ایده‌هایی برای درست کردن شگون عقد یا گیفت عروسی

0

شگون عقد یا گیفت عروسی از جمله زیبایی‌های جشن عروسی است که از گذشته مرسوم بوده است. کمی نقل، نبات، عسل یا هر شیرینی دیگری که باعث شیرین کامی مهمانان شود شگون یا هدیه عروسی میگویند. البته چند سالی است که در مراسم‌هایی مانند حنابندان نیز معمولاً از بسته‌های کوچک حنای خشک یا خیس به مهمانان داده می‌شود. البته در گذشته شگون‌ها به راستی موجب شیرین کامی می‌شد ولی امروزه این شگون‌ها تنها جنبه تزیینی دارند و برای خوردن ساخته نشده‌اند و درواقع یادگاری از یک مراسم شادی است. در این مقاله از کابان مگ به معرفی چند ایده برای ساخت شگون در خانه پرداخته شده است و تصاویری نیز برای ایده گرفتن به نمایش درآمده است.

ساخت گیفت عروسی در خانه

برای ساخت شگون در خانه نیاز به مواد اولیه ساخت مانند روبان، چسب حرارتی، مروارید، نگین، مهره، انواع گل کاغذی و مصنوعی، نقل، بطری شیشه‌ای، کیسه کادو، باکس پلاستیکی شفاف و … (بسته به مدل شگون)، قیچی، اکلیل، کاغذی که نام عروس و داماد و تاریخ مراسم روی آن ذکر شده باشد، نیاز است.

برای ساخت کاغذ، بهتر است نام عروس و داماد و تاریخ مراسم را در یک فایل ورود نوشته و فونت مرود نظر را انتخاب کرده، سپس آن را در تمام صفحه کپی پیست کرده و آن را پرینت بگیرید. مدل شگون یا کیف عروسی را انتخاب کرده و با توجه به آن لوازم مورد نیاز را خرید کنید. وسایل مورد نظر در خرازی‌ها و بازار یافت می‌شوند.

آموزش گیفت عروسی با مروارید

مروارید یکی از متریال زیبا و همه پسند برای ساخت گیفت عروسی است. در ادامه چند ایده برای ساخت گیفت عروسی با مروارید ارائه شده است.

با استفاده از بطری شیشه‌ای، روبان، گل کاغذی، مروارید، اکلیل و نقل می‌توان ساخت. بطری شیشه‌ای از هر نوع بلند، کوتاه، طرح جای کیک و … را برداشته با چند عدد نقل مروارید و یک عدد گل کاغذی همرنگ نقل یا مرواریدها را درون آن بریزید و کمی اکلیل همرنگ روبان درون شیشه بپاشید. در شیشه را با چوب پنبه ببندید و تکه کاغذی که نام عروس و داماد و تاریخ مراسم روی آن نوشته شده را پانچ کرده و با دوربان دور شیشه گره بزنید. در ادامه چند مدل شگون با مروارید آورده شده است.

گیفت عروسی مذهبی

ازآنجایی‌که بسیاری مراسم‌های خصوصی و مذهبی می‌گیرند پس طبیعتاً باید گیفت عروسی مذهبی هم داشته باشند. به‌طورکلی ایده‌های زیادی برای ساخت شگون عقد مذهبی وجود ندارد. ولی ایده‌های معمولی که شامل کیسه کادو، بطری شیشه‌ای، نقل، روبان، گل و … می‌شود هم بسیار مناسب است و برای اضافه کردن تم مذهبی به شگون کافی است همراه کاغذی که اسم عروس و داماد و تاریخ مراسم را ذکر می‌کند، یک تکه وان یکاد یا آیت الکرسی یا ظاهری از یک قرآن کوچک می‌تواند کارآمد باشد.

انواع گیفت عروسی دست ساز

به‌طورکلی همه گیفت‌های عروسی دست ساز هستند و از متریال آماده ترکیب و ساخته می‌شوند. جعبه‌های کاغذی و پلاستیکی شفاف، کیسه کادو، انواع گل‌های مصنوعی، نقل، شیرینی، حتی عسل و گل طبیعی هم می‌تواند یک یادگاری زیبا از جشن شما برای مهمانان باشد.

سخن آخر

امیدوارم از مقاله ایده‌هایی برای تهیه شگون عروسی در خانه استفاده کرده باشید و گیفت‌های عروسی زیبایی بسازید. منتظر نظرات، پیشنهادات و تجربیات شما در این زمینه هستیم.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110