مدل موی کوتاه دخترانه و مدل موی کوتاه زنانه

0

اگر به فیلم‌ها و عکس‌های قدیمی حدود سی تا چهل سال پیش نگاه کنید، متوجه می‌شوید که بیشتر چهره‌های شاخص جامعه مدل موی کوتاه داشتند، پس از مدتی مدل موی بلند زنانه روی مد آمد و خانم‌ها تمایل به بلند کردن موهای خود داشتند. به نظر می‌رسد در حال حاضر موی کوتاه دوباره با اقبال روبرو شده است، بنابراین در این مقاله به ارائه مدل موی کوتاه زنانه پرداخته‌ایم. در ادامه با کابان مگ همراه باشید.

چند دلیل برای داشتن مدل موی کوتاه

بسیاری از افراد اقدام به کوتاه کردن موهای خود می‌کنند و برای این کار دلایل قانع کننده‌ای دارند و دیگران را نیز به این امر تشویق می‌کنند. در ادامه به چند دلیل آمده در این مقاله توجه کنید شاید شما هم مدل موی کوتاه را انتخاب کردید.

رهایی از گرمای تابستان

در فصل تابستان با افزایش گرمای هوا علاقه به کوتاه کردن مو زیاد می‌شود و افراد به ویژه خانم‌ها که باید پوشش سر هم داشته باشند، کوتاه کردن مو برایشان جذاب می‌شود. اصل موی کوتاه‌تر، تحمل گرمای کمتر را در تابستان نمی‌توان نادیده گرفت. در ادامه چند مدل موی کوتاه جذاب برای شما به نمایش درآمده است.

تنوع دادن به چهره

یک از راه‌های تنوع بخشیدن به چهره کوتاه کردن موها است؛ مثلاً اگر موهای شما کمی بلندتر از شانه شما است، با کوتاه کردن آن‌ها تا ناحیه گوش تفاوتی در چهره خود احساس می‌کنید ولی با کوتاه کردن آن‌ها تا جایی که دیگر امکان بستن مو وجود نداشته باشد، چهره شما دگرگون می‌شود. برای بیشتر شدن تفاوت می‌توانید اقدام به رنگ یا مش کردن مو هم کنید.

خلاص شدن از موهای رنگ شده و وز شده

برخی مواقع وقتی موهایمان را رنگ می‌کنیم و در نهایت از رنگ موی مورد نظر راضی نیستیم اقدام به رنگ کردن مو می‌کنیم. اینجاست که با رنگ کردن دوباره و چندباره موها وز می‌شوند. البته کراتینه کردن مو و استفاده از روغن‌های طبیعی کمک زیادی به ترمیم مو می‌کند ولی به نظر می‌رسد، بهترین راه برای بازیابی موهای زیبای پیشین، باید آن‌ها را کوتاه کرد. در ادامه چند مدل موی کوتاه دخترانه آمده است.

جوان‌تر شدن

با بالا رفتن سن اطرافیان از ما انتظار دارند، رنگ مو و مدل موی مناسب با سنمان داشته باشیم ولی کوتاه کردن مو در مدل دلخواه می‌تواند در جوان‌تر نشان دادن چهره تأثیر زیادی داشته باشد. اگر موهایتان سفید شده است و از این موضوع ناراحت هستید می‌توانید با کوتاه کردن مو و مش کردن آن‌ها چهره‌ای جدید از خودتان را کشف کنید. برای زیبا شدن هیچ‌گاه دیر نیست.

دوباره رنگ کردن مو

همان‌طور که گفته شد چند بار رنگ کردن مو می‌تواند باعث آسیب به بافت مو و در نهایت وز شدن مو شود. کسانی که علاقه زیادی به رنگ کردن مو دارند، می‌توانند با کوتاه کردن مو تا جایی که رنگ مو در آن نیست، از یک رنگ موی دلخواه دیگر برای ایجاد یک چهره متفاوت اقدام کنند.

مدل موی کوتاه دخترانه

مدل موی کوتاه زنانه

مدل موی کوتاه به چه افرادی می‌آید؟

به‌طورکلی مدل موی کوتاه در اندازه‌ای که نتوان آن را بست، به افرادی که صورت و سری نه چندان کشیده و بیضی دارند، مناسب است. البته مدل موی کوتاه تا پایین گوش که به مدل مصری معروف است نیز برای این افراد زیبا است. مدل موی کوتاه در اندازه خیلی کم برای افرادی که صورتی گرد و تپل دارند نیز مناسب است. البته زیبایی یک مدل مو امری بسیار سلیقه‌ای است.

باورهای نادرست درباره کوتاه کردن مو

برخی بر این اعتقاد دارند که وقتی دچار ریزش مو می‌شوند، با کوتاه کردن مو می‌توانند به تقویت مو بپردازند و از ریزش بیشتر مو جلوگیری کنند. واقعیت بر این است که دلیل عمده ریزش مو عدم جذب ویتامین‌های گروه ب توسط روده است و به نظر می‌رسد با رفع این مشکل و مصرف مکمل‌های غذایی رشد مجدد موها حاصل می‌شود. البته کوتاه کردن موها و تقویت آن‌ها با استفاده از روغن‌های طبیعی و شامپوهای کراتینه، می‌تواند تأثیر زیادی در رشد مجدد آن‌ها داشته باشد.

گاهی هم شنیده می‌شود، برای پرپشت شدن مو باید آن‌ها را با نمره صفر زد و در معابر دختر بچه‌های کوچک را می‌بینیم که بدون مو هستند. پرپشت بودن مو یک امر ارثی است و با زدن مو با نمره صفر کمکی به پرپشت شدن مو نمی‌توان کرد. از طرفی هم معمولاً بچه‌ها موهای کم پشتی دارند و با بزرگ شدن موها هم کم‌کم کرده و پرپشت می‌شوند و نگرانی در این زمینه وجود ندارد، پس دست به کوتاه کردن موی بچه‌ها برخلاف میل آن‌ها نزنیم.

سخن آخر

مدل موی کوتاه دخترانه به تازگی روی مد آمده است و دخترخانم‌های زیادی علاقه کوتاه کردن موی خود دارند. البته کوتاه کردن مو دلیل بر رسیدگی کمتر آن‌ها نسبت به زمانی که بلند بودند، نمی‌شود؛ بنابراین شستشوی منظم و استفاده از شامپوهای تقویت کننده و روغن‌های طبیعی به لطافت و سلامت مو می‌افزاید. منتظر نظرات و تجربیات شما هستیم.