ایده‌هایی برای عکاسی از کودکان

یکی از دغدغه‌های مادر و پدرها عکس از دوران بچگی بچه‌ها است. صد البته که با مراجعه به آتلیه‌های عکاسی حرفه‌ای، می‌توان عکس‌های با کیفیت و زیبایی از بچه‌ها گرفت؛ ولی گاهی بچه‌ها در موقعیت‌هایی هستند که ثبت آن‌ها بسیار خوشایند است، مثلاً وقتی که بازی می‌کنند یا شیطنت‌های شیرینی در کارهایشان دارند. در این مقاله عکس‌هایی آورده‌ایم تا بتوان از آن‌ها برای عکاسی از کودکان ایده گرفت، با کابان مگ همراه بمانید.

ایده عکس از کودک با دید پرنده

این عکس‌ها مدتی است که بسیار معروف شده‌اند و آتلیه‌های زیادی از این سبک عکاسی استفاده می‌کنند. در یک فضای خالی پارچه‌هایی پهن می‌شود و یک پس زمینه‌ایجاد می‌شود، سپس کودک در زمینه قرار می‌گیرد و عکاسی انجام می‌شود. ایده‌های زیادی مانند سوار بر سبد بادکنک‌ها، سوار بر بادبادک، سوار بر اسب، دنیای خیالی و دنیای داستان‌های معروف می‌تواند همگی ایده‌هایی برای این سبک عکاسی باشند که در زیر نمونه‌هایی از آن‌ها آورده شده است.

ایده عکس کودک با پس زمینه فوتوشاپ

یکی از ایده‌های جالب، جذاب و در عین حال ارزان استفاده از فوتوشاپ است. در این روش ابتدا عکسی از کودک در پس زمینه‌ای دلخواه (ترجیحاً سفید) گرفته می‌شود و سپس با استفاده از نرم افزارهای ادیت عکس استیکر و اشکالی در کنار و اطراف کودک اضافه می‌شود. در ادامه چند عکس کودک با ایده فوتوشاپ به نمایش در آمده است.

ایده عکاسی از کودک از نمای نزدیک

یکی از زیبایی‌های کودکان کم سن و سال و نوزادان، نمای نزدیک آن‌ها است. دستانی نرم با پوستی لطیف، صورتی معصوم و زیبا، پاهایی جذاب و فانتزی و لب و بینی با نمک از جمله زیبایی‌های هر نوزادی است که با عکس نمای نزدیک می‌توان آن‌ها را ثبت و نگهداری کرد.

ایده عکس از کودک در حال انجام فعالیت

ثبت لحظات زیبا و خاص کوکان در هنگام بازی، شیطنت، شلوغ کردن، بهم ریختن کمدهای لباس، کابینت‌های آشپزخانه، هنگامی درب یخچال را باز می‌کنند و یا روی دیوار نقاشی می‌کشند، همگی از جمله صحنه‌هایی است که هر کودکی در آن دیده می‌شود و برای عکاسی ایده مناسبی هستند.

ایده عکاسی از کودک در حمام

عکس حمام کودک در وان، در ظرفشویی آشپزخانه، با حوله حمام، در هنگام کف بازی و آب بازی نیز از جمله صحنه‌ها و ایده‌های نابی هستند که ثبت آن‌ها در آتلیه امکان پذیر نیست و در اینجاست که عکاسی در خانه و با گوشی‌های تلفن همراه به کار می‌آید.

ایده عکس کودک در خواب و تخت خواب

همیشه نوزادان و کودکان در خواب چهره معصوم و زیبایی دارند و ثبت لحظات معصومیت برای پدرها و مادرها بسیار خوشایند است. عکس‌هایی از لحظات خواب، عکس‌هایی که بچه‌ها آماده خواب می‌شوند و یا در محلی غیر از تخت خود خوابیده‌اند نیز صحنه‌هایی خوب برای عکاسی هستند.

سخن پایانی

به یاد داشته باشید برای عکاسی از فرزندان خود آن‌ها را به خطر نیندازید و از روش‌های بی‌خطر مانند فوتوشاپ برای اضافه کردن برای جذاب کردن عکس‌ها استفاده کنید. اگر به دنبال جذاب‌تر شدن عکس‌ها هستید، می‌توانید از فیلترهای موجود در مشارکت‌های نرم افزارهای تلفن همراه استفاده کنید.

پیام بگذارید