چطور عکس بگیریم؟ ژست‌های مناسب عکاسی کدام است؟

عکس گرفتن برای برخی به کابوسی تبدیل شده و از آن فراری هستند و اعتقاد دارند آدم بد عکسی هستند، ولی واقعیت این است که فرد بد عکس و خوش عکس وجود ندارد وقتی به ژست و حالت بدن و صورت در هنگام عکس گرفتن دقت شود. در این مقاله نکاتی را در رابطه با عکس گرفتن و حالت‌های مناسب هر فرد برای عکاسی بررسی کرده‌ایم، با کابان مگ همراه بمانید.

ژست مناسب هر فرد چیست؟

به‌طورکلی در هنگام عکس گرفتن باید به اندازه اندام (چاقی یا لاغری)، درشت بودن یک اندام نسبت به دیگر اندام‌ها، قد (کوتاه یا بلند)، فرم صورت (بیضی، مثلثی، قلبی و …)، اندازه اعضای صورت (چشم‌ها، لب‌ها، بینی و …)، اندازه موها و فرم آن دقت کرد تا بتوان یک عکس مناسب تهیه کرد و از تماشای آن لذت برد. در ادامه پوزیشن‌های مناسبی تک‌نفره و دونفره ارائه شده است که توجه شما را به آن‌ها جلب می‌کنم.

ژست‌های عکس دونفره

برای داشتن بهترین ژست‌های عکس دو نفره باید تماس بین دو نفر به حداقل و در حد لمس کردن کاهش پیدا کند. اگر بوسه در عکس جای دارد تنها باید تظاهر به این کار کرد و از انجام بوسه واقعی پرهیز کرد. اگر در آغوش گرفتن در عکس مد نظر است باید به ارتباط بین دو نفر به حداقل برسد و بیشتر تظاهر به در آغوش گرفتن شود تا واقعاً انجام شود. چروک شدن لباس‌ها و تغییر فرم بدن در هنگام در آغوش گرفتن و کم شدن کنترل روی حالت بدن می‌تواند ظاهر افراد را نامرتب جلوه دهد و در نهایت موجب خراب شدن عکس شود. در زیر چند نمونه عکس دونفره برای ایده گرفتن، ارائه شده است که از شما برای تماشای آن‌ها دعوت می‌شود.

ژست عکس ایستاده

برای داشتن بهترین فرم در عکس ایستاده بهتر است، عدم تقارن در نحوه قرارگیری دست‌ها و پاها در عین داشتن تعادل رعایت شود. زاویه‌های تمام رخ و سه رخ برای عکاسی در عکس‌های ایستاده بسیار مناسب هستند. اگر اندام درشتی دارید، زاویه سه رخ را کمی تنگ کنید و اگر لاغر هستید زاویه سه رخ باز و تمام رخ را انتخاب کنید. در حالات ایستاده ازآنجایی‌که پاها به صورت کشیده قرار دارند، بهتر است دست‌ها جمع شوند و پاها در یک راستا قرار نگیرند تا تعادل در عکس ایجاد شود.

ژست عکس نشسته

یکی از ژست‌های پرطرفدار در بین خانم، ژست عکس نشسته است. نشستن روی زمین و نشستن روی صندلی هر دو برای انداختن عکس نشسته مناسب هستند. حالا که در حالت نشسته قرار دارید و طول اندام کوتاه شده است، می‌توانید از حالت‌های دست و پای کشیده استفاده تا عکس کمی تعادل پیدا کند. اگر روی صندلی هستید، گرفتن زاویه مایل نسبت به صندلی ایده خوبی برای ژست نشسته است.

ژست عکس پروفایل

با به وجود آمدن شبکه‌های اجتماعی، انتخاب عکس پروفایل به یک از دغدغه‌های فردی تبدیل شده است. عکس پروفایل می‌تواند به قضاوت افراد شود و معرفی کننده یک فرد برای افرادی باشد که در فضای مجازی اقدام به پیدا کردن دوست می‌کنند. عکس پروفایل تأثیر زیادی بر نظر اولیه افرادی دارد، ازاین‌رو به ارائه چند ژست مناسب برای عکس پروفایل پرداخته‌ایم.

به پیشنهاد ما بخوانید

انواع پس زمینه برای عکاسی

پس زمینه‌های مناسب برای عکاسی را می‌توان مناطقی دانست که فرد در آنجا احساس خوبی دارد و نور خوبی به فرد و اشیاء اطراف می‌رسد. طبیعت پس زمینه خوبی برای عکاسی است. جنگل، کوه، دریا، رودخانه، مزارع کشاورزی و … از جمله پس زمینه‌های طبیعی زیبایی هستند که عکاسی در آن‌ها زیاد اتفاق میفتد. ساختمان‌های معروف، پارک‌ها، پله‌ها، دیوارهای آجری، دیوارهای سنگی، بالکن، فضای سبز ساختمان‌ها، کنار پنجره‌ها نیز از پس زمینه‌های عکاسی غیر طبیعی هستند که طرفداران زیاد دارند. به یاد داشته باشید که در هر پس زمینه‌ای که عکاسی می‌کنید نور ملایم طبیعی مانند نوری که در ابتدای صبح و عصر تابیده می‌شود، برای عکاسی بسیار مناسب است.

سخن آخر

برای عکاسی از ژست‌ها و حالت‌های خطرناک استفاده نکنید. حالت طبیعی صورت و چهره هر فردی بهترین حالت برای عکاسی از وی است و در آرایش زیاده‌روی نکنید. از حالت‌های خلاقانه و زیبا برای عکاسی استفاده کنید و از پیچ و تاب دادن بیش از حد به بدن خودداری کنید. خنده و لبخند می‌تواند در زیباتر شدن یک عکس تأثیر به سزایی داشته باشد، بنابراین سعی کنید در هنگام عکاسی لبخند بزنید.

پیام بگذارید