طرز تهیه آیس چای لاته کثیف بدون شکر

0

اگر از عاشقان چای و قهوه هستید و در روزهای گرم تابستان برایتان ناراحت کننده است که قهوه یا چای گرم بخورید، پس در روزهای آفتابی آیس تی و آیس کافی از گزینه‌های کافئین‌دار خنک هستند. در این مقاله از کابان مگ به آموزش تهیه آیس چای لاته کثیف می‌پردازیم، در ادامه همراه ما باشید.

آیس چای لاته کثیف چیست؟

آیس چای لاته کثیف در واقع همان آیس چای معمولی به علاوه یک شات اسپرسو است. البته لازم به یادآوری است که چای در این نوشیدنی تنها حاوی چای نیست و همراه با هل، میخک، دارچین، زنجبیل و دیگر ادویه‌های دلخواه دم می‌کشد.

آیس چای لاته کثیف دارای مواد اولیه کمی است، در زمان کمی هم تهیه می‌شود و مهم‌تر از همه بدون شکر است که برای دنبال‌کننده‌های رژیم کتو خبر خوبی است. آیس چای لاته را می‌توان با شیرهای غیر لبنی مانند شیر سویا، شیر بادام و … هم تهیه کرد. به جای تهیه آیس تی و آیس لاته از کافی‌شاپ‌ها، می‌توانید این نوشیدنی را در خانه سریع و راحت تهیه کنید.

نکته

چای یک کلمه هندی است که به معنی مخلوطی از چای سیاه و ادویه‌هایی مانند زنجبیل، دارچین، هل، میخک، برگ‌بو و … است؛ بنابراین برای تهیه آیس چای لاته از چای سیاه به همراه ادویه‌های گفته شده و یا از چای ماسالای کیسه‌ای استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه آیس چای لاته

مواد لازممقدار
چای کیسه‌ای ماسالا۲ عدد
آب جوشیک پیمانه
عسلیک قاشق‌چای‌خوری
اسپرسو سرد شده یک شات یا یک‌چهارم پیمانه قهوه دم شده سرد
شیریک‌سوم پیمانه
چوب یا پودر دارچین به‌دلخواهبرای تزیین
یخبه مقدار لازم

طرز تهیه آیس چای لاته کثیف

چای کیسه‌ای را در یک پیمانه آب جوش بگذارید و اجازه دهید دم بکشد. اگر از چای سیاه به همراه ادویه‌ها به‌جای پای کیسه‌ای ماسالا استفاده می‌کنید، چای را همراه با ادویه‌ها به روش معمول دم کنید و به یک پیمانه از آن را در دمای آشپزخانه سرد کنید؛ دقت داشته باشید که از چای بدون رنگ مصنوعی و اسانس استفاده کنید.

پس از اینکه چای دم کشید (۱۵ دقیقه)، چای کیسه‌ای را از ظرف خارج کرده و به آن عسل را اضافه کرده و اجازه دهید چای کاملاً سرد شود.

مقداری یخ در ظروف سرو ریخته و مخلوط چای و اسپرسو یا قهوه دم کشیده را روی یخ‌ها بریزید. سپس روی آن را با مقدار دلخواه شیر پر کرده با چوب دارچین یا پودر آن تزیین کرده و سریعاً سرو کنید.

نکته

اگر این لاته را گرم تهیه می‌کنید از چای و اسپرسو یا قهوه گرم استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای نتیجه بهتر می‌توانید شیر را نیز کمی گرم کنید.

اگر لاته را گرم تهیه می‌کنید می‌توانید به جای شیر از فوم شیر هم استفاده کنید.

می‌توانید مقدار عسل را مطابق میل خود کم یا زیاد کنید. یا به‌جای عسل از دیگر شیرین‌کننده‌ها مانند مولاس، آگاو یا شکر استفاده کنید.

اگر تمایل دارید به لاته خود کمی عطر اضافه کنید، می‌توانید شیر را با کمی عصاره وانیل مخلوط کرده و روی چای و قهوه بریزید.

در صورت کمبود وقت می‌توانید از قهوه یا اسپرسو فوری هم استفاده کنید.

آیس چای لاته کثیف را می‌توان در یک ظرف در بسته تا یک هفته در یخچال نگهداری کرد.

اگر به دنبال راه‌های تهیه اسپرسو و دم کردن قهوه در خانه هستید، به مقاله «دم کردن قهوه ساده در خانه، معرفی ۵ روش دم کردن قهوه» مراجعه کنید تا با انواع روش‌های تهیه قهوه آشنا شوید.

سخن آخر

همانطور که گفته شد آیس چای لاته کثیف طرز تهیه ساده و سریعی دارد، در صورتی که قهوه یا اسپرسوی خود را از پیش دم کرده باید، می‌توانید از اسپرسوی اضافی آیس کافه یا آیس چای لاته کثیف تهیه کنید و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110