استریل کردن شیشه مربا، ترشی و کنسرو به ۳ روش ساده

0

استریل کردن شیشه‌های کنسرو و جوشاندن ظروف شیشه ای کاری ضروری و بسیار ساده است. با استریل کردن احتمال کپک زدن، فاسدشدن و بوتولیسمی شدن کنسرو و کمپوت‌ها را کاهش می‌دهد. بنابراین همیشه پیش از ریختن مواد درون شیشه‌ها، آن‌ها را استریل کنید. در این مقاله از کابان مگ به آموزش استریل کردن، می‌پردازیم با ما همراه باشید.

روش‌های استریل کردن شیشه و ظروف غیرپلاستیکی

بهترین روش برای نگهداری مواد غذایی خارج از یخچال کنسرو کردن است که در مطلبی دیگر به آموزش آن پرداخته‌شده است. پیش از کنسرو کردن هر ماده غذایی لازم است ابتدا شیشه‌ها یا ظروف دربردارنده آن‌ها استریل شود. استریل کردن به سه روش کلی انجام می‌شود که در ادامه به‌طور مفصل به آن‌ها م پردازیم.

استریل کردن ظروف شیشه ای به روش جوشاندن

در استریل کردن به روش جوشاندن ابتدا شیشه‌ها را با مایع ظرف‌شویی و اسکاچ مانند دیگر ظرف‌ها بشویید و اجازه دهید تا آب آن‌ها گرفته شود سپس شیشه‌ها را درون ظرفی بزرگ بریزید و ظرف را پر از آب کنید سپس روی شعله قرار دهید تا برای ۱۵ دقیقه بجوشد.

پس از ۱۵ دقیقه شعله را خاموش‌کنید و تا یک ساعت اجازه دهید شیشه‌ها درون آب باشند بعد آن‌ها را بیرون آورده و روی ح.له ای تمیز بچینید تا کاملاً خشک شوند.

برای خشک‌کردن از دستمال یا حوله استفاده نکنید، اجازه دهید ظروف در هوای آشپزخانه خشک شوند.

استریل کردن شیشه مربا در آب جوش

استریل کردن در فر یا ماکروویو

در این روش پس از شستن و آبکشی کردن شیشه‌ها، آن‌ها را درون فر یا ماکروویو بچینید و فر یا ماکروویو را روی ۱۰۰ درجه سانتی گراد برای ۵ تا ۱۰ دقیقه تنظیم کنید. سپس فر را خاموش‌کنید و اجازه دهید شیشه‌ها سرد شوند.

اگر ماکروویو حالت استریل کردن با اشعه فرابنفش (یو وی) را دارد، می‌توانید از آن برای استریل کردن شیشه‌ها استفاده کنید.

استریل کردن شیشه مربا در فر

استریل در ماشین ظرف‌شویی

در این روش شیشه‌ها را درون ماشین ظرف‌شویی قرار دهید و ظرف‌شویی را روی حالت استریل کردن تنظیم کنید. دیگر لازم نیست کاری انجام دهید.

استریل کردن شیشه مربا در ماشین ظرفشویی

نکته

برخی از ماشین‌های ظرف‌شویی پس از استریل کردن ظروف را خشک نیز می‌کنند که خیلی خوب است ولی اگر ماشین ظرف‌شویی شما این عملکرد را ندارد، شیشه‌ها را بیرون بیاورید تا خشک شوند.

برخی از ماشین‌های ظرف‌شویی حالت استریل ندارند، می‌توانید از منوی یک‌بار شستشو با آب داغ یا بخار را استفاده کنید.

سخن آخر

اگر این مقاله در خصوص استریل و ضدعفونی کردن ظروف شیشه ای و جوشاندن آن ها برای شما مفید واقع شد آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. منتظر نظرات، پیشنهادات و تجربیات شما هستیم.