طرز تهیه قهوه مکزیکی با تصاویر مرحله به مرحله

0

قهوه مکزیکی شاید یکی از اعضای خانواده اسپرسو موکا باشد، اگر از طرفداران قهوه، دارچین و شکلات هستید، این دستور تهیه را از دست ندهید. برای تهیه قهوه مکزیکی به دستگاه و وسیله‌ای برای دم کردن قهوه و یک شیرجوش کوچک دارید. قهوه مکزیکی برای وعده صبحانه و عصرانه همراه با انواع کیک مناسب است.

قهوه مکزیکی چیست؟

قهوه مکزیکی در واقع مخلوطی از قهوه تازه تفت داده شده سنگین، شکلات و پودر دارچین است که در این دستور تهیه با روی آن با خامه زده شده و کمی پودر و چوب دارچین تزیین شده است.

دارچین در قهوه مکزیکی همراه با قهوه دم می‌کشد و سپس کاکائو به آن اضافه شده، با خامه زده شده و پودر دارچین تزیین شده و سرو می‌شود. در ادامه این مقاله از کابان مگ برای آموزش تهیه قهوه مکزیکی برای ۴ نفر به‌صورت مفصل همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه قهوه مکزیکی

مواد لازممقدار
قهوه آسیاب شدهسه‌چهارم پیمانه
آب۵ پیمانه برای دم کردن قهوه
پودر دارچین۲ قاشق چای‌خوری
آب۵ پیمانه
شیرنصف پیمانه
خامهنصف پیمانه
شکلات آب شدهیک‌سوم پیمانه
شکر قهوه۲ قاشق غذاخوری
پودر یا عصاره وانیل۱ قاشق چای‌خوری
چوب دارچین، خامه زده شدهبرای تزیین

طرز تهیه قهوه مکزیکی در خانه

در ابتدا لازم به یادآوری است که برای دم کردن قهوه به هر روشی که اقدام می‌کنید، حتماً باید قهوه را مناسب با روش عصاره گیری قهوه آسیاب کنید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه دم کردن قهوه به مقاله «دم کردن قهوه ساده در خانه، معرفی ۵ روش دم کردن قهوه» مراجعه کنید.

در ابتدا اقدام به دم کردن قهوه کنید، برای این کار هنگام دم کردن قهوه پودر دارچین را نیز با آن مخلوط کرده تا همراه با قهوه دم بکشد (از ۵ پیمانه آب برای دم کردن قهوه استفاده کنید).

اگر از فرنچ پرس برای تهیه قهوه استفاده می‌کنید، به‌جای پودر قهوه از چند تکه چوب دارچین درشت خرد شده استفاده کنید.

هنگامی‌که قهوه در حال دم کشیدن است، شیر، شکلات آب شده، شکر قهوه‌ای و خامه را در یک تابه لبه دار یا شیرجوش ریخته و روی شعله ملایم قرار داده تا حباب‌هایی در اطراف ظرف دیده شود.

وقتی قهوه دم کشید و مخلوط شکلات و شیرجوش آمد، قهوه دم کشیده و پودر یا عصاره وانیل را به مخلوط شیر و شکلات اضافه کنید و هم بزنید.

به پیشنهاد ما بخوانید

چهار ماگ یا لیوان برداشته و قهوه مکزیکی را در آن بریزید و روی آن را با خامه زده شده و پودر دارچین تزیین کنید.

نکته

می‌توانید طبق ذائقه خود شکلات را بیشتر یا کمتر کنید و یا حتی آن را حذف کنید.

برای داشتن طعم اسپایسی می‌توانید کمی فلفل قرمز به آن اضافه کنید.

قهوه مکزیکی را می‌توان بعد از تهیه، قبل از اضافه کردن خامه زده شده، در یخچال قرار داده و سپس با تزئین خامه زده شده و دارچین به صورت سرد سرو کنید.

سخن آخر

قهوه مکزیکی به راحتی در خانه تهیه می‌شود و نیاز به وسایل خاصی ندارد، اگر از مزه دارچین، قهوه و شکلات خوشتان می‌آید حتماً قهوه مکزیکی را در خانه تهیه کنید و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110