ترمیم ناخن شکسته در منزل با ۷ روش ساده و کاربردی + فیلم

ناخن‌های خانم‌ها اغلب بسیار ظریف و شکننده بوده و با کوچک‌ترین کاری در طول روز ممکن است بشکنند. در این‌جور مواقع تنها چاره‌ای که به ذهن می‌رسد کوتاه کردن ناخن‌ها و دل کندن از آن‌هاست. اگرچه بلند کردن ناخن‌ها حداقل چند هفته وقت می‌خواهد اما اگر بشکند دیگر چاره چیست؟ خب چاره دیگری یا بهتر است بگویم ۷ روش دیگر برای ترمیم ناخن شکسته و از بین بردن خط ترمیم وجود دارد و دیگر لازم نیست از ناخن‌های زیبای خود دل بکنید. در ادامه به آموزش این روش‌ها با فیلم با کابان مگ همراه باشید.

چطور از شکستن ناخن جلوگیری کنیم؟

ناخن‌ها در اثر اتفاقات مختلفی ممکن است آسیب ببینند اما دلیل مشترک میان همه این اتفاقات، خشک بودن آن‌ها است. پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. پس بیایید در وهله اول جلوی شکستن ناخن‌هایمان را بگیریم و بعد به آموزش روش‌های ترمیم ناخن شکسته در منزل بپردازیم. بهترین کار این است که خشکی ناخن‌ها را برطرف کنید. بهترین روش برای این کار استفاده روزانه از روغن کوتیکول است. ناگفته نماند که در مقاله دیگری به مواد و روش های تقویت و سفت شدن ناخن معرفی شده است که برای اطلاعات بیشتر می توانید به آن مراجعه کنید.

ترمیم ناخن شکسته در منزل با چسب ناخن

چسب ناخن ابزاری فوق‌العاده سریع و مؤثر برای ترمیم ناخن  شکسته در منزل است. البته این روش ماندگاری و دوام زیادی ندارد اما برای نگه ‌داشتن ناخن در طول چند ساعت مهمانی یا مراسمی مهم، راهکاری ساده و مفید است. نحوه ترمیم ناخن با چسب به صورت زیر است.

 • مرحله اول: در ابتدا بر روی ناخن خود سوهان بکشید تا سطح ناخن یکدست شده و بدون گره باشد. هنگام کشیدن سوهان بر روی ناخن مواظب باشید که به ناخن شکسته صدمه بیشتری وارد نکنید.
 • مرحله دوم: سپس یک لایه چسب ناخن (ترجیحاً نوعی که زود خشک شود) را بر روی ناخن خود بمالید. این کار را دو بار تکرار کنید تا ناخن را به طور موقت در جای خود نگه دارد.
 • مرحله سوم: در مرحله آخر، با یک لایه لاک براق (لاک بی‌رنگ) چسب را بپوشانید تا ناخن را محکم‌تر نگه دارد. فیلم مربوط به این روش از ترمیم ناخن شکسته در زیر آمده است.

ترمیم ساده ناخن شکسته با ناخن مصنوعی

متأسفانه هر از گاهی پیش می‌آید که ناخن جوری می‌شکند که با راهکارهای ساده‌ای مانند چسب ناخن، قابل ترمیم نخواهد بود، در این مواقع تنها کاری که می‌توان انجام داد این است که ناخن را از ته کوتاه کنیم و با ناخن مصنوعی آن را بپوشانیم و اجازه دهیم ناخن به راحتی دوباره رشد کند.

برای انجام این روش، ابتدا یک لایه چسب (چسب ناخن) را بر روی قسمت زیرین ناخن مصنوعی بمالید، سپس آن را بر روی ناخن خود گذاشته و اجازه دهید خشک شود. فیلم مربوط به این روش از ترمیم ناخن شکسته در زیر آمده است.

ترمیم با ژل ناخن و پارچه ابریشمی

اگر صدمه زیادی به ناخن شما وارد شده، راهکارهای ساده برای ترمیم ناخن شما کافی نیست و باید از روش‌های پیچیده‌تر و با دوام تری استفاده کنید. نحوه ترمیم مرحله به مرحله ناخن با ژل ناخن و پارچه ابریشم به شرح زیر است.

 • مرحله اول: در وهله اول ناخن را با لاک پاک‌کن، تمیز کرده و بر روی سطح ناخن سوهان بکشید. هدف از این کار این است که سطح ناخن تا حد امکان تمیز و یکدست شود.
 • مرحله دوم: بعد از یکدست کردن سطح ناخن، با استفاده از چسب ناخن، قسمت شکسته را ترمیم کرده و اجازه دهید خشک شود. بعد از چند دقیقه یک لایه ژل ناخن بی‌رنگ بر روی ناخن خود بمالید.
 • مرحله سوم: در همین حال که ژل ناخن شما هنوز خشک نشده، یک تکه پارچه ابریشمی را که از قبل به اندازه ناخن خود برش داده‌اید، بر روی ناخن قرار داده و اجازه دهید خشک شود. در این روش استفاده از پارچه ابریشمی بسیار مهم است چون مانند پانسمان عمل کرده و ناخن شما را محکم نگه می‌دارد.
 • مرحله چهارم: حالا تکه‌های اضافی پارچه ابریشمی را که از اطراف ناخن بیرون زده، با قیچی کوچکی بریده و آن را مرتب کنید. بعد از انجام تمام این کارها یک لایه دیگر از ژل ناخن بر روی ناخن بمالید. فیلم مربوط به این روش از ترمیم ناخن شکسته در زیر آمده است.

ترمیم ناخن شکسته در خانه با نوار ژله‌ای ناخن

انجام این روش تا حدود زیادی ساده‌تر از روش ترمیم ناخن با ژل و پارچه ابریشمی بوده و به زمان بسیار کمتری احتیاج دارد. بهتر از همه اینکه به همان اندازه در ترمیم ناخن مؤثر است و آن را محکم در جای خود نگه می‌دارد. برای ترمیم ناخن با استفاده از نوار ژله‌ای، ابتدا هر گونه روغن، کرم یا لاک را از روی ناخن‌ها پاک‌کنید.

سپس با چسب ناخن نقطه مورد نظر را ترمیم کرده و آن را با یک لایه نوار ژله‌ای بپوشانید. طرز استفاده از نوار ژله‌ای ناخن مانند سایر چسب‌های نواری بوده و بسیار ساده است.

بیشتر بخوانید: برای داشتن ناخن‌هایی زیبا و سالم‌ به چه نکاتی توجه کنیم؟

ترمیم ساده ناخن شکسته در منزل با چای کیسه‌ای

استفاده از چای کیسه‌ای برای ترمیم ناخن شکسته یکی از محبوب‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های انجام این کار است که طرفداران زیادی در اینترنت پیدا کرده است. نحوه استفاده از چای کیسه‌ای برای ترمیم ناخن به صورت زیر است.

 • مرحله اول: چای داخل کیسه را خالی کنید و یک تکه خیلی کوچک به اندازه قسمت شکسته ناخن برش دهید.
 • مرحله دوم: حالا یک لایه نازک چسب ناخن را بر روی قسمت شکسته ناخن بمالید. استفاده از گوش پاک‌کن یا برسی کوچک برای مالیدن چسب بر روی ناخن کمک می‌کند که لایه چسب تا حد امکان نازک باشد. سپس قبل از اینکه چسب خشک شود، تکه‌ای از کیسه چای را که از قبل برش داده‌اید بر روی نقطه مورد نظر قرار دهید.
 • مرحله سوم: صبر کنید تا چسب به خوبی خشک شود و دوباره یک لایه دیگر بر روی قسمت شکسته ناخن بمالید. حتماً چند روز یک بار لایه‌ای دیگر چسب بر روی قسمت ترمیم شده بمالید تا استحکام خود را حفظ کند. فیلم مربوط به این روش از ترمیم ناخن شکسته در زیر آمده است.

ترمیم ناخن کوتاه با پودر ترمیم ناخن

یکی دیگر از روش‌های ساده ترمیم ناخن شکسته شده در منزل استفاده از پودر ترمیم ناخن است که از سایر روش‌ها بسیار با دوام تر و کارآمدتر است. آموزش مرحل به مرحله این روش به صورت زیر است.

 • مرحله اول: بعد از استفاده از یک لایه چسب ناخن بر روی قسمت شکسته ناخن، قبل از اینکه چسب خشک شود، کمی از پودر را به آرامی بر روی قسمت مورد نظر بپاشید.
 • مرحله دوم: اجازه دهید چسب و پودر به خوبی خشک شوند و مرحله قبلی را سه تا چهار بار دیگر تکرار کنید.
 • مرحله سوم: پس از انجام مراحل بالا، سطح ناخن را با استفاده از سوهان به خوبی سوهان کنید تا سطح ناخن تمیز و یکدست شود. فیلم مربوط به این روش از ترمیم ناخن شکسته در زیر آمده است.

ترمیم ناخن با کوتاه کردن

متأسفانه تمام روش‌هایی که تا الآن معرفی کردیم، به اندازه دلخواه با دوام نبوده و هر چقدر هم برای نگه‌داشتن ناخن سر جای خود تلاش کنید، باز هم هر طور که شده ناخن شما بالاخره خواهد شکست. در صورتی که مراسم مهمی پیش رو دارید یا قسمت شکسته ناخن در جایی قرار دارد که نمی‌توانید آن را کوتاه کنید، کافی است ناخن خود را به مقدار لازم کوتاه کنید و آن را به شکل دلخواه که در فیلم و ویدیوی زیر نشان داده شده است در بیاورید.

سخن آخر

ناخن‌ها و بلند بودن آن چه به صورت طبیعی و چه مصنوعی برای همه خانم‌ها جذابیت‌های خاص خود را دارد اما حفظ زیبایی آن‌ها همیشه با دردسرهایی همراه است. شکستن ناخن برای بسیاری می‌تواند دردناک باشد و نهایتاً قید ناخن‌های بلند خود را بزنند. در این مقاله به آموزش بهترین روش‌های ساده و کاربردی ترمیم ناخن شکسته در منزل و همچنین از بین بردن خط ناشی از آن پرداخته‌ایم. منتظر نظرات، پیشنهادات و تجربیات شما در این زمینه هستیم.

منبع cosmopolitan
پیام بگذارید