چیدمان میز آرایش و نکاتی درباره آن که خوب است بدانیم

میز آرایش خیلی از خانم‌ها معمولاً همان کشوی اول دراور آن‌ها است ولی خیلی از خانم‌ها که علاقه زیادی به آرایش کردن دارند و وقت زیادی را جلوی آینه و پشت میز آرایش می‌گذرانند، به یک میز مجزا برای آرایش نیاز دارند. در این مقاله از کابان مگ به نکاتی در رابطه با میز آرایش پرداخته شده است که توجه شما را به آن جلب می‌کنم.

تفاوت میز آرایش و دراور چیست؟

دراور (drawer) در واقع کمد حاوی کشوهای زیادی است و بیشتر لوازمی مانند اکسسوری‌ها لباس‌های خاص را در دراور نگه می‌دارند ولی میز آرایش معمولاً میزی با حدود ۹۰ سانتی‌متر ارتفاع و بدون کشو است، همراه میز آرایش نیز چهارپایه (stool) یا صندلی وجود دارد. دراور معمولاً در جایی در نزدیکی تخت و سرویس خواب قرار می‌گیرد ولی میز آرایش معمولاً در فضایی دور از سرویس خواب، در کنار روشویی حمام یا اتاق لباس (closet) قرار می‌گیرد که به دلیل نیاز به آب و شستشو در هنگام آرایش جایگیری آن مناسب‌تر است.

میز آرایش در کجای اتاق قرار می‌گیرد؟

به‌طورکلی در اتاق خواب تخت خواب، پاتختی، میز پایین تخت، دراور یا کنسول تزیینی معمولاً در فضایی جدا هستند و اتاق لباس، حمام، روشویی و میز آرایش هم در فضایی جداگانه هستند که با دیوار، پاراوان یا در از هم جدا می‌شوند.

چه آینه‌ای برای میز آرایش مناسب است؟

آینه مناسب میز آرایش، آینه‌های بزرگ هستند البته آینه‌های کوچک به منظور انجام کارهای ظریف مانند خط چشم کشیدن و ریمل زدن هم نیاز است. به‌طورکلی بهتر است یک آینه بزرگ در ابعاد میز آرایش روی آن گذاشته شود و در کنار آن هم یک آینه کوچک با پایه آکاردئونی جمع شونده برای انجام کارهای ظریف در نظر گرفته شود.

نورپردازی میز آرایش باید چگونه باشد؟

حتماً با صحنه میز گریم در پشت صحنه فیلم‌های مختلف برخورد داشته‌اید. میز گریم دارای چراغ‌های مات در اطراف آینه است تا میکاپ روی صورت با جزئیات در آینه مشخص شود. بهترین نور پردازی برای میز آرایش استفاده از نور مات در اطراف آینه است. اگر از آینه کوچک هم استفاده می‌کنید، بهتر است در اطراف آن نورپردازی داشته باشد.

چه لوازم آرایشی روی میز قرار دهیم؟

بهترین گزینه برای لوازم آرایشی که روی میز آرایش قرار گیرد، آن‌هایی هستند که مصارف بیشتری دارند یا ظاهر جذاب‌تری دارند، است. ادکلن، عطر، رژلب، ظرف نگه‌دارنده قلم موهای آرایشی، برس‌های مو و به‌طورکلی لوازمی که می‌توان از آن‌ها به صورت ایستاده استفاده کرد، برای قرار دادن روی میز مناسب هستند. گاهی نیز تنها گذاشتن آینه و یک رومیزی زیبا هم می‌تواند خوب باشد. البته قرار دادن اکسسوری‌هایی مانند کلاه، جوارهرات، ساعت و … نیز برای قرار دادن روی میز آرایش جالب هستند.

چیدمان لوازم آرایش

یکی از نکته‌هایی که باید هنگام چیدمان لوازم آرایش دقت شود این است که برخی لوازم مانند انواع سایه، پودر و پنکیک لازم است به صورت خوابیده قرار بگیرند و قطر کمی از کشو را اشغال می‌کنند اگر میز آرایش شما از بالا به پایین قطر کشوهایش زیاد می‌شود، برای طبقه بندی لوازم آرایش بهتر است موارد نام برده را در کشوهای باریک قرار دهید و لوازمی مانند کرم پودر، ادکلن و رژ لب که نیاز دارند به صورت ایستاده قرار بگیرند در کشوهای پایین‌تر با ضخامت بیشتر قرار بگیرند. در کشوها عمیق‌تر نیز لوازمی مانند انواع مداد، ریمل، خط چشم، قلم مو، سبد سنجاق، سشوار، اتو مو، لوازم آرایش مو، برس‌ها، محلول‌های پاک کننده و … برای نگهداری مناسب‌اند. در آخر نیز باید اضافه کنم که به منظور حفظ نظم در کشوها بهتر است از تقسیم کننده کشو یا سبدهای کوچک استفاده کنید.

تناسب دکوراسیون داخلی میز آرایش با سایر لوازم اتاق

در انتها نیز باید اضافه کنم که هماهنگی بین عناصر دکوراتیو از نظر سبک دکوراسیون داخلی نیز بهتر است رعایت شود. اگر سرویس خواب شما از نوع کلاسیک چوبی با منبت کاری‌های زیاد است بهتر است از میز آرایشی با همین مشخصات استفاده کنید. آینه بزرگ با قاب چوبی آباژورهای جفت در دو طرف میز آرایش هم می‌تواند هماهنگی را بیشتر کند و هم تأمین نور مصنوعی را داشته باشید.

اگر سبک دکوراسیون داخلی اتاق مدرن یا مینیمال است نیز استفاده از میز آرایش ام‌دی‌اف سفید، صورتی کم رنگ، کرمی، طوسی، کاهویی، آبی آسمانی و زرد پریده با آینه‌ای ساده با چراغ‌های مات اطراف آن نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد. اگر سبک دکوراسیون داخلی اتاق ساحلی یا بوهمیان است استفاده از میز آرایش چوبی و آینه‌ای با قاب حصیری یا مکرومه همراه با چراغ آویز در کنار آینه می‌تواند فضای مناسبی متناسب با سبک دکوراسیون اتاق باشد.

سخن آخر

سعی کنید زیبایی را در کنار کاربری در میز آرایش پدید آورید. صندلی میز آرایش علاوه بر زیبایی باید کارایی و راحتی نیز داشته باشد، نشیمن نرم و با ابعاد مناسب، ارتفاع مناسب با قد بالاتنه، راحتی در جابجایی و استحکام از جمله نکاتی است که در خصوص یک چهارپایه یا صندلی میز آرایش می‌توان به آن اشاره کرد. امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد. منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.