کاشت سبزه عید و تزیین آن با چند ایده جالب

0

سبزه عید یکی از اجزاء اصلی سفره هفت سین است که برای آماده شدن آن برای لحظه تحویل سال و عید نوروز باید از پیش اقدام کرد. در این مقاله به آموزش کاشت سبزه عید با استفاده از گندم، عدس، هسته لیمو و نارنج پرداخته‌ایم و چند ایده برای کاشت سبزه عید و تزیین آن ارائه داده‌ایم. در ادامه با کابان مگ همراه باشید.

سبزه عید را از چی درست کنیم؟

به طور کلی سبزه عید را می‌توان از دانه‌های غلات، حبوبات و دیگر گیاهان تهیه کرد. دانه‌های گیاهانی مانند گندم، عدس، ماش و … عمر کوتاهی دارند و پس از تعطیلات باید سبزه را دور بیندازید، اما دانه گیاهانی مانند خرما، لیمو، نارنج و … عمر طولانی‌تری دارند و در صورت نگهداری مناسب از آن‌ها توانایی تبدیل شدن به درخت را دارند.

آموزش تهیه سبزه عید با گندم و عدس

برای تهیه سبزه عید با استفاده از گندم، عدس، ماش و … باید دانه‌ها را برای ۴۸ ساعت در آب خیس کنید و هر در این مدت سه تا چهار مرتبه آب آن‌ها را عوض کنید تا نگندند. نا گفته نماند که برای داشتن یک سبزه پرپشت در یک ظرف متوسط، یک پیمانه سرپر دانه کافی است.

پس از گذشت دو روز دانه‌ها را از آب خارج کنید و درون یک دستمال نخی بپیچید و هر یک تا دو ساعت، دستمال را به وسیله اسپری آب، تر کنید. دقت کنید دستمال نباید خیلی نازک یا خیلی ضخیم باشد، جریان هوا و رطوبت هر دو برای جوانه زدن دانه‌ها مفید هستند.

پس از اینکه دانه‌ها جوانه زدند و یک رویش نقره‌ای رنگ روی آن‌ها دیده شده، آن‌ها را از دستمال جدا کنید و درون ظرف مورد نظر بگذارید و هر چند ساعت با اسپری آب، تر کنید تا رشد کنند و سبز شوند.

برای اینکه سبزه‌ها رطوبت خود را از دست ندهند می‌توانید در زیر آن‌ها از پنبه یا خاک ژله‌ای استفاده کنید.

آموزش تهیه سبزه گندم و عدس برای سفره هفت سین

آموزش تهیه سبزه عید با هسته لیمو و نارنج

برای تهیه سبزه عید می‌توانید از هسته لیمو، پرتقال، نارنگی یا نارنج استفاده کنید؛ در این صورت هم سبزه عید و هم پس از چند ماه یک نهال زیبا خواهید داشت. برای کاشت هسته لیمو دو روش مرسوم است که در ادامه به هر دوی آن‌ها پرداخته شده است.

روش اول

در این روش ابتدا هسته‌های لیمو یا هر مرکبات دیگری را شسته و برای دو روز درون ظرفی خیس می‌کنیم.

پس از دو روز هسته‌ها را درون یک گلدان پر از خاک (خاک‌برگ، ماسه، کود گیاهی یا حیوانی) می‌کاریم. هسته باید نزدیک سطح کاشته شوند. برای این کار می‌توانید از سنگ ریزه رودخانه‌ای برای پوشاندن دانه‌ها استفاده کنید.

پس از چند روز تا یک هفته ساقه‌های سبزی را می‌بینید که از لابه‌لای سنگ‌ریزه‌ها بیرون آمده‌اند. در آن زمان گلدان را به پشت پنجره منتقل کنید و هر روز آن‌ها را آبیاری کنید. دقت کنید که گیاهان تازه و جوان به کمبود آب و رطوبت حساس هستند و در صورت عدم آبیاری نامرتب، خشک می‌شوند.

تولید سبزه عید

روش دوم

در این روش که خودم هم همیشه آن را امتحان می‌کنم. نیازی به خیس کردن، دانه‌ها برای دو روز نیست. ولی دانه‌ها باید تازه باشند و پس از جدا شدن از میوه و قبل از خشک شدن، در گلدان کاشته شوند.

مانند روش قبل، هسته باید در نزدیک سطح در خاک (خاک‌برگ، ماسه، کود گیاهی یا حیوانی) کاشته شوند و با کمی خاک یا ماسه روی آن پوشانده شود.

آبیاری مرتب در صورت خشک شدن سطح خاک ضروری است. در صورت مشاهده ساقه‌های جوان، گلدان به پشت پنجره منتقل شود. اگر میزان نور خورشید زیاد است، فواصل آبیاری باید کمتر شود یا گلدان به فاصله بیشتری از نور منتقل شود.

این روش برای کاشت هسته خرما نیز مناسب است. ولی به یاد داشته باشید که خرما به نور زیاد و آبیاری زیاد احتیاج دارد.

تولید سبزه عید

تهیه سبز عید سریع

برای داشتن سبزه عید سریع، از دانه‌هایی که رشد سریع دارند، مانند خاکشیر استفاده کنید. البته دانه‌های انواع سبزی مانند شاهی، گشنیز و جعفری هم رشد سریعی دارند. خاکشیر برای تبدیل شدن به یک سبزه زیبا نهایتاً به ۵ تا ۶ روز زمان نیاز دارد.

مانند تهیه سبز از گندم، عدس و …، لازم است ابتدا خاکشیر هم برای مدت دو روز در آب خیسانده شود. سپس در یک دستمال نخی مرطوب قرار داده شود تا جوانه‌ها ظاهر شوند (در این مدت دانه‌ها باید مرطوب بمانند). پس از ظاهر شدن، جوانه‌ها، سبزه را به ظروف مورد نظرتان منتقل کنید.

سبزه عید را در چه ظرفی بگذاریم؟

به طور کلی بهتر است سبزه در ظرفی متناسب با دیگر ظروف سفره هفت سین گذاشته شود؛ مثلاً اگر ظروف مواد دیگر سفر شیشه‌ای است پس بهتر است سبزه نیز درون ظرف شیشه‌ای گذاشته شود. البته گذاشتن سبزه در ظروف چینی که نقوش زیبایی روی آن‌ها نقش بسته است و همیشه به عنوان دکور استفاده می‌شوند نیز بسیار زیباست. به هر حال بخشی از زیبایی سبزه عید به ظرف آن وابسته است.

ظروف سفالی میناکاری شده، ظروف سفالی ساده، گلدان‌های تزیینی که در هر خانه‌ای دیده می‌شوند، حتی پوسته تخم مرغ و بسیاری از ظروفی که در خانه‌ها پیدا می‌شوند، برای ظرف سبزه مناسب هستند.

تزیین سبزه عید

البته که وجود خود سبزه با طراوت در سفره هفت سین، یک نوع تزیین به حساب می‌آید؛ ولی برخی برای زیبایی بیشتر از روش‌های مختلفی برای تزیین سبزه استفاده می‌کنند. در ادامه به چند روش اشاره می‌کنم.

استفاده از گل‌های طبیعی در کنار یا روی سبزه می‌تواند باعث زیبایی بیشتر آن شود. رطوبت موجود در سبزه برای عمر بیشتر گل‌ها نیز مفید خواهد بود.

استفاده از خاک ژله‌ای رنگی نیز برای تزیین سبزه هم زیبا و هم کاربردی است.

استفاده از روبان و گل‌های مصنوعی نیز برای تزیین سبزه مناسب است و با توجه به مصنوعی بودن گل‌ها، می‌توانید از زیبایی آن‌ها تا آخرین روز نوروز استفاده کنید.

کاشت سنبل برای سفره هفت سین

سنبل یکی از المان‌های دکوراتیو سفره هفت سین است؛ اما این گیاه زیبا نه تنها در خاک بلکه در آب نیز قابلیت رشد دارد. اوایل اسفند یا اواخر بهمن ماه، زمان مناسبی برای کاشت پیاز این گیاه در آب است. دقت کنید که پیاز کاملاً در آب قرار نگیرد بله باید رطوبت به پیاز برسد و ریشه‌های آن در آب قرار بگیرند. برای عدم تماس پیاز با آب می‌توانید از سنگ در انتهای لیوان بهره ببرید یا از خاک ژله‌ای به جای آب استفاده کنید.

کاشت سنبل برای هفت سین

نگهداری پیاز سنبل برای گلدهی دوباره

وقتی مرحله گلدهی سنبل به اتمام رسید، با استفاده از قیچی شاخه گل را قیچی کنید و تا زمانی که برگ‌ها سبز هستند به آبیاری ادامه دهید و کم‌کم آبیاری را کم و سپس قطع کنید. اگر پیاز سنبل در گلدان است، با استفاده از روزنامه، گلدان را بپیچید تا نور به آن نرسد و آن را در جایی مانند یخچال یا انباری با دمای ۵ تا ۱۰ درجه منتقل کنید. اگر گیاه در آب است پس از خشک شدن برگ‌های سبز آن، با استفاده از قیچی برگ‌ها را ببُرید و پیاز را چند روزی در جایی قرار دهید تا کمی رطوبت آن کم شود سپس آن را نیز درون کاغذ یا روزنامه بپیچید تا نور به آن نرسد سپس آن را در یخچال، انباری یا جای خنک بگذارید و تا اوایل زمستان آن را از محل خود خارج نکنید.