آموزش ژل ناخن در خانه، نحوه کاشت ژل ناخن یا ژلیش چگونه است؟

ژل ناخن یا همان ژلیش از روش‌های تقریباً جدیدی است که خانم‌ها برای تزئین ناخن‌هایشان از آن‌ها استفاده می‌کنند. البته کار چندان سختی نیست و می‌توان با کمی دقت آن را اجرا کرد. برای کاشت ژل ناخن یا همان ژلیش به یک سری وسایل نیاز دارید و باید نکاتی را نیز مورد توجه قرار دهید. در این مقاله از کابان مگ به صورت مرحله به مرحله به آموزش ژل ناخن یا و ژلیش خواهیم پرداخت.

وسایل مورد نیاز به منظور کاشت ژل ناخن

لوازمی که برای انجام ژلیش ناخن در خانه احتیاج دارید در زیر به صورت فهرست وار آمده است البته شاید بسیاری بنا بر تجربه به همه این وسایل نیاز نداشته باشند.

 • دستگاه ال ای دی (LED) ناخن
 • استون برای پاک کردن لاک
 • پد پنبه‌ای
 • کلیپ‌های پاک‌کننده لاک ناخن
 • محلول پاک‌کننده کوتیکول
 • سوهان ناخن
 • ابزار استیل جداکننده کوتیکول
 • ناخن‌گیر
 • کاتر کوتیکول
 • بافر ناخن
 • الکل
 • چسب PH، تاپ کات و بیس کات
 • لاک ژل

مراحل انجام کاشت ژل یا ژلیش ناخن

در ادامه بعد از نام بردن از وسایل و تجهیزات مورد نیاز، به صورت مرحله به مرحله به آموزش کاشت ژل ناخن در خانه یا همین ژلیش می‌پردازیم.

مرحله اول

در اولین گام از آموزش کاشت ژل ناخن به سراغ تمیز کردن و آماده سازی ناخن می‌رویم. اگر در حال حاضر ژلیش روی ناخن‌هایتان وجود دارد، باید پدهای پنبه‌ای را به ۴ قطعه برش دهید و هر کدام را با استون خیس کنید. بالای هر ناخن را بافر بکشید و سپس ناخن‌های خود را با پد پنبه‌ای بپوشانید و با استفاده از کلیپ‌های پاک‌کننده لاک ناخن، آن‌ها را در جای خود ثابت نگه دارید و ۱۵ دقیقه صبر کنید.

مراحل انجام کاشت ژل یا ژلیش ناخن

مرحله دوم

کلیپ‌های پاک‌کننده لاک ناخن را بیرون بیاورید و با استفاده از ابزار استیل جداکننده کوتیکول، لاک‌های باقی مانده روی ناخن را تمیز کنید. لاک‌ها باید به راحتی کنده شوند و جدا کردن آن‌ها نباید کار دشواری باشد. اگر لاک‌ها به سختی از ناخن‌ها جدا می‌شوند، پد پنبه‌ای دیگری را به استون آغشته کرده و کمی بیشتر صبر کنید تا لاک‌ها جدا شوند.

مرحله سوم

محلول پاک‌کننده کوتیکول را روی کوتیکول‌ها ریخته و آن‌ها را تمیز کنید. با استفاده از ابزار استیل جداکننده کوتیکول، کوتیکول‌ها را فشار دهید تا بتوانید لاک‌های زیر آن‌ها را تمیز کنید. با استفاده از کاتر کوتیکول، کوتیکول‌های اضافی اطراف ناخن را بگیرید.

مرحله چهارم

ناخن‌های خود را تا اندازه‌ای که می‌خواهید، کوتاه کنید و با استفاده از سوهان ناخن آن‌ها را شکل دهید و بالای ناخن‌ها را بافر بکشید. این کار کمک می‌کند تا لاک ژل، بهتر روی ناخن‌ها بچسبد.

مرحله پنجم

دستان خود را با آب (بدون صابون) بشویید و تمامی پوست‌های مُرده روی دست را از بین ببرید و دستان خود را کاملاً خشک کنید. اطمینان حاصل کنید که ناخن‌هایتان کاملاً تمیز و عاری از لاک باشند. با استفاده از چسب PH، ناخن‌هایتان را سریع‌تر خشک کنید.

آموزش ژل ناخن در خانه، نحوه کاشت ژل ناخن یا ژلیش چگونه است؟

مرحله ششم

در گام بعدی آموزش ژل ناخن در خانه باید یک لایه بسیار نازک از لاک بیس کات را روی ناخن‌ها بمالید و سپس به مدت ۱۲۰ ثانیه زیر دستگاه ال ای دی قرار دهید. توجه داشته باشید که یک لایه بسیار نازک از بیس کات را اعمال کنید!

مرحله هفتم

یک لایه ژل لاک را روی ناخن‌ها بزنید (حتماً توجه کنید که یک لایه بسیار نازک باشد!). اگر لاک به پوستتان برخورد کرد، قبل از قرار دادن ناخن‌ها زیر دستگاه ال ای دی، با استفاده از استون، لاک را تمیز کنید. با استفاده از خلال‌دندان نیز می‌توانید لاک‌های زیر کوتیکول را تمیز کنید.

نکته اصلی این است که هیچ لاکی را نباید روی کوتیکول‌ها بزنید زیرا به راحتی کنده می‌شوند. ناخن‌ها را زیر دستگاه ال ای دی به مدت ۱۲۰ ثانیه قرار داده و سپس یک لایه دیگر را اعمال کرده و ۱۲۰ ثانیه دیگر زیر دستگاه بگذارید. برخی لاک‌های رنگ روشن را باید سه لایه بزنید و ۱۲۰ ثانیه دیگر زیر دستگاه قرار دهید.

مرحله هشتم

در مرحله بعد از آموزش ژل ناخن و ژلیش در خانه باید تاپ کات را اعمال کنید و ناخن‌ها را به مدت ۱۲۰ ثانیه زیر دستگاه ال ای دی قرار دهید.

آموزش ژل ناخن در خانه، نحوه کاشت ژل ناخن یا ژلیش چگونه است؟

مرحله نهم

در گام بعدش کاشت ژل ناخن پد پنبه‌ای را به الکل آغشته کنید و روی ناخن‌ها بکشید. تمام شد! ناخن‌هایتان خشک شده و می‌توانید بدون نگرانی و خراب شدن مانیکور، به کارهایتان برسید.

نکات مهم در آموزش کاشت ژل ناخن و ژلیش

هنگام انجام ژلیش ناخن در خانه باید به چند نکته توجه داشته باشید.

قرار نیست که برای بار اول بعد از دیدن آموزش کاشت ژل ناخن، ژلیش ناخن را کاملاً بی‌نقص انجام دهید! با تمرین زیاد می‌توان در این کار مهارت پیدا کرد. پس صبور باشید.

در دفعات اول ممکن است لاک‌های روی ناخن سریع‌تر کنده شوند زیرا به همان دلیلی که در بالا گفته شد، در ابتدا هیچ کاری بی‌عیب و نقص نیست. با ابزاری که نام برده شد و تمرین زیاد، می‌توانید در این کار کاملاً خبره شوید.

سخن آخر

ژل ناخن یا همان ژلیش برای بسیاری جایگزین بهترین نسبت به لاک یا ناخن مصنوعی است و بر خلاف تصور بسیاری از خانم‌ها کاشت ژل چندان هم سخت و پیچیده نیست. در این مقاله به آموزش کاشت ژل ناخن پرداخته شد.

پیام بگذارید