طرز تهیه فراپوچینو یک نوشیدنی سرد پایه قهوه

0

فراپوچینو یکی از نوشیدنی‌های پرکالری و گران در لیست استارباکس است که اگر در خانه آن را تهیه کنید، می‌توانید روی مقدار کالری کنترل بیشتری داشته باشید و قیمت بالایی را هم برای تهیه یک نوشیدنی ساده اما خوشمزه نپردازید. در این مقاله از کابان مگ همراه ما باشید.

فراپوچینو چیست؟

فراپوچینو یک نوشیدنی سرد پایه قهوه است که با شیر مخلوط شده و روی آن با خامه زده شده تهیه شده از شیر پرچرب یا خامه تزیین می‌شود و عطر وانیل آن یکی از شاخصه‌های اصلی این نوشیدنی است.

در همین ابتدا باید بگویم که این دستور تهیه برای تهیه ۸ لیوان یا ماگ فراپوچینو مناسب است که می‌توانید برای مهمانی‌ها از آن استفاده کنید و یا مقدار زیادی فراپوچینو تهیه کرده و آن‌ها را فریز کرده تا در وقت خود صرفه جویی کنید.

مواد لازم برای تهیه فراپوچینو

مواد لازممقدار
قهوه سنگین دم کشیده۳ پیمانه
شیر غلیظ و پرچرب شیرین شدهدو سوم پیمانه
شیریک پیمانه
لوبیای وانیلنصفه
پودر و عصاره وانیل به‌جای لوبیای آن۲ قاشق چای‌خوری
یخ۸ پیمانه
خامه زده شدهبرای تزیین

طرز تهیه فراپوچینو

در ابتدا اقدام به دم کردن قهوه کرده و اجازه دهید سرد شود، وقتی از دما افتاد آن را در یخچال قرار داده تا سرد شود. برای تهیه قهوه سنگین از روش‌های زیادی می‌توانید استفاده کنید که ما از روش فیلتر کاغذی استفاده کرده‌ایم ولی هدف تهیه عصاره قهوه است.

اگر به دنبال روش‌های دیگر دم کردن و عصاره گیری قهوه هستید، به مقاله «دم کردن قهوه ساده در خانه، معرفی ۵ روش دم کردن قهوه» مراجعه کنید.

قهوه سنگین دم کشیده را پس از سرد شدن از یخچال بیرون آورده و با شیر پرچرب غلیظ شیرین شده و شیر معمولی در یک مخلوط کن یا غذاساز بریزد و آن را روشن کنید تا مواد با هم مخلوط شوند.

در مرحله‌ای که مواد با هم مخلوط شدند، نوبت اضافه کردن پودر یا عصاره وانیل است. اگر از لوبیای وانیل استفاده می‌کنید، آن را در فراپوچینوی در حال تهیه بریزید و در آخر دانه‌های آن را از مخلوط خارج کنید.

پس از اضافه کردن دانه یا لوبیای وانیل و سپس خارج کردن آن پس از چند دور هم خوردن مواد با هم و خارج شدن عطر وانیل، لوبیای وانیل را بیرون آورده و یخ را به مواد اضافه کنید.

مخلوط‌کن یا غذاساز را روشن کرده و اجازه دهید یخ‌ها به خوبی خرده شده و مایع یک دستی حاصل شود. فراپوچینو آماده است، آن را در ظرف سرو ریخته و با خامه زده شده تزیین کرده و سرو کنید.

نکته

برای فریز کردن فراپوچینو کافی است آن را در ظروف شیشه‌ای دردار ریخته و در فریزر بگذارید، در مواقع استفاده هم حدود نیم ساعت آن را در محیط آشپزخانه با دمای حدود ۲۰ درجه قرار داده تا یخ آن آب شده و آماده مصرف شود. در هنگام مصرف حتماً هم زده شود، زیرا شکر آن ته‌نشین می‌شود.

برای تهیه فراپوچینوی موکایی می‌توانید علاوه بر قهوه دم شده، شکلات آب شده هم به دستور اضافه کنید.

برای داشتن فراپوچینوی نعنایی کافی است، وانیل را حذف کرده و اسانس نعنای خوراکی را به مواد اضافه کنید.

سخن آخر

فراپوچینو یک نوشیدنی از لیست محصولات استارباکس است که دارای قهوه، شیر، شکر و خامه است که می‌تواند برای طعم و عطر بیشتر به آن عصاره‌هایی مانند وانیل و نعنا اضافه شود. درست است که استارباکس در ایران فعالیت ندارد ولی می‌توان نوشیدنی‌ها آن را در خانه تهیه کرده و لذت برد. از تجربیات خود درباره تهیه نوشیدنی فراپوچینو بگویید.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110