معرفی انواع برگ‌های شاخه‌ای مناسب برای تزیین دسته گل + تصاویر

0

تزیین دسته گل امری تخصصی است و نیازمند تجربه فراوان و شناخت انواع برگ‌ها و گل‌ها است. در این مقاله از کابان مگ به معرفی برگ‌هایی که معمولاً در گل فروشی‌ها برای تزیین دسته گل، باکس گل، گلدان گل و … استفاده می‌شود، پرداخته‌ایم. در ادامه با ما همراه بمانید.

برگ ابری نقره‌ای

جاکوبیا ماریتما (Jacobaea maritima) یا برگ ابری نقره‌ای (Dusty Miller) از گیاهان گلدار بوده و متعلق به خانواده بزرگ مینائیان است. این گیاه به دلیل برگ‌های نقره‌ای رنگ و پرزداری که دارد، مناسب ساخت دسته گل است و برای این منظور استفاده‌های زیادی دارد که یک نمونه از آن را برای ساخت دسته گل عروس به کار رفته است.

برگ اکالیپتوس

درخت اکالیپتوس جز بیش از ۷۰۰ گونه درخت گلداری است که در سراسر جهان می‌رویند. درخت اکالیپتوس از خانواده مورد است و گل‌های زرد و سفیدی دارد. علاوه بر خواص درمانی برگ، چوب و گل اکالیپتوس، از برگ سبز مات اکالیپتوس (Eucalyptus) برای تزیین دسته گل، سبد گل و … استفاده‌های زیادی می‌شود. برگ اکالیپتوس به شکل قلبی شکل و شمشیری وجود دارند که به گونه‌های مختلف آن برمی‌گردد ولی انواع قلبی شکل آن برای ساخت دسته گل پرطرفدار هستند.

برگ انجیری

گیاه برگ انجیری (Monstera deliciosa) یکی از گیاهان پرطرفدار برای نگهداری در آپارتمان است همینطور می‌توان از زیبایی‌های بی‌نظیر این گیاه آپارتمانی برای تزیین دسته گل اشاره کرد. برگ این گیاه از انواع برگ‌های شاخه‌ای پرکاربرد است که در کنار گل‌های بزرگ مانند لیلیوم، گل بهشت، آنتوریم، تاج خروس یا آمارانتوس، گل‌های داوودی بزرگ و … بسیار ترکیب مناسبی می‌سازد.

گیاه برگ انجیری بومی مناطق استوایی مانند جنوب مکزیک و پاناما است. این گیاه دارای دو نوع کلی با برگ‌های بزرگ سوراخ‌دار و بدون سوراخ (قلبی شکل و کشیده) است. نوع سوراخ‌دار آن به پنیر سویسی به دلیل داشتن سوراخ‌های فراوان شهرت دارد.

برگ آرالیا

برگ گیاه فاتسیا جاپونیکا (Fatsia Japonica) یا آرالیا (Aralia) هم از جمله برگ‌هایی هستند که برای ساخت دسته گل بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. گیاه آرالیا از خانواده بزرگ اقاقیا است و جز گیاهان گلدار به حساب می‌آید. برگ این گیاه هشت پَر داشته و ابعاد بزرگی دارد؛ رنگ‌های سبز، قرمز و ابلغ آن برای ساخت دسته گل بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

معرفی انواع گل شاخه‌ای معروف برای تهیه دسته گل و باکس گل

برگ درخت سیکاس

درخت سیکاس (Cycas) گیاهی بسیار قدیمی است و شباهت زیادی به نخل خرما دارد ولی این دو از یک خانواده نیستند. برگ‌های سوزنی و سبز تیره سیکاس در تهیه انواع دسته گل‌های و سبدهای گل کاربرد دارد.

برگ آنتوریم

گیاه آنتوریوم (Anthurium) در ساخت دسته گل و تزیین سبد و دسته گل بسیار پر بار است و علاوه بر گل‌های زیبای آن که در مقاله معرفی انواع گل شاخه ای معروف به آن اشاره شد، از برگ‌های آن نیز برای تزیین استفاده می‌شود.

برگ زیتونی

برگ زیتونی (Olive leave) از درخت زیتون گرفته می‌شود که بومی مناطق خاورمیانه و مدیترانه است. برگ زیتون تزیینی برای سناتورها و پادشاهان یونانی بوده است. رنگ سبز کمرنگ مات برگ زیتون با گل‌های رز، آلاله، پایونی و … تناسب زیادی دارد.

برگ استرلیتزیا

برگ استرلیتزیا (Strelitzia) هم مانند آنتوریم سعادتی کم‌نظیر است که هم گل و هم برگ آن برای تزیین دسته گل استفاده می‌شود.

برگ عبایی

برگ عبایی (Aspidistra elatior) از گیاهی به همین نام به دست می‌آید که از خانواده مارچوبگان است. برگ‌های بزرگ، کشیده و سبز رنگ این گیاه برای تهیه دسته گل بسیار مناسب است. گیاه برگ عبایی از گیاهان آپارتمانی است که می‌توان از آن در فضای باز هم نگهداری کرد.

آموزش ساخت دسته گل عروس مصنوعی با تصاویر مرحله به مرحله

برگ ناندانیا

برگ ناندانیا (Nandina یا Sacred bamboo) یک گیاه گلدار از خانواده زرشکیان است که بومی آسیا بوده و از هیمالیا تا ژاپن گسترش دارد. ناندانیا با برگ‌های قرمز و سبز و میوه‌های ریز قرمز رنگ در ابتدای فصل پاییز هم در بسیاری از باغچه‌ها دیده می‌شود.

برگ کاج نوئل

برگ نوئل (Spruce) ممکن است در انواع برگ‌های شاخه‌ای مناسب تزیین دسته گل نباشد ولی از جمله برگ‌های زیبا در دسته گل‌هایی است که حال و هوای پاییز و زمستان را دارند، است. برگ نوئل با رنگ سبز تیره با شکل سوزنی متراکم در کنار گل‌هایی مانند رز، پنبه، میخک و … زیبا و متناسب است.

برگ کوردلین

برگ کوردلین (Cordyline) هم مانند برگ عبایی عضوی از خانواده مارچوبگان است و رنگ قرمز این برگ برای دسته گل‌ها بسیار مناسب است. ناگفته نماند که از این گیاه هم در آپارتمان و هم در فضای باز می‌توان نگهداری کرد.

برگ شفلرا

گیاه شفلرا (Schefflera) یک گیاه مناسب پرورش در آپارتمان و فضای باز است. این گیاه از خانواده عشقه و بومی تایوان است. نوع سبز و ابلق آن برای تزیین دسته گل مناسب هستند.

برگ نخل مرداب

برگ نخل مرداب (Cyperus alternifolius یا Umbrella palm) هم گیاهی است که در آپارتمان یا فضای باز قابلیت رشد دارد و از برگ آن برای تزیین دسته گل استفاده‌های زیادی می‌شود.

لوبیا سنبلی

لوبیا سنبلی (Hyancinth Bean) یکی از اعضای خانواده بزرگ لوبیاها است. این نوع از لوبیا به آفریقا متعلق است و به دلیل رنگ بنفش زیبای آن در تهیه انواع دسته گل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چند مدل دسته گل عروس ساده و شیک

سخن آخر

امیدوارم مقاله انواع برگ‌های شاخه‌ای در تهیه انواع دسته گل و سبد گل برای شما کارآمد باشد. منتظر نظرات، پیشنهادات و تجربیات شما در زمینه ساخت دسته گل و باکس گل هستیم.