معرفی انواع هندوانه ایران و جهان

معرفی انواع هندوانه ایران و جهان

معرفی انواع هندوانه و خواص آن

انواع هندوانه در سراسر جهان به حدود ۵۰ گونه می‌رسد. در ایران هندوانه‌های با پوست سبز کم‌رنگ، سبز پررنگ، هندوانه راه‌راه، هندوانه آناناسی یا گوشت زرد، هندوانه دیمی با هسته زیاد و هندوانه ابوجهل رشد می‌کنند ولی در دیگر نقاط دنیا هندوانه‌های با پوست سیاه و زرد نیز رشد می‌کنند که گوشت آن‌ها قرمز یا زرد است. در این مقاله نگاهی داریم بر انواع هندوانه، در ادامه با کابان مگ همراه باشید.

هندوانه به همراه خربزه، طالبی و گرمک جزء صیفی‌جات و خانواده کدوئیان محسوب می‌شوند. در مقاله‌ای جداگانه در رابطه با انواع ملون و خربزه و تفاوت بین گرمک و طالبی دیگر عضوهای خانواده کدوئیان صحبت شده است. در ادامه این مبحث به معرفی انواع هندوانه ایران و جهان پرداخته شده است.

هندوانه شریف آباد

  طرز تهیه یخ در بهشت هندوانه
هندوانه شریف آباد

هندوانه پوست سفید همدان

هندوانه پوست سفید همدان

هندوانه چارلستون گری

هندوانه چارلستون گری

هندوانه دیکیس کویین

هندوانه دیکیس کویین

هندوانه فرفاکس

هندوانه فرفاکس

هندوانه چیلیان بلاک

هندوانه چیلیان بلاک

هندوانه ملیتوپولاسکی

هندوانه ملیتوپولاسکی

هندوانه الماس سیاه

هندوانه ابوجهل (نیجیریه)

هندوانه ابوجهل یک نوع هندوانه تلخ است که بومی مناطق جنوبی ایران و آفریقا است. تصور می‌شود که این صیفی تلخ از اجداد وحشی هندوانه‌های شیرین باشد. انواع هندوانه ابوجهل در طب سنتی ایرانی کاربردهای فراوانی دارد و از آن برای ترمیم پوسیدگی دندان، روان کردن روده‌ها و قاعده آوری استفاده‌هایی می‌شود.

هندوانه ابوجهل (نیجیریه)

هندوانه کارولینا کراس

هندوانه پوست زرد

هندوانه پوست زرد

هندوانه گوشت زرد یا آناناسی

هندوانه گوشت و پوست زرد

آیا هندوانه آناناسی تراریخته است؟

دلیل رنگ زرد انواع هندوانه آناناسی به دلیل عدم وجود ماده لیکوپن (رنگدانه قرمز که در گوجه فرنگی و گریپ فروت نیز وجود دارد) است. این هندوانه به مرور فاقد این رنگدانه شده است و رنگ آن به زرد تغییر پیدا کرده است. البته هندوانه با رنگ‌هایی میان زرد و قرمز مانند نارنجی، صورتی و گلبهی نیز به چشم می‌خورد. تفاوت در رنگ یک میوه نمی‌تواند به دلیل تراریخته بودن آن باشد، در ثانی ایجاد میوه و صیفی تراریخته (دستکاری شده ژنتیکی) صرفاً به دلیل مقاومت آن‌ها در برابر آفات و نه تغییر در رنگ، مزه یا میزان ثمر دهی است.

  طرز تهیه لیموناد هندوانه، نوشیدنی ساده و خوشمزه

علمای طب سنتی طبع این صیفی شیرین و پر آب را سرد و تر عنوان کرده‌اند. این ویژگی برای رفع عطش روزهای گرم و خشک تابستان بسیار کمک کننده است. کسانی طبع سردی دارند و با خوردن هندوانه دچار سوء هاضمه می‌شوند، بهتر است هندوانه را با مصلح آن یعنی عسل و یا گُلنگَبین (سکنجبین تهیه شده با گلاب) میل کنند. لازم به یادآوری است که مصرف پوست و هسته هندوانه در کاهش سردی آن مؤثر است ولی از آنجایی که خوردن پوست هندوانه برای برخی مقدور نیست. مصرف شربت هندوانه با عرق نعنا و عسل بهترین گزینه است.

سخن آخر

  هندوانه رسیده ، شیرین و خوشرنگ را چگونه انتخاب کنیم؟

در این مقاله آموختیم انواع هندوانه از خانواده کدوئیان محسوب می‌شوند. درست است که ما آن را به عنوان میوه خطاب می‌کنیم ولی هندوانه یک نوع صیفی محسوب می‌شود. انواع گوشت قرمز و زرد آن در ایران کشت می‌شود و طبع آن هم سرد و تر است.

حمیرا باجلان وب‌سایت
زمین شناس هستم. از کار کردن و ایده دادن در زمینه های صنایع دستی، آشپزی و ورزش لذت میبرم. مدیریت و تولید مطلب برای این سایت هم دوست دارم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *