگهداری سگ‌هایی که تربیت آن‌ها بسیار دشوار است، خودداری کنید.

همچنین لازم به ذکر است که آموزش خانگی برای سگ‌هایی که در آپارتمان زندگی می‌کنند، نسبت به سگ‌هایی که در خانه‌های بزرگ‌تر زندگی می‌کنند، دشوارتر است، بنابراین تلاش کنید از نگهداری سگ‌هایی که اغلب در این زمینه مشکل‌ساز هستند، خودداری کنید.

سگ‌های شهری معمولاً سروصدای کمی دارند

اکثر سگ‌ها گاه‌به‌گاه پارس می‌کنند اما برخی از آن‌ها بیشتر اوقات در حال پارس کردن هستند. بنابراین سگی را انتخاب کنید که از نژادی آرام باشد؛ در غیر این صورت همسایه‌ها به دلیل سروصدای سگ، به مدیریت شکایت می‌کنند.

مستعد اضافه‌وزن نباشد

برخی نژادها به سرعت اضافه‌وزن پیدا می‌کنند. این امر موجب ایجاد مشکلات جدی سلامتی می‌شود که برای رفع آن باید از رژیم غذایی مناسب و مهم‌تر از همه، ورزش، برای کاهش وزن سگ استفاده کنید.

بسیاری از شهرهای پیشرفته دارای پارک‌های زیادی هستند که سگ‌ها می‌توانند در آنجا بدوند و ورزش کنند. اما یافتن این مکان‌ها در حومه شهر نسبت به مناطق شهری شلوغ آسان‌تر است. پس زحمت خود را کم کنید و سگی را انتخاب کنید که اضافه‌وزن زیادی پیدا نکند.

معرفی ۲۳ نوع از بهترین نژاد سگ آپارتمانی برای زندگی در آپارتمان

تعدادی از نژادها می‌توانند به خوبی با زندگی شهری سازگار شوند اما سگ‌هایی که در اینجا نام برده می‌شوند، به احتمال زیاد بیشتر از دیگر سگ‌ها از زندگی در مناطق شهری لذت می‌برند.

نژاد بیچون فرایز (Bichon Frise)
نژاد بیچون فرایز (Bichon Frise)

نژاد بیچون فرایز (Bichon Frise)

نژاد بیچون فرایز (Bichon Frise) یکی از بهترین نژاد سگ آپارتمانی برای نگهداری در زندگی شهری است. این سگ، نژادی با نشاط و با رفتاری همیشه شاد است.

آن‌ها معمولاً با افراد بزرگ‌سال و کودکان به سرعت دوست می‌شوند و تقریباً با دیگر سگ‌ها نیز رفتاری دوستانه دارند. موهای این سگ ریزش زیادی ندارد و ضد حساسیت است؛ بنابراین این نژاد برای افرادی که به سگ حساسیت دارند، بسیار مناسب است.

بااین‌حال، به نظافت مکرر نیاز دارند و باید بودجه‌بندی و برنامه‌ریزی متناسب با آن را در نظر گرفت. این نژاد جثه کوچکی دارد که برای زندگی در آپارتمان عالی است اما این سگ می‌تواند برای زندگی در خانه‌های بزرگ‌تر نیز آموزش ببیند.

نژاد باسنجی (Basenji) یکی از بهترین نژاد سگ خانگی
نژاد باسنجی (Basenji)

نژاد باسنجی (Basenji)

این نژاد سگ آپارتمانی هم می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای زندگی شهری باشد. اگر به داشتن سگی علاقه دارید که کمی متفاوت از دیگر سگ‌ها باشد، احتمالاً باید نژاد باسنجی را در نظر بگیرید.

منشأ این سگ‌ها آفریقای مرکزی است، جایی که در طول تاریخ به عنوان سگ‌های شکاری مورد استفاده قرار می‌گرفتند. این سگ‌ها به دلیل پارس نکردن زیاد معروف‌اند اما به این معنا نیست که همواره ساکت‌اند.

در حقیقت، آن‌ها طیف گسترده‌ای از صداها را منتشر می‌کنند که نه تنها تأثیرگذار، بلکه زیبا نیز هستند. باسینجی سگ‌هایی نسبتاً تمیزند که ریزش موی زیادی ندارند. آن‌ها تقریباً کوچک‌اند (با وزنی حدود ۲۰ تا ۲۵ پوند) و به همین دلیل برای زندگی در آپارتمان‌ها و مناطق شلوغ شهری مناسب‌اند.

بااین‌حال، قبل از به سرپرستی گرفتن این سگ و آوردن آن به خانه، حتماً باید با رفتارهای آن آشنا شوید. این سگ‌ها هنگام فکر کردن مستقل عمل می‌کنند که اغلب موجب چالش‌هایی در هنگام آموزش می‌شود.

همچنین این نژاد علاقه زیادی به شکار کردن دارد که می‌تواند معضلی برای افرادی باشد که از حیوانات خانگی دیگری نیز نگهداری می‌کنند.

نژاد بوستون تریر (Boston Terrier) یکی از بهترین نژاد های سگ خانگی
نژاد بوستون تریر (Boston Terrier)

نژاد بوستون تریر (Boston Terrier)

بوستون تریر که به «نجیب‌زاده آمریکایی» نیز معروف است، سگی تمیز و مرتب است که تراوش آب دهان و ریزش موی زیادی ندارد از این رو برای بسیاری از خانواده‌ها می‌توان بهترین نژاد سگ آپارتمانی در مناطق شهری باشد. این سگ‌ها رفتاری شادمان و دوستانه دارند و اغلب با خانواده‌هایی که دارای فرزند هستند، به خوبی کنار می‌آیند.

آن‌ها سگ‌هایی باهوش‌اند اما گاهی اوقات در حین آموزش، لجوج و سرسخت رفتار می‌کنند. این نژاد انرژی زیادی دارد که ممکن است برای زندگی شهری بیش از اندازه باشد اما پیاده‌روی روزانه برای کمک به آرام کردن او مناسب است.

نژاد کُرگی (Corgis)
نژاد کُرگی (Corgis)

نژاد کُرگی (Corgis)

در اصل دو نوع نژاد مختلف کرگی وجود دارد: ولش کوردیگان (Cardigan Welsh) و ولش پمبروک (Pembroke Welsh). خوشبختانه هر دو نژاد رفتاری دوستانه دارند که آن‌ها را برای زندگی در شهر مناسب می‌کند.

این سگ‌ها تمایل دارند تا به غریبه‌ها به عنوان دوست نگاه کنند اما گاهی اوقات نسبت به دیگر سگ‌ها واکنش نشان می‌دهند. آن‌ها تقریباً پر سروصدا هستند بنابراین برای زندگی در ساختمان‌های آرام مناسب نیستند.

همچنین به ورزش بیشتری نسبت به دیگر سگ‌های هم اندازه خود نیاز دارند، به همین دلیل پیاده‌روی و گردش در پارک بیشتری نیز لازم دارند. توجه کنید که نژاد کرگی ریزش موی زیادی دارد، بنابراین برای افرادی که به موی سگ حساسیت دارند، مناسب نیست.

نژاد بولداگ (Bulldog)
نژاد بولداگ (Bulldog)

نژاد بولداگ (Bulldog)

این نژاد به عنوان یکی از بهترین نژادهای سگ آپارتمانی برای زندگی شهری نشینی قبلاً به عنوان بولداگ انگلیسی شناخته می‌شد اما اکنون تنها با نام بولداگ معرفی می‌شود.

متأسفانه این سگ‌ها می‌توانند موجب برخی مشکلات سلامتی شوند و قادر به تحمل دماهای زیاد نیستند و بسیاری از آن‌ها در خواب خروپف می‌کنند.

بااین‌حال، بولداگ انتخابی عالی برای زندگی شهری است زیرا سطح انرژی پایینی دارند و به ورزش کردن زیادی نیاز ندارند.

در واقع، این سگ‌ها عاشق استراحت کردن در اطراف خانه هستند (ترجیحاً در حال خوردن غذای موردعلاقه‌شان). مراقب باشید که بیش از اندازه به بولداگ غذا ندهید زیرا این سگ‌ها خوردن را به عنوان یک سرگرمی می‌بینند و به سرعت اضافه‌وزن پیدا می‌کنند.

نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل (Cavalier King Charles Spaniel)
نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل (Cavalier King Charles Spaniel)

نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل (Cavalier King Charles Spaniel)

این نژاد به عنوان نژادی همراه تربیت شده است و برای زندگی در شهرهای بزرگ بسیار عالی است. در واقع، این سگ بسیار دوستانه و راحت است و برای افرادی که قصد دارند برای اولین بار از حیوانات نگهداری کنند، مناسب است. آن‌ها قلباً انسان‌ها را دوست دارند و بسیار بامزه و اجتماعی هستند.

این سگ‌ها دوست دارند روی پاهای صاحب خود بنشینند و نوازش شوند. آن‌ها تمایل دارند تا با همه از جمله بچه‌ها، غریبه‌ها و دیگر سگ‌ها ارتباط برقرار کنند.

نژاد کاوالیر کاملاً باهوش بوده و به راحتی آموزش می‌بیند و برخلاف سایر سگ‌ها که با مشکلات آموزش در خانه مواجه می‌شوند، به ندرت در هنگام آموزش دیدن سرسخت می‌شوند. مراقب باشید که او را زیاد در خانه تنها نگذارید زیرا موجب ایجاد اضطراب جدایی در آن‌ها می‌شود.

نژاد چی واوا (Chihuahua)
نژاد چی واوا (Chihuahua)

نژاد چی واوا (Chihuahua)

نژاد چی واوا یکی از بهترین نژادها برای زندگی شهری است. اندازه کوچک آن‌ها برای زندگی در شهر عالی است و نسبت به سایر نژادها راحت‌تر آموزش می‌بینند. آن‌ها اغلب رفتاری دوستانه دارند اما نکته مهم این است تا زمانی که هنوز جوان هستند، اجتماعی شوند تا نسبت به غریبه‌ها واکنش نشان ندهند.

این سگ‌ها ریزش موی متعادلی دارند اما بدن کوچک آن‌ها می‌تواند موی زیادی را بر روی خود جای دهد. بنابراین این موهای اضافی احتمالاً نباید برای صاحبان آینده آن‌ها چندان مهم باشد.

تنها مشکل این سگ‌ها، تمایل به پارس کردن زیاد است. آن‌ها به ندرت زمانی که کسی از کنار در عبور کند یا زنگ خانه را به صدا درآورد، ساکت می‌شوند.

نژاد چاینیز کرستد (Chinese Crested)
نژاد چاینیز کرستد (Chinese Crested)

نژاد چاینیز کرستد (Chinese Crested)

چاینیز کرستد سگی نیست که مورد علاقه همه باشد اما بسیاری از صاحبان آن‌ها، این سگ را دوست‌داشتنی می‌دانند. علاوه بر زیبایی، این سگ‌های کوچک بامزه، برای زندگی در شهر بسیار مناسب‌اند که باید توجه بیشتری به آن‌ها شود.

این سگ‌ها در واقع دو نوع مختلف دارند: «بدون مو» و «پر مو». در نوع اول فقط بر روی سر، دم و پنجه رویش مو وجود دارد، در حالی که در نوع دوم رویش مو در همه جای بدن دیده می‌شود.

علیرغم موی زیاد در سگ‌های پر مو، این موجودات کوچک به راحتی سرما می‌خورند. بنابراین در فصل زمستان باید پلیور مناسب این سگ‌ها را در دسترس داشته باشید.

از لحاظ شخصیتی این سگ‌ها رفتاری دوستانه دارند و با انسان‌ها پیوندی عمیق برقرار می‌کنند. آن‌ها همچنین با کودکان به خوبی رفتار می‌کنند، به همین دلیل انتخابی عالی برای خانواده‌هایی هستند که در شهر زندگی می‌کنند.

نژاد فرنچ بولداگ (French Bulldog) یکی از بهترین نژاد سگ خانگی در آپارتمان‌ها
نژاد فرنچ بولداگ (French Bulldog)

نژاد فرنچ بولداگ (French Bulldog)

این سگ دوست‌داشتنی، سگی فوق‌العاده برای زندگی در آپارتمان است و برای همین در فهرست بهترین نژاد سگ آپارتمانی در برای کودکان و بزرگسالان قرار گرفته است. آن‌ها به ورزش زیادی نیاز ندارند و معمولاً هنگام پیاده‌روی در خیابان‌های شلوغ شهری، به خوبی رفتار می‌کنند.

علاوه بر مهربانی، هوش بالا و جذاب بودن، این سگ‌های کوچک معمولاً ساکت هستند و برای افرادی که همسایه‌های زیادی دارند، بسیار مناسب‌اند. این نژاد که با نام «فرنچی» نیز شناخته می‌شود، با کودکان رفتاری عالی دارد و انتخابی مناسب برای خانواده‌ها می‌باشد.

اما نژاد فرنچ بولداگ دارای مشکلاتی نیز هست. زمانی که به تازگی او را به خانه می‌آوردید، ریزش مو، ترشح آب دهان و خروج گاز معده فراوانی دارد. آن‌ها همچنین موجوداتی وابسته هستند و نمی‌توانند تنها ماندن در خانه را برای مدت طولانی تحمل کنند.

نژاد پاگ (Pug)
نژاد پاگ (Pug)

نژاد پاگ (Pug)

این نژاد، کمدین دنیای سگ‌هاست و اغلب با رفتارهایشان موجب خنده صاحبان خود می‌شوند. پاگ‌ها دوست دارند در مرکز توجه باشند و به سرعت با سایر حیوانات خانگی و انسان‌ها دوست می‌شوند.

علیرغم همه این‌ها، می‌توان گفت که این سگ‌ها وابسته به انسان هستند. آن‌ها معمولاً روی پاهای صاحب خود می‌نشینند و در همه جا او را دنبال می‌کنند.

همین امر موجب می‌شود که اگر سگ را تنها در خانه رها کنید، به اضطراب جدایی دچار می‌شود. بنابراین این سگ‌ها برای خانه‌هایی مناسب‌اند که همواره یک نفر در خانه حضور دارد.

نژاد پاگ ریزش موی زیادی دارد و برای افرادی که به موی سگ حساسیت دارند، مناسب نیست. آموزش دادن آن‌ها در خانه بسیار دشوار است و به سختی تعلیم می‌بینند، به همین دلیل زمانی که او را به خانه آورید، باید بلافاصله آموزش دادن به او را شروع کنید.

همچنین توجه داشته باشید که این سگ‌ها علاقه زیادی به غذا خوردن دارند و بسیار مستعد چاق شدن هستند. بنابراین هنگام غذا دادن به او مراقب باشید که بیش از اندازه غذا نخورد.

نژاد شیتزو (Shih Tzu) یکی از بهترین نژاد های سگ خانگی
نژاد شیتزو (Shih Tzu)

نژاد شیتزو (Shih Tzu)

شیتزو یک از بهترین نژاد سگ آپارتمانی است و یکی از دوست‌داشتنی‌ترین نژادهای سگ در جهان است. آن‌ها ترکیبی شگفت‌انگیز از اعتماد به نفس و جذابیت هستند که نمی‌توان در برابر بغل نکردن‌شان مقاومت کرد.

این سگ‌های کوچکِ اصیل که در اصل برای همراهی با خانواده‌های سلطنتی تربیت شده‌اند، موهایی بلند دارند که گاهی اوقات بر روی زمین کشیده می‌شود. با این حال، بسیاری از صاحبان این سگ‌ها موهای آن‌ها را کوتاه می‌کنند تا نگهداری از آن‌ها راحت‌تر باشد.

نژاد شیتزو معمولاً با افراد و سایر حیوانات رفتاری دوستانه دارد اما اشتیاق زیادی برای شکار کردن نیز دارد. آن‌ها پیوندی عمیق با صاحبان خود برقرار می‌کنند و معمولاً می‌توانند زمان‌هایی را به تنهایی در خانه سپری کنند.

همانند دیگر سگ‌های کوچک، این نژاد نیز برای آموزش دیدن در خانه دشوار است. آن‌ها همچنین به دلیل داشتن بینی کوچک، به دماهای بالا حساس‌اند.

نژاد مالتیز (Maltese)
نژاد مالتیز (Maltese)

نژاد مالتیز (Maltese)

علیرغم داشتن اصالتی اروپایی، نژاد ماتلیز از بسیاری از جهات شبیه به سگ چینی یعنی شیتزو می‌باشد. همانند شیتزو، مالتیز نیز رفتاری دوستانه و راحت دارد و صرف نظر از اندازه کوچک خود، بسیار شجاع است. علاوه بر این، مالتیز نیز دارای موهایی بلند است. آن‌ها مورد علاقه افراد هستند و برای آموزش دیدن، باهوش‌اند.

بااین‌حال، همانند سایر سگ‌های کوچک، این سگ‌ها نیز ممکن است برای آموزش دیدن دشوار باشند. آن‌ها همچنین مستعد اضطراب جدایی‌اند، بنابراین قبل از به سرپرستی گرفتن آن‌ها، سبک زندگی خود را در نظر بگیرید.

نژاد مالتیز ریزش مو یا تراوش آب دهان زیادی ندارد به همین دلیل می‌تواند برای افرادی که به تمیزی خانه خود اهمیت می‌دهند، مناسب باشد.

نژاد گری هوند (Greyhound)
نژاد گری هوند (Greyhound)

نژاد گری هوند (Greyhound)

به دلیل اینکه این سگ‌ها با سرعتی بالا می‌دوند، به نظر می‌رسد برای زندگی شلوغ شهری ایدئال نباشند. بااین‌حال، اگرچه آن‌ها به ورزش و فضایی برای دویدن نیاز دارند، اما در واقع سگ‌های خوبی هستند و نشستن روی مبل را دوست دارند. گری هوند سگ‌هایی حساس‌اند و رفتاری دوستانه دارند و اغلب با کودکان به سرعت دوست می‌شوند.

اما آن‌ها تا حدی غریزه شکار کردن نیز دارند، به همین دلیل بهتر است هنگام قدم زدن در پارک و مکان‌هایی که حیوانات کوچکی مانند سنجاب در آنجا وجود دارد، مراقب آن‌ها باشید و از قلاده محکمی برای آن‌ها استفاده کنید.

بسیاری از افراد دوست دارند تا از این سگ‌های پرسرعت نگهداری کنند اما این کار گاهی اوقات می‌تواند چالش‌برانگیز باشد زیرا بسیاری از آن‌ها سابقه بد رفتاری دارند.

نژاد هاوانیز (Havanese)
نژاد هاوانیز (Havanese)

نژاد هاوانیز (Havanese)

اگر به دنبال سگی هستید که شبانه‌روز به دنبال شما باشد، نژاد هاوانیز ممکن است همان چیزی باشد که می‌خواهید. این موجودات کوچک اغلب رفتاری مهربان و دوستانه دارند و به زندگی در شهر و دیدن هرروزه افراد جدید علاقه‌مندند و یکی از بهترین نژاد سگ آپارتمانی برای زندگی شهری هستند.

هاوانیز نژادی باهوش است و به راحتی آموزش می‌بیند. با این وجود، همانند سایر سگ‌های کوچک، ممکن است در آموزش دیدن، چالش‌برانگیز باشد. این مسئله موضوعی چندش‌آور را برای این سگ‌ها ایجاد می‌کند، زیرا آن‌ها گاهی اوقات از بیماری کپروفاژی رنج می‌برند، یعنی تمایل به خوردن مدفوع.

این نژاد نسبت به سایر سگ‌های کوچک، از سطح انرژی بالایی برخوردار است و به همین دلیل به پیاده‌روی‌های طولانی و مکرر نیاز دارد. بردن او به پارک‌های محلی مخصوص سگ‌ها نیز ایده خوبی است تا بتواند با دویدن، جست‌وخیز و بازی کردن، انرژی خود را تخلیه کند.

نژاد یورکشایر تریر (Yorkshire Terrier)
نژاد یورکشایر تریر (Yorkshire Terrier)

نژاد یورکشایر تریر (Yorkshire Terrier)

این نژاد ممکن است شبیه به سگ‌هایی باشد که نشستن روی پاهای صاحب خود را دوست دارند. اما این سگ‌های کوچک، در واقع تا حدی شجاع هستند که به آن‌ها شهامت و اعتماد به نفس می‌دهد.

تمامی سگ‌های این نژاد کوچک‌اند اما تفاوت کمی در اندازه دارند. وزن این سگ هرگز از ۵ پوند بیشتر نمی‌شود اما ممکن است یکی از نژادهای خواهر یا برادری او به وزنی دو یا سه برابر او برسند.

به دلیل اینکه این سگ‌ها جثه‌ای کوچک دارند، به راحتی سرما می‌خورند. پس بهتر است هنگام پیاده‌روی در فصول سرد، آن‌ها را کاملاً با لباس گرم بپوشانید.

نژاد یورکشایر برای آموزش دیدن بسیار دشوار است و معده حساسی نیز دارد. بنابراین غذای خود را با او تقسیم نکنید و برای تغذیه فقط از غذاهای مخصوص سگ استفاده کنید.

نژاد ویپت (Whippet) یکی از بهترین نژاد سگ آپارتمانی
نژاد ویپت (Whippet)

نژاد ویپت (Whippet)

تصور می‌شود که این نژاد نتیجه پرورش سگ‌های گری هوند، گری هوند ایتالیایی و تریرها باشد که گاهی اوقات «گری هوند مرد فقیر» نامیده می‌شوند. اما این سگ‌های دوست‌داشتنی به نوبه خود فوق‌العاده هستند و برای زندگی شهری بسیار مناسب‌اند.

مانند گری هوند، نژاد ویپت می‌تواند با سرعت بالایی بدود، اما آن‌ها نیز دونده سرعت هستند، نه دونده‌های استقامتی مانند هاسکی یا نژادهای دیگر. بنابراین باید این سگ‌ها را مرتباً به پیاده‌روی برد تا انرژی خود را تخلیه کنند و معمولاً پس از پیاده‌روی، ساعت‌ها بر روی مبل دراز می‌کشند.

این سگ‌ها به خوبی با کودکان کنار می‌آیند اما گزینه مناسبی برای خانه‌هایی که از گربه نیز نگهداری می‌کنند، نیستند، زیرا غریزه شکار کردن در این سگ‌ها بسیار قوی است. همچنین به یاد داشته باشید زمانی که او را برای پیاده‌روی در پارک می‌برید، در تمام مدت حتماً از قلاده محکمی استفاده کنید.

نژاد پامرانین (Pomeranian) یکی از بهترین نژاد های سگ خانگی
نژاد پامرانین (Pomeranian)

نژاد پامرانین (Pomeranian)

پامرانین سگ‌هایی عالی برای زندگی شهری هستند اما قبل از اینکه دلیل آن را توضیح دهیم، به چهره دوست‌داشتنی و بامزه آن نگاه کنید.

این سگ‌های کوچک بسیار جذاب‌اند. آن‌ها ریز جثه بوده و دارای وزنی کمتر از ۷ پوند هستند. اگرچه پامرانین از لحاظ اندازه کوچک است اما شخصیتی گرگ مانند دارد. در واقع، همین امر موجب دردسرهایی برای این سگ می‌شود، زیرا تمایل دارد تا با سگ‌های بزرگ‌تر از خود دعوا کند.

همانند سایر سگ‌های کوچک، پامرانین نیز در آموزش دیدن بسیار دشوار است. اما آن‌ها سگ‌هایی باهوش‌اند که دستورات را فوراً یاد می‌گیرند. در واقع، آن‌ها در چابکی و اطاعت، کاملاً ماهرند.

نژاد داکسهوند (Dachshunds) یکی از بهترین نژاد سگ آپارتمانی
نژاد داکسهوند (Dachshunds)

نژاد داکسهوند (Dachshunds)

سگ داکسهوند یا وینر (wiener)، یک دوست کوچک بامزه است که برای زندگی در شهر مناسب است. این سگ‌های کوچک اما پر سروصدا، در ابتدا برای گرفتن انواع حیوانات موذی و حتی حیوانات بزرگی مانند گورکن پرورش یافتند (داکسهوند به معنی شکارچی گورکن است).

داکسهوند سگ باهوشی است، اما اگر این هوش به اندازه کافی به کار گرفته نشود، می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند. برای جلوگیری از انجام واکنش‌های مخرب، آن‌ها به توجه، اسباب‌بازی و زمان بازی زیادی نیاز دارند.

متأسفانه این سگ‌ها به انواع بیماری‌ها از جمله بیماری دیسک بین مهره‌ای و صرع حساس‌اند. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که سگ جدید خود را از یک پرورش دهنده معتبر تهیه کنید.

اگرچه این سگ‌ها برای زندگی شهری مناسب‌اند اما سروصدای زیادی دارند. علاوه بر آن، نسبت به آموزش دیدن نیز اغلب مقاومت نشان می‌دهند. در واقع، برخی صاحبان داکسهوندهای نر مجبورند برای جلوگیری از ادرار کردن آن‌ها در هر جای خانه، از شکم‌بند استفاده کنند.

نژاد لابرادور رتریور (Labrador Retriever) یکی از بهترین نژاد سگ آپارتمانی
نژاد لابرادور رتریور (Labrador Retriever)

نژاد لابرادور رتریور (Labrador Retriever)

مسلماً این نژاد نسبت به نژادهایی که معرفی شد، اندازه بزرگ‌تری دارد اما شایسته نام برده شدن در این لیست هستند به ویژه اگر به اندازه کافی خوش‌شانس باشید که خانه‌ای حیاط دار داشته باشید یا خانه‌تان در کنار پارک باشد.

رفتار خوب و دوستانه این نژاد، یکی از دلایلی است که آن‌ها می‌توانند به خوبی با زندگی در شهر سازگار شوند. برخی سگ‌ها نمی‌توانند به طور مداوم توسط افراد و سایر حیوانات خانگی احاطه شوند اما لابرادورها معمولاً بودن در کنار دیگران را دوست دارند.

علاوه بر این، آن‌ها سگ‌هایی بسیار باهوش‌اند و به راحتی آموزش می‌بینند. اما بدان معنی نیست که همیشه برای زندگی در شهر مناسب‌اند. آن‌ها به ورزش زیادی نیاز دارند تا انرژی خود را تخلیه کنند، زیرا اگر مدت زمان زیادی را در خانه سپری کنند، رفتارهای عجیب و غریبی از خود نشان می‌دهند. این سگ‌ها مستعد اضطراب جدایی نیز هستند، بنابراین برای افرادی که تمام روز را در خارج از خانه می‌گذرانند، مناسب نیستند.

نژاد گلدن رتریور (Golden Retriever) یکی از بهترین نژاد سگ آپارتمانی
نژاد گلدن رتریور (Golden Retriever)

نژاد گلدن رتریور (Golden Retriever)

صادقانه بگوییم، موقعیت‌های زیادی وجود ندارد که نژاد گلدن رتریور نتواند در آن رشد کند، از جمله زندگی در مناطق شلوغ شهری. این امر یکی از دلایل محبوبیت این نژاد در ایالات متحده است که آن در فهرست بهترین نژاد سگ برای زندگی آپارتمانی و شهری قرار میدهد.

این سگ‌ها تقریباً با هرکسی که ملاقات می‌کنند دوست می‌شوند. آن‌ها تیزبین هستند و همین امر باعث می‌شود که به سرعت آموزش ببینند. اگرچه ممکن است برای برخی افراد پارس کنند اما معمولاً پر سروصدا نیستند.

اما همانند نژاد لابرادور رتریور، گلدن رتریور نیز سگ‌هایی با جثه بزرگ‌اند که برای آپارتمان‌های کوچک مناسب نیستند. آن‌ها همچنین به ورزش زیادی نیاز دارند و باید روزانه به پارک برده شوند.

این سگ‌ها ریزش موی زیادی نیز دارند، بنابراین برای افرادی که به موی سگ حساسیت دارند و افرادی که به تمیزی خانه اهمیت می‌دهند، مناسب نیستند.

نژاد اشنایزر (Schnauzer) یکی از بهترین نژاد سگ آپارتمانی
نژاد اشنایزر (Schnauzer)

نژاد اشنایزر (Schnauzer)

اشنایزر سگی زیبا با رفتاری باوقار است. آن‌ها باهوش و تمیزند و برای خانواده‌های مستقر در شهر مناسب خواهند بود، اگرچه برای خانوارهایی که از چند حیوان خانگی نگهداری می‌کنند، مناسب نیستند.

این سگ‌ها نسبتاً راحت آموزش می‌بینند اما می‌توانند سرسخت نیز باشند که برای افرادی که اولین بار قصد دارند از سگ نگهداری کنند، چالش‌برانگیزند.

آن‌ها به تمرینات سخت به خوبی پاسخ نمی‌دهند، بنابراین توجه کنید که فقط از تکنیک‌های آموزشی مثبت برای آن‌ها استفاده کنید. یکی از مشکلات نگهداری از این سگ‌ها در شهر این است که سطح انرژی بالایی دارند و به همین دلیل نیاز دارند تا زمان زیادی را در پارک بگذرانند.

نژاد پودل (Poodle) یکی از بهترین نژاد سگ آپارتمانی
نژاد پودل (Poodle)

نژاد پودل (Poodle)

در حال حاضر پودل هفتمین نژاد محبوب در آمریکا است، اما با توجه به ظاهر قابل‌توجهی که دارد، احتمالاً باید در رتبه‌ای بالاتر قرار بگیرد. این نژاد اندازه‌های مختلفی دارد که بامزه و اجتماعی هستند.

این سگ‌ها بسیار باهوش‌اند و اغلب به راحتی آموزش می‌بینند. آن‌ها به ورزش کمی نیاز دارند اما اگر بتوانید استخر کوچکی برای او تهیه کنید، این سگ‌ها شناگران درجه یکی هستند.

یکی از بیشترین علل فروش این سگ، ضد حساسیت بودن موهای آن است که ریزش کمی نیز دارد و آن را برای افرادی که از آلرژی رنج می‌برند یا به تمیزی خانه خود اهمیت زیادی می‌دهند، ایدئال می‌کند.

نژاد گریت دین (Great Dane) یکی از بهترین نژاد سگ آپارتمانی
نژاد گریت دین (Great Dane)

نژاد گریت دین (Great Dane)

واضح است که این نژاد برای زندگی شهری جثه بزرگی دارد. آن‌ها یکی از بزرگ‌ترین سگ‌های جهانند و وزن ۲۰۰ پوندی آن‌ها نیز بی‌سابقه نیست، اما اغلب به طور شگفت‌آوری سگ‌های خوبی برای زندگی شهری هستند.

این سگ‌ها نیاز دارند تا روزانه پاهای خود را دراز کنند و اغلب روی مبل در کنار شما می‌نشینند. اگرچه این سگ‌ها کمی محتاط و ساکت‌اند اما معمولاً دوستان بسیار خوبی هستند.

نژاد گریت دین ریزش موی زیادی ندارد و برای افرادی که در خانه‌های کوچک زندگی می‌کنند، مناسب است، اما این سگ‌ها تراوش آب دهان زیادی دارند.

سخن آخر

بسیاری در زندگی شهری و آپارتمان نشینی تمایل به نگهداری سگ به عنوان حیوان خانگی دارند اما باید در انتخاب بهترین نژاد نکات لازم را در نظر بگیرند. در این مقاله به معرفی بهترین انواع نژاد سگ آپارتمانی پرداخته شد.

شما تجربه نگهداری از چه نژادی سگ را داشته اید؟