۱۶ ویژگی برجسته افراد با مزاج گرم و تر یا افراد با طبع دموی چیست؟

۱۶ ویژگی برجسته افراد با مزاج گرم و تر یا افراد با طبع دموی چیست؟

ویژگی شخصیتی افراد با مزاج گرم و تر

بقراط پدر علم پزشکی جهان عنوان کرده است که افراد به طوری کلی دارای چهار طبع هستند و طبع هر فردی تأثیر مستقیمی بر خلق و خوی وی دارد. سودا، بلغم، دم و صفرا از جمله چهار طبع موجود هستند که در مقاله حاضر به ویژگی‌های شخصیتی افراد با مزاج گرم و تر پرداخته شده است. در ادامه با کابان مگ همراه باشید.

افراد دموی چه ویژگی‌هایی دارند؟

با اینکه تأثیر طبع چهارگانه بر روی خلق و خوی افراد توسط طب جدید تکذیب شده است و این ویژگی‌ها در حال حاضر به صورت تیپ‌های شخصیتی مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرند. در هر صورت در ادامه به برخی از ویژگی‌های بارز افراد دموی اشاره شده است.

بخشندگی

افراد دموی جزء دسته آدم‌هایی هستند که خیلی زود فراموش می‌کنند، اگرچه بسیاری از این افراد توانایی فراموش کردن خاطرات بد را ندارند به ویژه در زمان‌هایی که دچار اشتباه می‌شدند. هدف افراد با مزاج گرم و تر حرکت به سوی جلو در هر شرایطی است. دموی‌ها علاقه‌ای به برگشت به گذشته و یادآوری آن‌ها ندارند و از اشتباهات به عنوان ابزاری برای یادگیری یاد می‌کنند. افراد دموی در زمان حال زندگی می‌کنند و توقع دارند همه افراد نیز همین کار را انجام دهند، بنابراین برای در حال زندگی کردن پافشاری می‌کنند و دوست دارند همه را با خود همراه کنند.

ویژگی شخصیتی افراد دموی

احساساتی

افراد دموی بسیار احساساتی هستند اگرچه این احساسات ناشی از یک واکنش است. در هر صورت در هر شرایطی احساساتی به وجود می‌آید که نیاز به کنترل شدن دارد؛ این شرایط به این دلیل به وجود می‌آید که دموی‌ها به فکر رسیدن به زمان حال هستند. یک فرد با مزاج گرم و تر و تیپ شخصیتی مربوط به آن ممکن است فکر کند به دلیل یک اتفاق احساس کند که از شخصی متنفر است ولی ناگهان به دنبال عذرخواهی می‌رود زیرا به این فکر می‌کند که این اتفاق در گذشته بوده و الان زمان حال است. برای یک فرد دموی دیگر این ویژگی ممکن است آن‌ها را بی‌خیال جلوه دهد و گاهی سبب شود از شخصیت اصلی خود فاصله بگیرند و تغییر کنند ولی این تغییر زمان زیادی به طول نمی‌انجامد و افراد دوباره به شخصیت اصلی خود باز می‌گردند.

تکبر و خودبینی

در بسیاری از افراد با مزاج دموی سطح بالایی از اعتماد به نفس و عزت نفس وجود دارد که در برخی موارد ممکن است با غرور اشتباه گرفته شود. البته ناگفته نماند که برای افراد با مزاج گرم و تر یک تمایل لحظه‌ای برای غرور وجود دارند. این افراد دوست دارند هر وقت ممکن باشد سطح بالای عزت نفس خود را به نمایش بگذارند که باعث می‌شود احساس شکست ناپذیری داشته باشند. این رفتار می‌تواند نشان دهنده برتری افراد دموی باشد و باعث می‌شود دیگر افراد با طبع‌های دیگر از در کنار آن‌ها بودن رضایت نداشته باشند.

پرانرژی

افراد با مزاج گرم و تر در بیشتر مواقع پر انرژی و دوستانه هستند. افراد دموی در نظر دیگر افراد یک حس از پیش شناخته شده به وجود می‌آورد و این حس را در دیگران القا می‌کنند که مدت زمان زیادی از آشنایی آن‌ها می‌گذرد در حالی که آن‌ها یک غریبه هستند. این افراد شخصیتی کاریزماتیک دارند و می‌توانند دیگران را تحت تأثیر قرار دهند. شخصیت این افراد در بین دیگران شهرت دارد و بسیاری را مجذوب خود کرده است.

افراطی

برای کسانی که طبع دموی دارند تجربه نوسانات شدید احساسی بسیار آسان است، احساساتی شبیه افرادی که دچار اختلالات دوقطبی هستند. با توجه به شرایط محیطی این افراد، اهمیت موضوعات می‌توانند از عرش به فرش بیاید یا برعکس. برای بسیار این شرایط با دوره‌های خودبیزاری ادامه پیدا می‌کند که در این شرایط افراد دموی سعی می‌کنند دیگران را سرزنش کنند و از مسئولیت‌ها شانه خالی کنند.

جست و جوگر توجه

بیشتر افراد با مزاج گرم و تر نیاز دارند تا توجه همه به سمت آن‌ها باشد و تمایل دارند در هر شرایطی در کانون توجهات باشند. این حس در برخی از افراد دموی شدید می‌شود و در نهایت آن‌ها را به سمت شغل‌هایی سوق می‌دهد که در آن به شهرت می‌رسند. برخی از آن‌ها به این شرایط اعتیاد پیدا می‌کنند و در ادامه کار از راه خود خارج شده و شرایطی را برای دیگران فراهم می‌کنند تا به تمجید آن‌ها بپردازند.

شوخ طبعی

افراد دموی دارای یک حس اصیل و معتبر شوخ طبعی هستند و در زمینه شوخی بسیار باز و به اصطلاح با جنبه هستند. دموی‌ها جنبه طعنه آمیز شوخی‌ها را در نظر نمی‌گیرند. در کنار آن جنبه موشکافانه و خشک شوخی‌ها را نیز در نظر نمی‌گیرند و یک راه میانه را دارند. افراد دموی به دنبال موضوعاتی بامزه در حال حاضر می‌گردند و به شادی ناشی از آن دیگران را نیز وارد می‌کنند. برای دموی‌ها وقتی بتوانند بخندند، لبخند بزنند یا عشق بورزند زندگی بر وفق مرادشان است.

ویژگی شخصیتی افراد دموی

آفتاب پرست

برخی از افراد دموی برای اینکه محبوب شوند، با گروه‌ها و افراد مشهور و محبوب معاشرت می‌کنند و سعی می‌کنند خود را در میان آن‌ها جای دهند تا به محبوبیت بیشتری برسند. این افراد گاهی تا جایی پیش می‌روند که تغییر ارزش‌ها و حتی ظاهر فیزیکی می‌تواند راهی برای محبوبیت و در معرض توجه بودن را برایشان ایجاد می‌کند.

مجری

اجرا و مجری گری در ذات افراد با طبع دموی است. آواز خواندن و جوک تعریف کردن در مهمانی‌ها و جشن‌ها از جمله ویژگی‌های این افراد است. انرژی زیاد و جنب و جوش آن‌ها در محیط‌های کاری هم نمایان است، وقتی همکاران در کنار هم جمع شده‌اند و فردی در حال تعریف یک داستان است، مطمئن باشید فرد داستان گو یک فرد با مزاج گرم و تر است.

اجتماعی

افراد دموی جزء افراد اجتماعی هستند که به سرعت با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. ایجاد پیوند اجتماعی برای آن‌ها آسان‌ترین کار است. در واقع آن‌ها با ارتباط اجتماعی باتری‌های خود را شارژ می‌کنند و اگر از آن‌ها خواسته شود یک روز را تنهایی سپری کنند، قطعاً این تجربه برای آنان حوصله سر بر خواهد بود.

ویژگی شخصیتی افراد دموی

لذت جو

یک فرد دموی همیشه به دنبال گذراندن اوقات خوب است. آن‌ها روی چیزهایی تمرکز می‌کنند که باعث می‌شود احساس خوبی داشته باشند، سپس دیگران را دعوت می‌کنند تا با آن‌ها همراه شوند. افراد با مزاج گرم و تر می‌خواهند مسئولیت رویدادهای لذت بخش را بر عهده بگیرند زیرا این امر به آن‌ها شهرتی درباره خوش گذارنی می‌دهد. آن‌ها به دنبال اتاق‌هایی هستند که افراد زیادی در آن حضور داشته باشند تا آنجا که ممکن است با بسیاری از آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند و سپس بر اساس داستان‌ها و احساسات مشترک دوست یابی می‌کنند.

گرایش به اغراق

افراد دموی معمولاً علاقه زیادی به بیان داستان‌های بلند دارند و در هنگام بیان آن‌ها اغراق می‌کنند و در برخورد با مشکلات نیز به بزرگنمایی می‌پردازند و در به اشتراک گذاشتن تجربیات خود اغراق می‌کنند و مسائل را بزرگ‌تر از آنچه که هست می‌بینند.

ویژگی شخصیتی افراد دموی

بی پشتکار

نکته منفی افراد با مزاج گرم و تر این است که آن‌ها پشتکاری برای انجام امور ندارند و معمولاً کمر همت برای ترمیم اوضاع می‌بندند و در میانه راه هنگامی که مشکلات فرا می‌رسند، زمانی است که آن‌ها دچار مشکل می‌شوند.

نیازمند اطمینان خاطر

افراد با مزاج گرم و تر معمولاً نیاز دارند، از طرف مقابل خود در روابط عاشقانه اطمینان خاطری در زمینه وفاداری به آن‌ها و عشق ورزی دریافت کنند. با قدرانی از طرف مقابل خود با طبع دموی و نشان دادن عشق و علاقه، وفاداری آن‌ها تضمین شده است.

 بی خیال و پرحرف

به طور کلی افراد دموی بی خیال و سرزنده هستند و محیط‌های پر حرف را ترجیح می‌دهند و آن‌ها هستند که همیشه برای یک گفت وگو آماده و حاضرند حتی اگر طرف مقابل آن‌ها یک غریبه باشد. برای این افراد پیدا کردن دوست جدید بسیار راحت است.

ویژگی شخصیتی افراد دموی

برونگرا

افراد دموی معمولاً احساسات و عواطف خود را بروز می‌دهند. آن‌ها وقتی از چیزی ناراحت هستند معمولاً برایشان سخت است تا خوشحال باشند و وقتی خوشحال به سختی می‌توانند لبخند را از روی لبانشان پاک کنند. همین امر بیان خلاف آن چیزی که احساس می‌کنند را برایشان سخت می‌کند.

حمیرا باجلان وب‌سایت
زمین شناس هستم. از کار کردن و ایده دادن در زمینه های صنایع دستی، آشپزی و ورزش لذت میبرم. مدیریت و تولید مطلب برای این سایت هم دوست دارم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *