طرز تهیه سیر ترشی فوری یا سیر ترشی سریع ۴۰ روزه

0

سیر ترشی یکی از کنار غذاهای ایرانی است که محبوبیت زیادی بین ایرانیان دارد. مزه فوق العاده این ترشی به دلیل سال زیادی است که روی آن می‌آید. در بین همه ترشی‌ها، سیر ترشی هفت ساله شهرت زیادی دارد که برای بسیاری تهیه آن غیر ممکن است. از این رو به دنبال راهی ساده‌تر و کوتاه‌تر برای داشتن سیر ترشی هفت ساله هستند. در این مقاله از کابان مگ به آموزش سیر ترشی فوری پرداختیم، با ما همراه بمانید.

نکاتی درباره سیر ترشی

برای تهیه سیر ترشی به روش اصولی به مواد اولیه سرکه طبیعی، سیر و نمک دارید، ولی برای تهیه سیر ترشی فوری به موادی به جز مواد نام برده نیاز است. سیر ترشی پس از چند سال، مزه‌ای شیرین و بافتی نرم پیدا می‌کند که برای به وجود آوردن این حالت نیاز به موادی شیرین و سرکه‌های تیره رنگ است. استفاده از سرکه‌هایی مانند سرکه خرما و سرکه انگور بهترین روش برای داشتن سیر ترشی تیره و اضافه کردن موادی مانند شکر، شیره، نبات یا عسل برای ایجاد طعم شیرین سیر ترشی، لازم است. روش‌های مختلفی برای تهیه سیر ترشی فوری وجود دارد. در ادامه با روش کابان مگ آشنا شوید.

مواد لازم برای تهیه سیر ترشی فوری

سیریک کیلوگرم
سرکهچهار پیمانه
سرکه بالزامیکیک پیمانه
سس سویادو قاشق غذاخوری
شیر خرمایک پیمانه

سیر ترشی سریع را چگونه تهیه کنیم؟

برای تهیه سیر ترشی ابتدا لازم است بوته‌های سیر را شسته و خوب خشک کنید. به یاد داشته باشید در مرحله‌ای که سیرها کمی نم‌دار هستند، پوست رویی آن‌ها را جدا کنید و یک لایه آخرین پوست دور بوته‌ها را باقی بگذارید.

پس از خشک شدن سیرها، آن‌ها را به همراه بقیه مواد اولیه شامل سرکه، شیره، سرکه بالزامیک و سس سویا در یک قابلمه بریزید. سپس قابلمه را روی شعله زیاد قرار دهید و صبر کنید تا محتویات قابلمه به دمای جوش برسند.

پس از جوشیدن مواد درون قابلمه شعله را کم کنید تا جایی که حباب‌های جوشیدن هنوز روی سطح ایجاد شود. حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به سیرها وقت دهید تا همراه با سرکه بجوشند. سپس شعله را خاموش کنید و اجازه دهید سیر ترشی سرد شود.

پس از سرد شدن سیر ترشی آن را درون ظرف‌های مخصوص نگهداری ترشی (ترجیحاً ظروف شیشه‌ای با درب فلزی) بریزید و برای چهل روز در جای تاریک و خنک نگهداری کنید. پس از گذشت چهل روز ترشی آماده است.

نکات تهیه سیر ترشی سریع

برای تیره‌تر شدن سیر ترشی از قابلمه رویی یا آلومینیومی استفاده کنید.

اگر سس سویا در دسترس ندارید از نمک استفاده کنید. استفاده از سس سویا تنها به دلیل رنگ تیره آن است.

کندن لایه‌های پوست رویی سیرها برای بهتر رسیدن مواد به درون حبه‌های سیر است و زمان پختن را کاهش می‌دهد.

راه دیگر برای تهیه سیر ترشی، استفاده از روش کنسروی است. در این روش پس از پختن سیرها (به مدت ۵ دقیقه) با مواد مورد نیاز، آن‌ها را به ظروف شیشه‌ای با درب فلزی انتقال می‌دهند و سپس مایع باقیمانده را روی سیرها ریخته و درب آن‌ها را محکم می‌کنند. سپس ظروف سیر ترشی را درون قابلمه‌ای ریخته و برای ۱۰ دقیقه در آب جوش می‌پزیم. پس از سرد شدن سیرها، آن‌ها را به مکانی تاریک انتقال می‌دهیم. در این روش نیز ترشی پس از چهل روز قابلیت مصرف دارد.

سخن آخر

ترشی‌های مختلفی با استفاده از سیر تهیه می‌شود که معروف‌ترین آن‌ها سیر ترشی است. ترشی سیر حبه شده نیز از انواع ترشی خوشمزه‌ای است که طعمی مخلوط بین سرکه، سیر، فلفل و سبزی‌های معطر دارد که طرز تهیه این نوع سیر ترشی در مقاله‌های دیگر آموزش داده ‌شده است. نظرات و تجربیات سودمند خود در را زمینه سیر ترشی فوری یا سیر ترشی سریع با ما در میان بگذارید.