طرز تهیه آیس ماکیاتو کاراملی در خانه

0

برای تهیه آیس ماکیاتو کاراملی به چهار ماده اولیه و یخ نیاز دارید که همگی مواد اولیه در دسترس هستند. خرید آیس ماکیاتو کاراملی از کافی‌شاپ کار خیلی ساده است ولی تهیه آن در خانه هم از هزینه‌ها می‌کاهد و هم نیاز شما را برای بیرون رفتن از خانه از بین می‌برد و البته تهیه آن تجربه لذت بخشی است. در ادامه با این مقاله از کابان مگ همراه ما باشید.

آیس ماکیاتو کاراملی چیست؟

آیس ماکیاتو کاراملی ترکیبی از شیر، سس کارامل، قهوه دم کشیده یا شات اسپرسوی سرد است که با یخ در لیوان‌های شیشه‌ای سرو می‌شود و به سنتی آن را لایه‌لایه تزیین می‌کنند، پس هنگام میل کردن آن را هم بزنید.

مواد اولیه آیس ماکیاتو کاراملی

مواد لازممقدار
شیریک پیمانه
شربت وانیلیک قاشق غذاخوری
سس کاراملیک قاشق غذاخوری
یخدو پیمانه
اسپرسو سردیک‌چهارم پیمانه

طرز تهیه آیس ماکیاتو کاراملی

در ابتدا لازم به یادآوری است که چون در شربت وانیل و سس کارامل شکر وجود دارد، ما آن را از این دستور تهیه حذف کرده‌ایم.

در ابتدا در یک ظرف لبه بلند ترجیحاً شیشه‌ای شیر و شربت وانیل را با هم مخلوط کنید. خوب هم بزنید تا یکدست شوند.

ظرف سرو را برداشته و ته آن را با کارامل به مقدار نصف قاشق غذاخوری پر کنید و سپس یخ‌ها روی سس کارامل بریزید، سپس مخلوط شربت وانیل و شیر را روی یخ‌ها و سس کارامل بریزید.

یک‌چهارم پیمانه شات اسپرسو را روی شیر ریخته و در آخر باقیمانده سس کارامل را روی شات اسپرسو بریزید.

آیس ماکیاتو کارملی شما آماده است، اگر برای تهیه آن مانند ما از یخ استفاده کرده‌اید، پس باید فوراً و پیش از آب شدن یخ‌ها، نوشیدنی را سرو کنید.

نکته

برای تهیه آیس ماکیاتو شکلاتی می‌توانید، همراه با سس کارامل کمی شکلات آب شده را در ظرف سرو بریزید.

برای داشتن یک آیس ماکیاتو دارچینی هم می‌توانید به‌جای استفاده از شربت وانیل از شربت دارچین استفاده کنید.

همچنین می‌توانید به‌جای شات اسپرسو از قهوه سنگین دم کشیده به روش سرد هم استفاده کنید.

اگر وگنیست هستید می‌توانید به‌جای شیر لبنی از دیگر شیرها مانند شیر سویا، بادام، نارگیل و … استفاده کنید.

اگر برای تزیین آیس ماکیاتو به دنبال گزینه‌های مجلسی‌تر هستید، می‌توانید از خامه زده شده هم استفاده کنید.

اگر از آبکی شدن نوشیدنی خود پس از مدتی ناراحت هستید، میتوانید از یخ های شیر یا شات اسپرسو به جای یخ معمولی استفاده کنید.

سخن آخر

آیس ماکیاتو کاراملی را می‌توان به‌صورت گرم هم تهیه کرد، تنها به جای شیر و اسپرسوی سرد، از شیر داغ و اسپرسوی تازه درست شده، استفاده کنید. برای جزئیات بیشتر درباره ماکیاتو گرم به مقاله «طرز تهیه اسپرسو ماکیاتو یا کافه ماکیاتو» مراجعه کنید. اگر در خانه آیس ماکیاتو کاراملی تهیه کردید ما را از تجربیات خود با خبر کنید.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110