نوشیدنی خنک تابستان، یخ دربهشت توت فرنگی و هلو

0

آخرین روزهای بهار روزهایی است که هم هلو و هم توت فرنگی در بازار یافت می‌شود. یکی از نوشیدنی‌های خوشمزه که در این ایام می‌توان تهیه کرد، یخ در بهشت توت فرنگی و هلو است. البته نوشیدنی‌های خنک دیگری مانند یخ در بهشت هندوانه، انواع اسموتی، موهیتو نوشیدنی‌های خنک تابستانی و … را نیز می‌توان تهیه کرد. بیاید امروز با کابان مگ این نوشیدنی را امتحان کنیم.

چرا یخ دربهشت توت فرنگی و هلو

هلو و توت فرنگی هر دو جزء میوه‌های خوشمزه بهار و تابستان هستند و به لطف چهار فصل بودن ایران می‌توان آن‌ها را برای یک ماه با هم از فروشگاه‌های خریداری کرد. هلو و توت فرنگی هر دو مزه ترش و شیرینی دارند و از طرف رنگ آن‌ها به متمایل است و گاهی می‌تواند مکمل باشد. این نوشیدنی طعمی جدید دارد، تهیه آنم بسیار ساده است و نیاز به وسایل خاصی ندارد و رنگ آن نیز بسیار اشتهاآور است.

مواد لازم برای تهیه یخ در بهشت توت فرنگی و هلو

دلستر هلو یا توت فرنگییک لیتر
تکه‌های هلوی یخ زدهدو پیمانه
تکه‌های توت فرنگی یخ زدهیک پیمانه
یخ قالبیسه پیمانه
حلقه‌های نازک توت فرنگی یا هلو برای تزیینبه مقدار لازم

طرز تهیه یخ دربهشت

برای تهیه یخ در بهشت کافی است هلو و توت‌فرنگی‌ها را شسته و در صورت تمایل هلو را پوست بکنید، سپس آن‌ها درون سینی چیده و درون فریزر قرار دهید تا یخ بزند.

پس از یخ زدن میوه‌ها، هلو را به همراه یک پیمانه دلستر هلو یا توت فرنگی و یک پیمانه یخ درون مخلوط بریزید و تا کاملاً خرد شدن یخ‌ها و یکدست شدن آن‌ها با هلو، به مخلوط کردن ادامه دهید. سپس میکس هلوی یخ زده و دلستر را درون لیوان‌های سرو بریزید.

حالا نوبت توت‌فرنگی‌ها است، توت‌فرنگی‌های یخ زده را با دو پیمانه دلستر هلو یا توت فرنگی و دو پیمانه یخ درون مخلوط کن ریخته و خوب میکس کنید و آن‌ها را روی میکس هلو بریزید، با حلقه‌های نازک توت فرنگی یا هلو تزیین کرده و سرو کنید.

نکات تهیه

اگر تمایل دارید برای میکس کردن هلو با یخ از دلستر هلو و برای میکس کردن توت فرنگی با یخ از دلستر توت فرنگی استفاده کنید.

برای تزیین می‌توانید از حلقه‌ها شبیه گل پوست هلو استفاده کنید.

سخن آخر

این نوشیدنی همانطور که از نام آن پیداست، محتوای یخ زیادی دارد و مزه فوق‌العاده‌ای دارد. پیشنهاد می‌شود برای یک بار هم که شده از این نوشیدنی استفاده کنید. در موقع میل کردن می‌توانید محتویات را با هم مخلوط کنید و یا هر مزه را جداگانه میل کنید.خآخرندنیمبل