چی بپوشیم و چه کار کنیم تا خوش تیپ باشیم؟ ترفندهایی برای شیک پوشی

چی بپوشیم و چه کار کنیم تا خوش تیپ باشیم؟ ترفندهایی برای شیک پوشی

ترفندهای شیک پوشی

در این مقاله با رازها و ترفندهای شیک پوشی در خدمت شما خوانندگان محترم کابان مگ هستیم. شیک پوشی امری است که با رعایت چند نکته ساده می‌توان به راحتی به آن رسید. خوشبختانه شیک پوشی کاملا سلیقه‌ای است و از قوانین خاصی طبعیت نمی‌کند. البته این امر به این معنی نیست که هر فردی شیک پوش یا خوش تیپ به حساب می‌آید. خوش تیپی نیز شاخصه‌هایی دارد که با رعایت کردن آن‌ها به شیک پوشی هر فرد افزوده می‌شود و طبیعتا با عدم رعایت آن‌ها فرد کمتر خوش تیپ به نظر خواهد رسید.

خوش اندامی و شیک پوشی

اولین و مهم‌ترین راز شیک پوشی را می‌توان خوش اندام بودن دانست. البته این به این معنی نیست که افراد چاق خوش تیپ نیستند. در عین چاق بودن نیز می‌توان خوش اندام بود. تنها باید این نکته در نظر گرفته شود که در پستی بلندی‌های طبیعی بدن تناسب وجود داشته باشد. اجازه دهید با یک مثال خوش اندامی در ترفندهای شیک پوشی را برایتان شرح دهم. دو فرد هم قد و هم وزن را در نظر بگیرید. فرد اول دارای مشخصاتی چون دست و پای لاغر و شکم و پهلوی چاق است ولی فرد دوم وزن به طور یکنواخت در تمام بدنش پخش شده است و دارای دست و پاهای تپل و کمی شکم و پهلو است. واضح است که فرد دوم از فرد اول شیک پوش‌تر خواهد بود زیرا اندام متناسب‌تری دارد.

خوش اندامی واژه‌ای است که از منطقه تا منطقه و از فرهنگ تا فرهنگ متفاوت است. خوش اندامی حتی با گذشت زمان نیز تغییر می‌کند. در گذشته بازیگران و به طور کلی سلبریتی‌ها نسبت به امروز چاق‌تر بودند. با پیشرفت علوم تغذیه‌ای و در دسترس بودن امکانات ورزشی در مناطق مختلف امروز خوش اندامی را با داشتن اندامی لاغر، ورزیده و کشیده یکسان می‌دانند.

خوش اندامی و ترفندهای شیک پوشی

انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوست و مو

به شخصه تصور من این است که هر فردی با هر رنگ پوستی می‌تواند از هر لباسی با هر رنگی لذت ببرد مادامی که خوش اندام و دارای پوستی صاف و ظاهری سالم باشد. ولی برخی نیز بر این باورند که برای انتخاب رنگ لباس باید به رنگ و تناژ پوست توجه کرد. برای مثال رنگ قهوه‌ای را برای کسانی که پوست تیره یا برنزه دارند توصیه نمی‌کنند ولی با مروری بر فیلم و عکس‌هایی که از سالن‌های مد و فشن به بیرون می‌آیند متوجه خواهید شد که بسیاری از مدل‌های تیره پوست نیز در لباس‌هایی به رنگ قهوه ای دیده می‌شوند و سفید پوستان نیز در لباس‌های روشن یا سفید رنگ هم به همین منوال، می‌توانند زیبا و پر هیبت ظاهر شوند.

تناژ و رنگ پوشت با رنگ لباس

انتخاب جنس لباس

این امر ممکن است به نظر بسیاری از ترفندهای شیک پوشی به حساب نیاید. استفاده از پارچه با کیفیت در تهیه لباس چه وقتی که لباس را خریداری می‌کنید و چه زمانی که قصد دوختن آن را دارید از مهم‌ترین فاکتورهای شیک پوشی است. پارچه‌های بی‌کیفیت با یک بار شستشو رنگ و لعاب خود را از دست می‌دهند و با استفاده در چند مرتبه اول گلوله‌های کُرک روی آن‌ها ظاهر می‌شود. پوشیدن لباس‌هایی که پرز پرز شده‌اند و رنگ رو رفته‌اند مسلما به شیک پوشی شما نمی‌افزاید پس تمامی دقت خود را در هنگام خرید به خرج دهید.

استفاده از پارچه با کیفیت در تهیه لباس

شیک پوشی در موقعیت‌های اجتماعی متفاوت است

تناسب استایل با محلی که به آن وارد می‌شوید نیز در شیک پوشی شما تاثیرگذار است. اگر به بانک و یا اداره‌ای برای انجام امور مالی و اداری مراجعه می‌کنید پوشیدن تی شرت، شوار جین و کتانی از شما، فردی خوش تیپ و شیک پوش نمی‌سازد و ممکن است در نظر افرادی که در آن محل حضور دارند یا کار می‌کنند فردی بی ملاحظه به نظر بیایید. خلاف این امر اگر با همین استایل به خرید یا پیاده روی بروید چشم همه رهگذران به شما خیره خواهد ماند و در نظر آنان شما فردی خوش پوش خواهید بود.

خوش پوشی در ر موقعیت های مختلف اجتماعی

شیک پوشی و فصل‌های سال

پوشش متناسب با فصل هم از ساده‌ترین ترفندهای شیک پوشی است. فردی که در فصل زمستان با تی‌شرت آستین کوتاه تردد می‌کند خوش پوش محسوب نمی‌شود و طبیعتا پوشیدن لباس‌های گرم و زمستانه در هوای گرم نیز متناسب نیست ولی برخی ممکن است به اصطلاح گرمایی یا سرمایی باشند و مجبور باشند لباس‌هایی نامتعارف با فصل بپوشند که این امر می‌تواند از خوش پوشی آن‌ها در نظر دیگران بکاهد.

البته ناگفته نماند که برخی از طرح‌هایی پارچه نیز ممکن است با فصل خاصی در تناسب باشد و پوشیدن ان در فصل متضاد از شیک پوشی بکاهد. مثلا طرح چهارخانه بیشتر در لباس‌های زمستانی دیده می‌شود که «باربری» از طرح‌های مشهور زمستانی است. به طور مثال طرح‌های خال‌خال یا گل‌دار نیز بیشتر با بهار و تابستان تناسب دارند و مناسب استفاده در زمستان نیستند.

تناسب لباس ها با فصل

آیا شیک پوشی با برندپوشی برابر است؟

جواب این سوال هم بله و هم خیر است. اگر فردی خوش اندام لباسی را متناسب با محل، رنگ پوست و فصل بر تن کند حالا چه لباس مورد نظر برند باشد یا نباشد، یک فرد خوش تیپ و شیک پوش به نظر خواهد آمد. حال اگر فردی که شرایط گفته شده را رعایت نکند ولی از لباس‌های برند استفاده کند لزوما شیک پوش نخواهد بود. لازم به ذکر است که برند پوشی تا حدی به شیک پوشی کمک می‌کند ولی این کمک به اندازه تناسب اندام، تناسب رنگ پوست و لباس و منطبق بر فصل بودن نیست.

آراستگی ارزان‌ترین ترفند شیک پوشی

شاید به نظر کمی کلیشه‌ای بیاید و یک فرد با موهای شلخته، لباس‌های اتو نشده و لکه‌دار هرچقدر هم خوش اندام و خوش چهره باشد، شیک پوش نخواهد بود. افرادی که به تمیز بودن خود اهمیت می‌دهند، مرتب به حمام می‌روند، همیشه خوش بو هستند و سفیدی دندان‌های آن‌ها با نفس تازه‌شان آمیخته شده است، افراد شیک پوشی هستند.

آراستگی و شیک پوشی

ست کردن رنگ‌ها از ترفندهای شیک پوشی

استفاده از رنگ‌های متفاوت و بدون سنخیت در کنار هم به خوش پوشی شما ضربه بزند. هنگام خرید به ست بودن رنگ لباس‌ها وجور بودن آن‌ها توجه کنید تا به اصطلاح رنگین کمان نشوید.

ست کردن رنگ لباس ها با هم

نحوه راه رفتن و نشستن

اعتماد به نفس یکی از نامحسوس‌ترین ترفندهای شیک پوشی است. فردی که هنگام راه رفتن قامتش را خمیده می‌کند و پاهایش را روی زمین می‌کشد و زمانی که نشسته است قوز می‌کند، اصلا شیک پوش نیست. در هنگام را رفتن سینه خود را به جلو بدهید، گردن را بالا بگیرید، محکم راه بروید و سعی کنید پاهای خود را روی زمین نکشیده زیرا هم باعث می‌شود کفش‌هایتان زودتر خراب شوند و هم شلخته به نظر برسید.

البته لازم به ذکر است که گاهی ناشی از پیاده‌روی‌های طولانی ممکن است قامت خمیده شود و هنگام راه رفتن پاها را روی زمین بکشید. برای پیشگیری از آن سعی کنید در هنگام پیاده روی زمانی را نیز به استراحت اختصاص دهید و ورزش روزانه را در برنامه زندگی خود بگنجانید.

اعتماد به نفس و تاثیرات ان در شیک پوشی

سخن آخر

در آخر نیز باید اضافه کنم که شیک پوشی امری سلیقه‌ای است گاهی ممکن است فردی در نظر شما خوش پوش باشد و از نظر دیگران این طور نباشد. اعتماد به نفس داشته باشید و به ظاهر خود اهمیت دهید آنگاه مطمئن باشید که فردی شیک پوش خواهید بود. اگر از مقاله ترفندهای شیک پوشی لذت بردید ما را از نظرات خود بهره‌مند سازید و مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

‫3 نظر

  • بهناز گفت:

    مقاله جالبی بود ، فکر نمی کردم این همه نکات برای شیک پوشی وجود داشته باشه!

  • پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *