قوی ‌ترین و معتبرترین پاسپورت های جهان بر اساس رتبه بندی سال ۲۰۲۰

0

داشتن یکی از قوی ترین پاسپورت های جهان می تواند مزیت بسیار بزرگی به شمار آید. یک پاسپورت قوی می‌تواند موقعیت‌های شغلی و اجتماعی خوبی را برای شهروندان دارنده آن فراهم کند. البته این‌طوری نیست که یک پاسپورت برای همه مدارک مربوط به سفر و مهاجرت به کشورهای دیگر کافی باشد، فقط بعضی از پاسپورت‌ها چون نیازی به ویزا ندارند از بقیه بهترند. در ادامه به معرفی قوی ‌ترین و معتبرترین پاسپورت های جهان بر اساس رتبه بندی سال ۲۰۲۰ پرداخته شده است.

لیست معتبرترین پاسپورت های جهان

این لیست را برای شمایی که در مورد این مسائل کنجکاو و به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این مورد هستید، تهیه کرده‌ایم و ۱۰ مورد از قوی‌ترین و معتبرترین پاسپورت های جهان بر اساس مطالب جمع آوری شده توسط سایت هنلی را اینجا نوشته‌ایم و امیدواریم از آن لذت ببرید.

دهمین کشور در لیست قوی ترین پاسپورت های جهان سوئد است و معتبرترین پاسپورت های جهان

۱۰. سوئد- ۱۸۶ کشور

دهمین کشور در لیست قوی ترین و معتبرترین پاسپورت های جهان سوئد است که یکی از قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان را دارد. کشور سوئد یکی از کشورهای اسکاندیناوی واقع در شمال اروپا است و تقریباً ۱۰ درصد از کشور سوئد را دریاچه‌ها و رودخانه‌ها فرا گرفته‌اند. سوئد از سمت غرب و شمال با نروژ و از سمت شرق با فنلاند مرز مشترک دارد.

این کشور مرزهای دریایی با آلمان، لیتوانی، دانمارک، لهستان، روسیه و استوانی دارد. با داشتن پاسپورت سوئد می‌توانید بدون ویزا به ۱۸۶ کشور مختلف سفر کنید. برای رفتن به سایر کشورها لازم است که ویزا یا ویزای الکترونیکی داشته باشید.

فرانسه نیز یکی از قوی ترین پاسپورت های جهان را دارد و معتبرترین پاسپورت های جهان

۹. فرانسه- ۱۸۶ کشور

فرانسه نیز یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان را دارد و با پاسپورت آن بدون نیاز به ویزا می‌توانید به ۱۸۶ کشور مختلف سفر کنید. شهروندان این کشور می‌توانند بدون اخذ اجازه به کشورهای اتحادیه اروپا به منظور کار و تحصیل مهاجرت کنند.

فرانسه در اروپای شرقی قرار دارد و با ۸ کشور همسایه است: ایتالیا، آلمان، اسپانیا، بلژیک، موناکو، آندورا، سوئیس و لوکزامبورگ. همچنین کشور فرانسه به شهروندانی که دو تابعیتی هستند اجازه می‌دهد که پاسپورت هر دو کشور را داشته باشند.

هشتمین کشور در لیست قوی ترین پاسپورت های جهان لوکزامبورگ است و معتبرترین پاسپورت های جهان

۸. لوکزامبورگ- ۱۸۷ کشور

هشتمین کشور در لیست قوی ترین و معتبرترین پاسپورت های جهان لوکزامبورگ است. لوکزامبورگ یک کشور کوچک اروپایی است که هیچ دریایی ندارد و با بلژیک، فرانسه و آلمان همسایه است. این کشور یکی از چهار پایتخت اتحادیه اروپاست همراه با بروکسل، فرانکفورت و سترابورگ.

با داشتن پاسپورت این کشور بدون ویزا توان مسافرت به ۱۸۷ کشور مختلف را خواهید داشت و اگر علاقه زیادی به سفر دارید و می‌خواهید کشورهای بیشتری را ببینید، این حق را دارید که به دلخواه این تعداد را افزایش دهید. این کشور نیز مانند فرانسه این حق را به شما می‌دهد که در صورت دو تابعیتی بودن، دو پاسپورت داشته باشید.

هشتمین کشور در لیست قوی ترین پاسپورت های جهان لوکزامبورگ است و معتبرترین پاسپورت های جهان

۷. ایتالیا_ ۱۸۷ کشور

کشور بعدی ایتالیا است که با لوکزامبورگ و دانمارک در یک رده قرار دارد. این پاسپورت که مایه آسایش و راحتی شهروندان ایتالیایی در سفر به کشورهای مختلف بوده در واقع هفتمین پاسپورت در این لیست است. مانند بسیاری از کشورها ایتالیا نیز از سال ۲۰۰۶ از تکنولوژی بیومتریک در پاسپورت‌های خود استفاده کرده که کمک می‌کند کنترل اوضاع راحت‌تر و مدارک اداری کمتری برای سفر لازم باشد.

متقاضیان می‌توانند با توجه به سنی که دارند، پاسپورت با اعتبار ۱۰، ۵ یا ۳ ساله درخواست کنند. هر شهروند ایتالیایی شهروند اتحادیه اروپا هم محسوب می‌شود و آزاد است که به هر کشور اتحادیه اروپا که می‌خواهد مهاجرت کرده و در آنجا زندگی کند. ایتالیا هم مانند فرانسه به شهروندان دو تابعیتی‌اش اجازه داشتن دو پاسپورت می‌دهد.

پاسپورت دانمارک به شما این اجازه را می‌دهد که بدون نیاز به ویزا به 187 کشور مختلف سفر کنید.

۶. دانمارک- ۱۸۷ کشور

پاسپورت دانمارک به شما این اجازه را می‌دهد که بدون نیاز به ویزا به ۱۸۷ کشور مختلف سفر کنید. دانمارک کوچک‌ترین کشور اسکاندیناوی است که جزیره‌های مختلفی از جمله ژوتلند را در بر گرفته است. پاسپورت این کشور به منظور رفاه شهروندان پادشاهی دانمارک صادر شده است و به آن‌ها اجازه سفر به ۱۸۷ کشور را بدون ویزا می‌دهد.

همچنین شهروندان این کشور به دلخواه می‌توانند به سایر کشورهای اتحادیه اروپا یا سوئیس مهاجرت کنند. شهروندان دانمارک که در گرینلند یا فائو ساکن‌اند حق انتخاب بین پاسپورت دانمارکی اتحادیه اروپا یا پاسپورت دانمارکی عادی را دارند.

پاسپورت کشور فنلاند که با پاسپورت آلمان و کره جنوبی در یک رده قرار دارد
پاسپورت کشور فنلاند که با پاسپورت آلمان و کره جنوبی در یک رده قرار دارد.

۵. فنلاند- ۱۸۸ کشور

پاسپورت کشور فنلاند که با پاسپورت آلمان و کره جنوبی در یک رده قرار دارد و جزو ۵ کشور اول این لیست است. فنلاند در منطقه اسکاندیناوی و شمال اروپا قرار گرفته است و این کشور را چند دریای مختلف مانند دریای بالتیک، خلیج بوسنی و خلیج فنلاند و کشورهای مختلفی از جمله روسیه، نروژ و سوئد احاطه کرده‌اند. پاسپورت این کشور برای ۵ سال اعتبار دارد و شهروندان فنلاند جزو شهروندان اتحادیه اروپا نیز هستند.

آلمان چهارمین کشور در لیست قوی ترین پاسپورت های جهان است

۴. آلمان- ۱۸۸ کشور

آلمان چهارمین کشور در لیست قوی ترین پاسپورت های جهان است که شهروندانش اجازه سفر به ۱۸۸ کشور مختلف در سراسر جهان را دارند. با داشتن پاسپورت آلمان نه‌تنها بدون ویزا می‌توانید به ۱۸۸ کشور مختلف سفر کنید بلکه به راحتی قادر به مهاجرت به کشورهای اتحادیه اروپا خواهید بود.

پاسپورت آلمان برای بزرگ‌سالان ۱۰ سال و برای افراد زیر ۲۴ سال ۶ سال اعتبار دارد. با داشتن پاسپورت آلمان می‌توانید با کمترین هزینه ممکن برای تحصیل یا شغل به کشورهای همسایه یا کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید.

کره جنوبی هم مانند سایر کشورهای لیست لیست قوی ترین پاسپورت های جهان

۳. کره جنوبی- ۱۸۸ کشور

کره جنوبی هم مانند سایر کشورهای لیست لیست قوی ترین پاسپورت های جهان به شهروندانش اجازه سفر بدون ویزا به ۱۸۸ کشور مختلف را می‌دهد. کره جنوبی یکی از کشورهای بخش جنوبی شبه‌جزیره کره در شرق آسیا است. این کشور در مرزهای خشکی با کره شمالی و از مرزهای آبی با دریای مدیترانه، دریای چین شرقی و دریای زرد همسایه است.

مانند دیگر پاسپورت‌ها این پاسپورت به منظور مدارکی برای شناسایی هویت، تولد و تابعیت شهروندان صادر شده است. در این پاسپورت همچنین محل زندگی شما درج شده است.

یکی از قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان که با رتبه اول این لیست فرق چندانی ندارد،

۲. سنگاپور- ۱۹۰ کشور

یکی از قوی‌ترین و معتبرترین پاسپورت‌های جهان که با رتبه اول این لیست فرق چندانی ندارد، متعلق به کشور سنگاپور بوده که شهروندان این کشور می‌توانند بدون ویزا به ۱۹۰ کشور جهان سفر کنند. سنگاپور در شمال خط استوا قرار دارد و کوچک‌ترین کشور جنوب شرقی آسیا است. تنها همسایگان این کشور مالزی و اندونزی است.

شهروندان این کشور هنگام سفر به کشورهای دیگر می‌توانند در صورت نیاز، از کنسولگری سنگاپور درخواست همراهی یا محافظت کنند. پاسپورت این کشور برای ۵ سال اعتبار دارد. برخلاف پاسپورت کشورهایی مانند فرانسه، سنگاپور با تابعیت دوگانه مخالف است. به این صورت که افراد خارجی در صورت اخذ تابعیت و پاسپورت سنگاپور باید شهروندی اول خود را سلب نمایند.

بیشتر بخوانید: بلندترین برج های جهان کدام ها هستند و ارتفاع آن ها چند متر است؟

در خصوص پاسپورت سنگاپور لازم به ذکر است که این کشور قوی‌ترین پاسپورت را در میان کشورهای آسیا دارد اما متأسفانه جزو کشورهایی است که افراد خارجی به سختی می‌توانند پاسپورت آن را اخذ نمایند. یکی از دلایل این کشور برای این سختگیری این است که جزء کشورهای صنعتی جهان بوده و تنها به افرادی اجازه مهاجرت به کشور را می‌دهد که منفعت خاصی را به بخش اقتصادی و صنعتی این کشور برسانند.

مقامات این کشور در صدور این پاسپورت‌ها از جدیدترین تکنولوژی‌های جهان، از جمله تکنولوژی بیومتریک، عکس‌های دیجیتالی و جوهر خاص استفاده کرده‌اند.

ژاپن توانسته برای دومین سال متوالی رتبه اول این لیست را از آن خود کند.

۱. ژاپن- ۱۹۰ کشور

اگرچه پاسپورت ژاپن و سنگاپور هر دو در یک رده قرار دارند اما ژاپن توانسته برای دومین سال متوالی رتبه اول این لیست را از آن خود کند. ژاپن کشوری در اقیانوس آرام در آسیای شرقی است که از مرزهای آبی با کشورهای چین، کره جنوبی، کره شمالی و روسیه همسایه است.

اعتبار پاسپورت ژاپن بین ۵ یا ۱۰ سال است که بستگی به سن متقاضی دارد. اگر دوست دارید به این کشور مهاجرت کنید یا قوی‌ترین پاسپورت جهان را در دست داشته باشید باید برای اخذ پاسپورت آن ابتدا برای ۵ سال در این کشور اقامت داشته باشید. اما این قانون پنج سال اقامت نباید شما را بترساند چون درصد پذیرش تابعیت مهاجران در ژاپن ۹۰ درصد بوده و اگر همه مراحل را به درستی طی کنید هیچ مشکلی برای اخذ پاسپورت نخواهید داشت.

راه‌های دیگری برای اخذ تابعیت ژاپن وجود دارد، مانند ازدواج یا سرمایه‌گذاری. البته قبل از انجام این کار حتماً به‌دقت به تصمیمی که می‌خواهید بگیرید، فکر کنید چون دولت ژاپن اجازه داشتن تابعیت دوگانه را به شهروندانش نمی‌دهد و باید تابعیت اول خود را سلب کنید.

کشور ژاپن یکی از قدرت‌های اصلی در اقتصاد جهان است که قوی‌ترین پاسپورت جهان را نیز دارد و کشور مناسبی برای مهاجرت است و اگر به دنبال مهاجرت به این کشور هستید به‌دقت به آن فکر کنید و در صورت اقدام مطمئن باشید که در شغل و تحصیل خود موفق خواهید بود.

 سخن آخر

داشتن یکی از قوی ترین و معتبرترین پاسپورت های جهان می‌تواند به آسایش و پیشرفت شما در هر مقطعی بسیار کمک کننده باشد و اگر کشور شما جزو این لیست نیست نگران نباشید و خود را ناراحت نکنید چون مهاجرت به این کشورها آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید سخت نیست و فقط به کمی پشتکار و تلاش احتیاج دارید.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110