آموزش بستن کراوات با ۱۸ گره خاص و ساده همراه با تصویر و فیلم

0

بستن کراوات با گره‌های مختلف به صورت دو گره ای و سه گره ای ساده یا مجلسی همیشه مشکل بوده است. ما هم بی خبر از ساده بودن تلاشی برای یاد گرفتن این گره‌های ساده نمی‌کنیم و همیشه دست به دامان یکی می‌شویم. در این مقاله از کابان مگ به آموزش بستن کراوات میپردازیم و شما نشان می‌دهیم که چگونه گره کراوات را به ۱۸ روش مختلف به ساده‌ترین و سریترین شکل ممکن ببندید. برای بستن هر گره کراوات هم تصویر مرحله به مرحله و هم ویدیو و فیلم قرار داده شده است.

آموزش تصویری بستن کراوات به ۱۸ روش مختلف

آیا قصد دارید قدرت خود را نشان دهید؟ چگونه در یک رابطه کاری یا یک رابطه دوستانه، اعتماد طرف مقابل را به دست آوریم؟ با نحوه بستن کراوات، می‌توان به طور ناخودآگاه، این اعتماد را جلب کرد. این روش، یک پیام مخفی است که از توجه ما به جزئیات صحبت می‌کند. آیا به این حرف اعتقادی ندارید؟ پس به گره کراوات رئیس جمهور کشورهای مختلف نگاه کنید.

اکثر آن‌ها از گره فول ویندسور (full Windsor) استفاده می‌کنند. حالا به افرادی که لباس‌های غیررسمی‌تر دارند، دقت کنید. آن‌ها از گره فور این هند (four-in-hand) یا گره هف ویندسور ( half Windsor) استفاده می‌کنند.

هر سبک گره زدن کراوات، پیام متفاوتی می‌فرستد و متناسب با یقه پیراهن و گردن، تفاوت دارد. گره‌های کراوات مختلفی برای افراد بلند قد، کوتاه‌قد، تنومند و لاغر وجود دارد. بااین‌حال، اکثر مردان تنها از یک گره کراوات در تمام عمر خود استفاده می‌کنند. در این مقاله ۱۸ روش مختلف بستن گره کراوات را آموزش می‌دهیم تا بتوانید از بهترین آن‌ها در مناسبت‌های مختلف استفاده کنید.

بستن کراوات با گره سیمپل یا اورینتال

گره سیمپل یا اورینتال (Simple/Oriental) تقریباً ساده‌ترین نوع بستن کراوات است و برای یاد گرفتن بستن این گره صرفاً از مراحل زیر که در تصویر و ویدیو هم آمده است پیروی کنید.

آموزش تصویری بستن کراوات به 18 روش مختلف
 1. کراوات را دور یقه خود قرار دهید. انتهای باریک آن کوتاه‌تر و انتهای پهن آن بلندتر و در سمت چپ شما قرار بگیرد، به گونه‌ای که دو یا سه اینچ پایین‌تر از مکان قرار گرفتن کراوات هنگام بسته شدن باشد.
 2. انتهای پهن را به صورت افقی از قسمت جلوی انتهای باریک رد کرده و سپس آن را به صورت افقی از پشت انتهای باریک برگردانید.
 3. انتهای پهن را دوباره از جلوی گره از چپ به راست عبور دهید.
 4. حالا انتهای پهن را دوباره از پشت گره به صورت افقی از راست به چپ رد کنید.
 5. انتهای پهن را دوباره از جلوی گره از چپ به راست عبور دهید. انگشت خود را زیر این حلقه سومِ افقی قرار دهید.
 6. نوک انتهای پهن را به زیر حلقه اطراف یقه خود بیاورید و آن را از پشت گره و از طریق حلقه سومِ افقی رد کنید.
 7. انتهای پهن را از طریق حلقه افقی به سمت پایین بکشید.
 8. گره کراوات را در دست بگیرید و به وسیله انتهای باریک، آن را تنظیم کنید.

بستن کراوات با گره فور این هند

گره فور این هند (Four In Hand) از دیگر گره‌های جذاب و ساده برای بستن کراوات است. برای یاد گرفتن مراحل زیر که در تصویر و فیلم هم آمده است را دنبال کنید.

آموزش تصویری بستن کراوات به 18 روش مختلف
 1. کراوات را دور یقه خود حلقه کنید. انتهای پهن را در سمت چپ و ۳ الی ۴ اینچ پایین‌تر از انتهای نازک قرار دهید.
 2. انتهای پهن را از جلوی انتهای باریک عبور دهید.
 3. انتهای پهن را به پشت انتهای نازک بپیچید و از راست به چپ به صورت افقی عبور دهید.
 4. انتهای پهن را به صورت افقی از جلوی گره، از راست به چپ بیاورید. انگشت خود را از زیر این نوار افقی عبور دهید.
 5. نوک انتهای پهن را به سمت بالا و داخل برگردانید و آن را از زیر حلقه دور گردن خود بکشید.
 6. انتهای پهن را از طریق حلقه‌ای که با انگشت خود باز نگه داشته‌اید، عبور دهید.
 7. انتهای پهن را کاملاً و تا آخر از درون حلقه عبور دهید.
 8. گره را به آرامی در یک دست بگیرید، انتهای نازک آن را با دست دیگر بگیرید و آن را محکم کنید.

گره فور این هند یکی از محبوب‌ترین گره‌های کراوات برای افرادی است که به تازگی گره زدن کراوات را یاد گرفته‌اند. یاد گرفتن این گره نه تنها آسان است، بلکه یکی از قدیمی‌ترین گره‌های کراوات محسوب می‌شود. گفته می‌شود اسب‌سواران انگلیسی در حالی که با یک دستِ خود افسار چهار اسب را گرفته بودند، این گره را برای بستن دستمال گردن اختراع کردند.

این گره به طول کراوات کمتری احتیاج دارد و گزینه‌ای عالی برای مردان بلند قد است که سعی می‌کنند کراوات با طول معمولی داشته باشند. شکل باریک آن برای یقه‌های باریک و پیراهن‌های یقه دکمه‌دار مناسب است.

بستن کراوات با گره هف ویندسور

گره هف ویندسور (Half Windsor) از گره‌های محبوب در بستن کراوات است. روش بستن این گره در زیر به صورت مرحله به مرحله آمده است.

بستن کراوات با گره هف ویندسور
 1. کراوات را دور یقه خود گذاشته به گونه‌ای که انتهای پهن آن بلندتر باشد و در سمت راست قرار گیرد و انتهای باریک آن در سمت چپ و تا حدود قفسه سینه آویزان شود.
 2. انتهای پهن را از جلوی انتهای باریک از راست به چپ عبور دهید که در زیر چانه شکل X ایجاد شود.
 3. انتهای پهن کراوات را به صورت افقی، به دور و پشت انتهای باریک حلقه کنید.
 4. انتهای پهن را از بالا و از دهانه X گرفته و محکم بکشید.
 5. انتهای پهن را با دست راست بگیرید و آن را در قسمت جلوی انتهای باریک، از راست به سمت چپ بپیچید.
 6. مثلث را با دست چپ نگه دارید، انتهای پهن را به سمت سینه خود بیاورید و از پشت حلقه، آن را از شکل X عبور دهید.
 7. با استفاده از انگشت اشاره دست چپ، مثلثی را که اکنون روی شکل X ایجاد شده، باز کرده و انتهای پهن را تا انتها بکشید.
 8. برای تنظیم طول، گره را به سمت یقه و رو به بالا بکشید در حالی که انتهای باریک کراوات را به پایین می‌کشید. ممکن است لازم باشد که حلقه افقی را تنظیم کنید تا از صاف و متعادل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

علاوه بر گره فور این هند، گره هف ویندسور نیز برای مردانی که به تازگی گره زدن کراوات را یاد گرفته‌اند، مناسب است. این گره انتخابی مناسب برای کراوات‌های با عرض متوسط و پهن است.

این مدل، همه کاره‌ترین و محبوب‌ترین گره کراوات است. از آنجا که طول هف ویندسور، کمتر از فول ویندسور است، این مدل گره زدن برای مردان تنومند و قد بلند که می‌خواهند کراوات با طول معمولی بپوشند نیز، گزینه بسیار خوبی است.

بستن کراوات با گره فول ویندسور

گره فول ویندسور (Full Windsor) بی شباهت به گره قبلی نیست اما تفاوت‌هایی هم با آن دارد. برای بستن کراوات به این روش به صورت زیر عمل کنید.

بستن کراوات با گره فول ویندسور
 1. کراوات را دور یقه قرار دهید به گونه‌ای که انتهای پهن آن در سمت راست قرار گیرد و به اندازه ۴ الی ۶ اینچ تا نزدیک کمر آویزان باشد.
 2. انتهای پهن را به طور افقی از جلوی انتهای باریک عبور دهید تا زیر چانه شکلی شبیه به X ایجاد شود.
 3. انتهای پهن را به سمت پایین و زیر حلقه دور گردن تا کنید تا از پشت به سمت X و به سمت بالا بیرون بیاید. از یک انگشت برای نگه داشتن X در جای خود استفاده کنید.
 4. انتهای پهن را کاملاً به پایین بکشید.
 5. انتهای پهن را از پشت گره عبور داده و آن را از راست به چپ به صورت افقی رد کنید.
 6. نوک انتهای پهن را به سمت بالا بچرخانید و آن را به صورت مورب از قسمت جلوی گره بکشید.
 7. انتهای پهن را از بالای حلقه دور یقه خود حلقه کنید و پایین بیاورید. باید در سمت چپ انتهای باریک قرار گیرد.
 8. انتهای پهن را به صورت افقی از جلوی گره، از چپ به راست بیاورید. این کار یک نوار افقی را تشکیل می‌دهد. انگشت خود را در آن فرو کرده تا در جای خود به طور ثابت قرار گیرد.
 9. انتهای پهن یک‌بار دیگر از زیر حلقه رد کنید تا دور یقه را بگیرد و نوک آن به سمت بالا باشد.
 10. انتهای پهن را به سمت پایین برگردانید و نوک آن را از داخل حلقه افقی که با انگشت خود در مرحله ۸ نگه داشته‌اید، عبور دهید.
 11. انتهای پهن را تا آخر پایین بکشید و هرگونه چین خوردگی یا شل بودن گره را مرتب کنید.

گره فول ویندسور که با نام دابل ویندسور نیز شناخته می‌شود، دارای یک شکل متقارن مثلثی و بزرگ است که مناسب یقه‌های پهن و مردانی با گردن بزرگ است. کراوات بلندتر برای گره ویندسور به دلیل دو بار پیچیده شدن مورد نیاز است. مردان قد بلند با گردن بزرگ‌تر به کراواتی نیاز دارند که اندازه آن بین ۶۱ تا ۶۴ اینچ باشد.

بستن کراوات با گره نیکی

گره نیکی (Nicky) یکی دیگر از گره‌های زیبای کراوات است. آموزش بستن این گره کراوات به صورت مرحله به مرحله همراه با عکس و فیلم در زیر آمده است.

آموزش تصویری بستن کراوات به 18 روش مختلف
 1. کراوات را دور یقه خود به صورت پشت و رو حلقه کنید تا انتهای پهن آن در سمت چپ قرار بگیرد و حدود دو اینچ پایین‌تر از جایی که می‌خواهید کراوات بسته شود، آویزان باشد.
 2. انتهای پهن را از زیر انتهای باریک عبور دهید تا و در زیر چانه شکل X ایجاد شود.
 3. انتهای پهن را از جلوی حلقه دور یقه خود به سمت بالا بچرخانید، سپس آن را از درون حلقه به پایین بکشید تا از سمت چپ انتهای باریک بیرون بیاید.
 4. نوک انتهای پهن را به صورت افقی از جلوی گره عبور دهید. انگشت خود را زیر نوار افقی که در جلوی گره‌ایجاد کردید، قرار دهید.
 5. نوک انتهای پهن را به سمت بالا و زیر حلقه دور یقه خود بیاورید.
 6. نوک انتهای پهن را از طریق حلقه افقی که در مرحله ۴ ایجاد کردید، به پایین بکشید.
 7. انتهای پهن را تا انتها از طریق حلقه افقی به پایین بکشید.
 8. در صورت نیاز، گره را با یک دست بگیرید و با دست دیگر، انتهای باریک کراوات را گرفته و آن را تنظیم کنید.

بستن کراوات با گره پاپیون

پاپیون خود نوعی کراوات است. گره پاپیون (Bow) تفاوت زیادی با دیگر روش‌های بستن کراوات دارد. آموزش بستن این گره کراوات به صورت مرحله به مرحله و همراه با عکس و فیلم در زیر آمده است.

بستن کراوات با گره پاپیون
 1. پاپیون را دور یقه خود به صورت پشت و رو قرار داده و سمت راست بلندتر از سمت چپ باشد.
 2. انتهای سمت راست را روی انتهای سمت چپ قرار دهید و درست در زیر چانه شکل X را ایجاد کنید.
 3. انتهای بلندتر را پشت X حلقه کنید تا گره‌ای ساده شبیه به اولین گره هنگام گره زدن بند کفش ایجاد کنید. آن را محکم بکشید و انتهای بلندتر را روی شانه خود بگذارید.
 4. انگشت اشاره خود را روی پهن‌ترین قسمت منحنی انتهای کوتاه‌تر قرار دهید، آن را جمع کنید تا شکل پاپیون ایجاد شود. نوک تا شده را روی یقه خود قرار دهید و انتهای کوتاه‌تر تا حد ممکن به گردن نزدیک کنید.
 5. پاپیون ایجاد شده در بالا را با انگشت اشاره و شست دست چپ خود نگه دارید، انتهای بلندتر را از روی انتهای کوتاه‌تر و از وسط پاپیون رد کنید.
 6. با استفاده از دست راست، انتهای بلندتر را رو به عقب و به سمت سینه جمع کنید، قسمت تا شده را فشار دهید و از درون گره پاپیون رد کنید.
 7. نوک تا شده‌ی انتهای بلندتر را پشت نوک تا شده‌ی انتهای کوتاه‌تر گذاشته و از طریق حلقه کوچکی که اولین بار از پشت گره عبور دادید، آن را محکم کنید.
 8. در حالی که پاپیون‌ها در جای خود قرار دارند، حلقه‌های پشت سر آن‌ها را بکشید تا گره عمودی جلو محکم شود.
 9. جلوی گره را با یک انگشت، پایین نگه دارید و پاپیون‌ها را بچرخانید تا قرینه شوند.
 10. مرتب‌سازی نهایی را انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که پاپیون شما به صورت صاف و افقی نسبت به استخوان ترقوه قرار گرفته است. تمام شد!

بستن کراوات با گره کلوین

گره کلوین (Kelvin) یکی دیگر از انواع متنوع گره‌های بستن کراوات است. آموزش بستن کراوات به این روش همراه با تصویر ویدیو در زیر آمده است.

بستن کراوات با گره کلوین
 1. کراوات را دور یقه به صورت پشت و رو قرار دهید و انتهای پهن آن در سمت چپ شما باشد و دو تا سه اینچ پایین‌تر از مکان مورد نظر هنگام بسته شدن، آویزان شود.
 2. انتهای پهن را از زیر انتهای باریک از چپ به راست عبور دهید تا در زیر چانه، شکل X ایجاد شود.
 3. انتهای پهن را از جلوی گره از راست به چپ بیاورید. آن را دور انتهای باریک بپیچانید و از پشت گره از چپ به راست آن را رد کنید.
 4. سپس انتهای پهن را به صورت افقی از جلوی گره دوباره از راست به چپ بیاورید. انگشت خود را زیر نوار افقی قرار دهید.
 5. انتهای پهن را به سمت بالا و در زیر حلقه دور یقه خود قرار دهید.
 6. نوک انتهای پهن را از طریق حلقه افقی که در مرحله ۴ ایجاد کردید پایین بیاورید (به نوک کوچک‌تر که در مرحله ۳ ایجاد کردید، دست نزنید).
 7. انتهای پهن را تا انتهای حلقه افقی بکشید و گره را در جای خود قرار دهید.
 8. گره را با یک دست بگیرید و با دست دیگر، انتهای آن را به آرامی بکشید تا گره محکم شود.

بستن کراوات با گره پِرَت

گره پِرَت (Pratt) از جمله گره‌های ساده برای بستن کراوات است. در زیر مراحل کامل آموزش این روش از بستن کراوات همراه با عکس و فیلم آمده است.

آموزش تصویری بستن کراوات به 18 روش مختلف
 1. کراوات را دور یقه به صورت پشت و رو قرار دهید و انتهای پهن آن در سمت چپ، ۱ تا ۲ اینچ پایین‌تر محل بسته شدن کراوات آویزان باشد.
 2. انتهای پهن را از زیر انتهای باریک عبور دهید تا یک شکل X در زیر چانه ایجاد شود.
 3. انتهای پهن را از داخل حلقه رد کنید.
 4. انتهای پهن را تا پایین بکشید و نوک آن را بچرخانید تا در سمت چپ شما قرار گیرد.
 5. انتهای پهن را به صورت افقی از جلوی گره عبور دهید (از راست به چپ) و انگشت خود را پشت نوار افقی که ایجاد کردید، قرار دهید.
 6. انتهای پهن را از زیر حلقه به سمت بالا رد کنید.
 7. نوک انتهای پهن را به سمت پایین، مستقیم در بالای انتهای باریک قرار دهید.
 8. انتهای پهن را از طریق نوار افقی به پایین بکشید و آن را در جای خود، محکم کنید.
 9. گره کراوات را با یک دست گرفته و با دست دیگر، انتهای باریک را به آرامی بکشید تا کراوات تنظیم شود.

بستن کراوات با گره سَنت اندرو

گره سِنت اندرو (St Andrew) از گره‌های خاص و زیبای کراوات است. آموزش بستن کراوات به این روش در زیر به صورت مرحله به مرحله تشریح شده است.

بستن کراوات با گره سِنت اندرو
 1. کراوات را دور یقه به صورت پشت و رو قرار دهید و انتهای پهن آن در سمت چپ،۲ تا ۳ اینچ پایین‌تر محل بسته شدن کراوات قرار بگیرد.
 2. انتهای پهن را به صورت افقی از زیر انتهای باریک عبور دهید تا در زیر چانه یک شکل X ایجاد شود.
 3. انتهای پهن را به صورت افقی از جلوی انتهای باریک رد کنید.
 4. حلقه کردن انتهای پهن به دور انتهای باریک را به صورت افقی و از پشت آن و از چپ به راست، ادامه دهید.
 5. انتهای پهن را به صورت عمودی به سمت بالا و جلوی گره بچرخانید، سپس آن را به عقب و پشت گره برگردانید.
 6. انتهای پهن را بیرون آورده و به سمت چپ انتهای پهن بیاورید.
 7. انتهای پهن را از جلوی گره و از چپ به راست بیاورید. با این کار، یک نوار افقی ایجاد می‌شود. انگشت خود را درون این نوار افقی قرار دهید.
 8. در نهایت، انتهای پهن را به پشت گره بیاورید و آن را از طریق حلقه افقی که در مرحله ۷ ایجاد کردید، رد کنید.
 9. انتهای پهن را تا انتها بکشید و گره را با یک دست بگیرید و با دست دیگر، انتهای پهن را با دقت بکشید تا گره محکم شود.

بستن کراوات با گره بالتوس

گره بالتوس (Balthus) از جمله گره گره‌های خاص است. برای یاد گرفتن بستن کراوات به این روش، کافی است که طبق مراحل آموزش زیر پیش بروید

بستن کراوات با گره بالتوس
 1. یک کراوات بلند را به دور گردن خود به صورت پشت و رو بیندازید. انتهای پهن آن در سمت چپ باشد. انتهای پهن باید حداقل تا وسط ران و انتهای باریک تا وسط قفسه سینه آویزان باشد.
 2. انتهای باریک را از روی انتهای پهن عبور دهید.
 3. انتهای پهن را به جلو بیاورید، آن را از پشت انتهای باریک پایین بکشید و از پشت آن عبور دهید.
 4. این بار در سمت چپ گره‌ایجاد شده، انتهای پهن را به جلو برگردانید و روی انتهای باریک، آن را حلقه کنید.
 5. انتهای پهن را به سمت پایین و جلو بیاورید و در پشت انتهای باریک و سمت راست، آن را قرار دهید.
 6. انتهای پهن را به سمت بالا بچرخانید و آن را روی مرکز گره حلقه کنید.
 7. حالا انتهای پهن را از پشت گره پایین آورده و از راست به چپ عبور دهید.
 8. انتهای پهن را به صورت افقی و از چپ به راست، از جلوی گره رد کنید.
 9. انتهای پهن را از پشت گره و به سمت بالا بیاورید. مسیر افقی که اکنون ایجاد کردید را محکم نکنید و آن را کمی آزاد نگه دارید.
 10. انتهای پهن را از درون این مسیر افقی عبور دهید.
 11. در حالی که گره را با دست در جای خود نگه داشته‌اید، به آرامی انتهای نازک را بکشید و تنظیم کنید. در حالت ایدئال، کراوات زیر گره باید کاملاً پهن باشد و به سمت کمربند قرار بگیرد.

گره بالتوس برای هر رویداد فانتزی بسیار توصیه می‌شود. اطمینان حاصل کنید که از آن در مراسمات شام، تئاتر و رویدادهای هنری استفاده کنید.

بستن کراوات با گره هانوفر

گره‌هانوفر (Hanover) نیز به یار محبوب است. آموزش بستن کراوات به این روش چندان پیچیده نیست. برای یاد گرفتن این گره طبق تصویر و فیلم مربوط پیش بروید.

بستن کراوات با گره‌هانوفر
 1. کراوات را دور یقه به صورت پشت و رو قرار دهید و انتهای پهن آن در سمت چپ،۴ تا ۵ اینچ پایین‌تر محل بسته شدن کراوات قرار بگیرد.
 2. انتهای پهن را از زیر انتهای باریک از چپ به راست عبور دهید تا یک شکل X ایجاد شود.
 3. انتهای پهن را از جلوی انتهای باریک از راست به چپ بیاورید. با یک دست، گره‌ایجاد شده را بگیرید.
 4. انتهای پهن را درون حلقه اطراف یقه خود فرو کنید.
 5. انتهای پهن را تا پایین بیاورید و آن را بکشید اما آن را از درون نوار افقی که در مرحله ۴ ایجاد کردید، عبور ندهید.
 6. انتهای پهن را از پشت گره از راست به چپ بیاورید.
 7. انتهای پهن را به سمت بالا بچرخانید و از جلوی مرکز به صورت مورب عبور دهید.
 8. انتهای پهن را از درون حلقه رد کنید تا از پشت گره بیرون بیاید و به سمت راست آویزان باشد.
 9. انتهای پهن را به صورت افقی از راست به چپ بیاورید. با این کار، دومین نوار افقی ایجاد می‌شود. انگشت خود را زیر این نوار قرار دهید.
 10. در مرحله بعد، انتهای پهن را به سمت بالا بیاورید و آن را یک‌بار دیگر از زیر حلقه اطراف یقه عبور دهید.
 11. انتهای پهن را از درون نوار افقی پایین آورده و کراوات را تنظیم کنید.

بستن کراوات با گره پلَتسبرگ

گره پلتسبرگ (Plattsburgh) یکی دیگر از ۱۸ گره آموزش داده شده در این مقاله به منظور بستن کراوات است که در زیر مرحله به مرحله همراه با عکس و فیلم تشریح شده است.

آموزش تصویری بستن کراوات به 18 روش مختلف
 1. کراوات را دور یقه به صورت پشت و رو قرار دهید و انتهای پهن آن در سمت چپ،۴ تا ۵ اینچ پایین‌تر محل بسته شدن کراوات قرار بگیرد.
 2. انتهای پهن را از زیر انتهای باریک عبور دهید تا یک شکل X ایجاد شود. X را نگه دارید و نوک انتهای پهن را به سمت جلو و بالای حلقه اطراف یقه بچرخانید.
 3. انتهای پهن را از درون حلقه عبور داده و آن را به سمت چپ خود بیاورید.
 4. انتهای پهن را به سمت بالا بگیرید.
 5. انتهای پهن را به جلوی حلقه برگردانید. انتهای باریک همچنان در سمت چپ شما باشد.
 6. انتهای پهن را از درون حلقه به پایین بیاورید تا در سمت راست شما قرار گیرد.
 7. انتهای پهن را به صورت افقی از جلوی گره از راست به چپ بیاورید. انگشت خود را از زیر نوار افقی که اکنون ایجاد کردید، رد کنید.
 8. انتهای پهن را از درون حلقه اطراف یقه، از پشت عبور دهید.
 9. انتهای پهن را از درون نوار افقی رد کنید و آن را محکم ببندید.
 10. با گرفتن گره با یک دست و کشیدن انتهای باریک با دست دیگر، آن را محکم کنید. لبه‌های کراوات را تنظیم کنید تا متقارن شوند.

بستن کراوات با گره گرنتچستر

بستن کراوات به روش گره گرنتچستر (Grantchester) در ادامه همراه با تصویر و ویدیو به صورت مرحله به مرحله آموزش داده شده است.

بستن کراوات با گره گرنتچستر
 1. کراوات را دور یقه به صورت پشت و رو قرار دهید و انتهای پهن آن در سمت چپ،۴ تا ۵ اینچ پایین‌تر محل بسته شدن کراوات قرار بگیرد.
 2. انتهای پهن را از زیر انتهای باریک عبور دهید تا یک شکل X ایجاد شود.
 3. انتهای پهن را از جلوی انتهای باریک به صورت افقی از راست به چپ عبور دهید.
 4. سپس انتهای پهن را از چپ به راست از پشت انتهای باریک رد کنید.
 5. حالا انتهای پهن را از جلو و از راست به چپ عبور دهید. از انگشت خود برای نگه داشتن نوار افقی که ایجاد کردید، استفاده کنید.
 6. انتهای پهن را از زیر حلقه اطراف یقه عبور دهید.
 7. انتهای پهن را به پایین چرخانده و اجازه دهید از جلوی گره آویزان شود. همچنان از انگشت خود برای نگه داشتن نوار در جای خود استفاده کنید.
 8. انتهای پهن را از پشت گره از راست به چپ رد کنید.
 9. انتهای پهن را از جلوی گره از چپ به راست عبور دهید و انگشت خود را زیر نوار افقی که اکنون ایجاد کردید، قرار دهید.
 10. انتهای پهن را از زیر و از درون حلقه اطراف گردن رد کنید.
 11. انتهای پهن را از درون نوار افقی عبور دهید، آن را محکم بگیرید و گوشه‌های گره را به شکل یکسان درآورید.

بستن کراوات با گره ویکتوریا

گره ویکتوریا (Victoria) از روش‌های ساده بستن کراوات است. آموزش این گره در زیر به صورت مرحله به مرحله همراه با عکس و فیلم آمده است.

بستن کراوات با گره ویکتوریا
 1. کراوات را دور یقه قرار دهید و انتهای پهن آن در سمت چپ،۲ تا ۳ اینچ پایین‌تر محل بسته شدن کراوات قرار بگیرد.
 2. انتهای پهن را به صورت افقی از جلوی انتهای باریک و سپس از پشت آن عبور دهید.
 3. انتهای پهن را دوباره از جلو از چپ به راست رد کنید.
 4. انتهای پهن را از پشت از راست به چپ بیاورید.
 5. انتهای پهن را برای بار سوم از جلو عبور داده و انگشت خود را زیر نوار افقی که تازه ایجاد کردید، قرار دهید.
 6. انتهای پهن را از زیر حلقه دور گردن خود رد کنید.
 7. انتهای پهن را از طریق نوار افقی به سمت پایین بکشید.
 8. انتهای پهن را در مکان خود محکم کنید. گره را با یک دست بگیرید و انتهای باریک را به آرامی با دست دیگر بکشید تا کراوات تنظیم شود.

بستن کراوات با گره کافه

گره کافه (Cafe) از گره‌های سخت برای بستن کراوات است. بستن این گره پیچیده کراوات به صورت مرحله به مرحله همراه با فیلم و عکس در زیر آموزش داده شده است.

بستن کراوات با گره کافه
 1. کراوات را دور یقه قرار دهید و انتهای پهن آن در سمت راست، حدود نیم اینچ پایین‌تر محل بسته شدن کراوات آویزان باشد.
 2. انتهای باریک را روی انتهای پهن قرار دهی تا شکل X ایجاد شود. سپس انتهای باریک را به از درون حلقه‌ای که اکنون ایجاد کردید، از پشت شکل X سمت بالا بیاورید.
 3. انتهای باریک را از بالای گره بچرخانید.
 4. انتهای باریک را از پشت گره از چپ به راست بیاورید.
 5. سپس انتهای باریک را از جلو از راست به چپ بیاورید.
 6. اکنون انتهای باریک را از پشت گره و از بالای حلقه دور گردن رد کنید. با این کار، یک نوار افقی در جلوی گره‌ایجاد می‌کنید.
 7. انتهای باریک را از قسمت جلوی گره بچرخانید تا آویزان شود.
 8. انتهای باریک را کمی به سمت چپِ انتهای پهن بیاورید، سپس آن را از چپ به راست از پشت گره تا کنید.
 9. انتهای باریک را جلوی گره بیاورید، نوک آن را به سمت بالا و به سمت شانه سمت چپ قرار دهید.
 10. انتهای باریک را از طریق حلقه اطراف یقه خود، پشت بقیه گره، بیرون بیاورید تا در سمت چپ انتهای پهن ظاهر شود.
 11. انتهای باریک را محکم پایین بکشید و وسط گره را مرتب کنید. نوارهای مورب باید در همان زاویه بالا بروند و کاملاً زیر چانه قرار بگیرند.
 12. انتهای پهن را به جلو و بالا بچرخانید. می‌توانید آن را روی شانه‌تان قرار دهید.
 13. انتهای باریک را به سمت بالا بچرخانید و آن را از طریق یک حلقه افقی پشت سر گره رد کنید.
 14. انتهای باریک را از طریق حلقه به پایین بکشید و آن را محکم ببندید.
 15. دو انتهای کراوات را به سمت عقب برگردانید.
 16. با نگه داشتن گره در یک دست، در حالی که انتهای پهن را با دست دیگر نگه داشته‌اید، گره را محکم کنید.
 17. گره کافه یک گره دشوار است. تا زمانی که کاملاً با آن آشنا نشده‌اید، آن را امتحان نکنید.

بستن کراوات با گره اِلدرج

گره الدرج (Eldredge) یکی دیگر از ۱۸ گره بستن کراوات است. در ادامه بستن کراوات به این روش همراه با ویدیو و تصویر آموزش داده شده است.

بستن کراوات با گره الدرج
 1. کراوات را دور یقه خود بیندازید و انتهای پهن دقیقاً در مکانی باشد که کراوات پس از بسته شدن، در آنجا قرار می‌گیرد.
 2. انتهای پهنای کراوات را فشار دهید تا یک گودی ایجاد کنید و انتهای باریک را از جلوی انتهای پهن تا حد ممکن به صورت افقی عبور دهید.
 3. انتهای باریک را از پشت به شکل ضربدری رد کنید تا از راست به چپ به صورت افقی عبور کند.
 4. انتهای باریک را از درون حلقه اطراف یقه عبور دهید.
 5. انتهای باریک را به صور افقی از جلوی انتهای پهن رد کنید.
 6. نوک انتهای باریک را از طریق حلقه اطراف یقه عبور دهید و آن را از بالای گره به طور مورب و رو به پایین از چپ به راست بچرخانید. آن را به آرامی پایین بکشید تا یک نوار مورب در سمت راست گره‌ایجاد شود.
 7. انتهای باریک را از پشت گره و بالای نوار مورب عبور دهید.
 8. آن را محکم بکشید تا یک نوار مورب در هر طرف ایجاد کنید.
 9. انتهای باریک کراوات را مستقیم به سمت بالا قرار دهید، سپس آن را از زیر حلقه اطراف یقه عبور دهید تا در سمت راست گره ظاهر شود.
 10. انتهای باریک کراوات را به بالا و دور دایره دور یقه خود حلقه کنید. در این مرحله کمی کراوات را آزاد بگذارید و آن را محکم نکنید.
 11. نوک انتهای باریک را به سمت پایین و به سمت چپ، در زیر حلقه دور گردن خود عبور دهید و از طریق حلقه‌ای که ایجاد کردید، بالا ببرید.
 12. انتهای باریک را از بالای حلقه دور یقه خود بچرخانید.
 13. باقیمانده انتهای باریک را از دید پنهان کنید. یا آن را پشت انتهای پهن قرار داده و یا آن را به صورت افقی زیر حلقه دور گردن، بکشید. در صورت نیاز با کشیدن انتهای پهن، کراوات را محکم کنید و نوارهای مورب را با پهنای یکسان تنظیم کنید.

این یک گره کراوات بسیار پیچیده است که نشان می‌دهد شما واقعاً می‌دانید چگونه کراوات را ببندید و از نشان دادن آن لذت می‌برید.

بستن کراوات با گره سه‌تایی یا ترینیتی

بستن گره سه‌تایی یا ترینیتی (Trinity) تقریباً سخت است. این گره سه تایی کراوات زیبا و خاص است. در زیر به صورت مرحله به مرحله و همراه با فیلم و عکس آموزش داده شده است.

 1. کراوات را دور یقه بیندازید و انتهای پهن آن دقیقاً در مکانی باشد که کراوات هنگام بسته شدن در آنجا قرار می‌گیرد.
 2. انتهای باریک را از جلوی انتهای پهن به صورت مورب عبور دهید، یک X ایجاد کنید و آن را زیر حلقه دور یقه خود ببندید.
 3. انتهای باریک را از بالای حلقه برگردانید.
 4. انتهای باریک را به صورت افقی از پشت انتهای پهن عبور دهید.
 5. انتهای باریک را از بالای حلقه دور یقه بچرخانید.
 6. نوک انتهای باریک را به سمت پایین و در زیر حلقه دور یقه، در سمت راست انتهای گره رد کنید.
 7. انتهای باریک را به صورت افقی از جلوی گره از راست به چپ بیاورید. انگشت خود را در زیر نوار افقی ایجاد شده قرار دهید.
 8. انتهای باریک را در زیر حلقه اطراف یقه خود قرار دهید و از طریق نوار افقی پایین بیاورید. انگشت خود را زیر انتهای باریک درست بالای گره بگذارید.
 9. انتهای باریک را از پشت انتهای پهن از راست به چپ عبور دهید.
 10. نوک انتهای باریک را از حلقه اطراف یقه خود و از طریق حلقه عمودی کوچکی که در مرحله ۸ رزرو کرده‌اید رد کنید.
 11. انتهای باریک را از طریق حلقه عمودی به طور مورب به سمت بالا و سمت راست خود زاویه دهید و آن را پایین بکشید.
 12. تمام نوارهای آزاد را از گره بیرون آورده و در صورت لزوم تنظیم کنید تا سه نوار قابل مشاهده در اندازه و زاویه یکسان ایجاد شود. انتهای باریک را یا پشت انتهای پهن یا زیر حلقه اطراف یقه خود پنهان کنید.

بستن کراوات با گره کریستنسن

گره کریتنسن (Christensen) آخرین گره‌ای است که در این مقاله آن را آموزش می‌دهیم. برای بستن کراوات به این روش طبق مراحل آموزش زیر پیش بروید.

 1. کراوات را دور یقه بیندازید و انتهای پهن در سمت چپ شما باشد. انتهای پهن باید ۴ تا ۶ اینچ پایین‌تر از مکان کراوات هنگام بسته شدن باشد.
 2. انتهای پهن را به صورت افقی از جلوی انتهای باریک از چپ به راست عبور دهید.
 3. انتهای پهن را به صورت افقی از پشت انتهای باریک از راست به چپ رد کنید.
 4. انتهای پهن را از جلوی حلقه دور یقه به سمت بالا بچرخانید.
 5. انتهای پهن را به پشت حلقه اطراف یقه بیاورید تا در سمت راست انتهای باریک ظاهر شود.
 6. انتهای پهن را از جلوی نوار افقی قبلی و نوار موربی که در مرحله ۵ ایجاد کردید، بیاورید و انگشت خود را زیر این نوار افقی قرار دهید.
 7. انتهای پهن را از پشت گره از چپ به راست رد کنید.
 8. انتهای پهن را از قسمت جلو، درست روی نوار افقی که در مرحله ۶ ایجاد کردید، بیاورید (انگشتتان هنوز باید نوار را باز نگه دارد.) هر دو باند افقی را با انگشت کمی از یقه دور نگه دارید.
 9. انتهای پهن را در زیر حلقه اطراف یقه خود قرار دهید.
 10. انتهای پهن را در پشت هر دو نوار افقی پایین قرار داده و از داخل آن عبور دهید.
 11. با نگه داشتن گره با یک دست، آن را در جای خود قرار دهید. حالا انتهای باریک را با دست دیگری بکشید. با انگشت خود چین‌های مورب را مرتب کنید تا شکل X گره کاملاً مشخص شود.

سخن آخر

همه این ۱۸ گره بستن کراوات که در بالا به صورت کامل، مرحله به مرحله و همراه با عکس و فیلم آموزش داده شد به نوبه خود زیبا هستند. با توجه به تصاویر و ویدیوهای بستن این گره‌ها، همه شما می‌توانید بستن هر یک از این گره‌ها را تمرین کنید و یاد بگیرید.