معرفی گل‌های شاخه‌ای خاص + نام و تصاویر با کیفیت

1

اطلاع از نام گل‌هایی که برای ساخت دسته گل از آن‌ها استفاده می‌شود، برای بسیاری لذت بخش است. در این مقاله از کابان مگ به معرفی گل‌های شاخه‌ای خاص پرداخته‌ایم و در مقالات بعدی به آموزش ساخت دسته گل، سبد گل و آکواریوم گل می‌پردازیم. با ما همراه بمانید.

لازم به یادآوری است که در مقالاتی که پیش از این درباره گل شاخه‌ای نوشته شده است، به موضوعاتی مانند معرفی انواع گل شاخه‌ای، برگ‌های مناسب برای تزیین دسته گل، مدل دسته گل عروس و دسته گل مصنوعی پرداخته شده است که پیشنهاد می‌شود از آنان نیز دیدن کنید.

گل استرلیتزیا

استرلیتزیا (Strelitzia) یا پرنده بهشتی از خانواده استرلیتزاسه و بومی آفریقا است. این گیاه در خانواده بزرگترین است و تا ۱۰ متری می‌رسد. استرلیتزیا را می‌توان به صورت یک گل آپارتمانی در فضاهای بسته و یا یک گل شاخه‌ای زیبا در باغچه نیز پرورش داد.

معرفی گل‌های شاخه‌ای خاص + نام و تصاویر با کیفیت

گل ارغوان

گل ارغوان (Judas-tree) با نام علمی (Cercis siliquastrum) بومی خاورمیانه و اروپای شرقی است که برای گل‌های صورتی رنگ آن که در بهار شهرت جهانی دارد.

گل اسپیلانتس

گل اسپیلانتس (Spilanthes) یک گونه بومی آمریکای جنوبی و آفریقا گل آفتابگردان است. این گل علاوه بر اینکه به عنوان گل شاخه‌ای فروخته می‌شود، به عنوان گل تزیینی نیز در باغچه و گلدان پرورش داد.

معرفی گل‌های شاخه‌ای خاص + نام و تصاویر با کیفیت

گل آنمون

گل آنمون (Anemone) با نام علمی (Anemonastrum) یک گونه علفی گلدار بومی مناطق با آب هوای مشابه آمریکای شمالی، گرینلند، آسیا، آمریکای جنوبی، اروپا و نیوزیلند است.

معرفی گل‌های شاخه‌ای خاص + نام و تصاویر با کیفیت

گل پروتیا

گل پروتیا (Protea) که گاهی با نام شکرپاره پادشاه (sugarbushes) نیز خوانده می‌شود. گل پروتیا دارای رنگ‌های متنوع صورتی، سفید، قرمز، زرد و سرخابی است.

گل پریکانتیا

گل پریکانتیا (pyracantha) یک گل از خانواده رز است که به نام تخت آتش (firethorn) نیز شهرت دارد. این گل بومی مناطق وسیعی از شرق اروپا گرفته تا شرق آسیا است.

گل پنجه کانگرو

گل پنجه کانگورو (Kangaroo Paw) از خانواده هاموداراسیا (Haemodoraceae) بومی نواحی غربی استرالیا و دارای ریشه‌های ریزومی هستند. این گیاه به دلیل شباهتش به پنجه کانگرو نام گذاری شده است و از نظر ظاهری به رسته تاج خروسیان به دلیل داشتن پرزهای مخملی، شبیه است.

گل ارمس

گل ارمس (Eremurus) یا سریش با نام لی‌لی دم روباهی و شمع صحرا هم خوانده می‌شود که بومی شرق اروپا (روسیه و اوکراین)، سیبری و چین هستند. گل ارمس در رنگ‌های سفید، زرد، نارنجی، صورتی و مخلوطی از آن‌ها دیده می‌شود.

به ژاپنی

به ژاپنی (japanese quince) از خانواده بزرگ رزها محسوب می‌شود که بلندای آن از ۱ تا ۳ متر می‌رسد و بومی جنوب شرق آسیا بوده و هم خانواده به چینی است.

معرفی گل‌های شاخه‌ای خاص + نام و تصاویر با کیفیت

بید چینی

بید چینی یا بید فر (curly willow) همانطور که از نام آن پیداست شاخه بدون برگ درخت بید فر یا بید چینی یکی از انواع شاخه‌های زیبا برای طرفداران سبک‌های مینیمالیستی است. این شاخه بیشتر برای تزیین گل‌های گلدان مناسب است ولی در تزیین دسته گل نیز به کار برده می‌شود.

گل نخود شیرین

گل نخود شیرین (Sweet Peas) یا لیتیروس (Lathyrus odoratus) بومی سیسیلی و نواحی جنوب ایتالیا است. این گل یکساله بلندی ۱ تا ۲ متری دارد البته تا زمانی که یک نگه‌دارنده برای آن وجود داشته باشد تا ارتفاع بگیرد. گل نخود شیرین رنگ‌های متنوع و ترکیب بندی گلبرگ خاصی داشته و طرفداران بسیاری دارد.

گل هلیکونیا

هلیکونیا (Heliconia) از واژه یونانی هلیکونیکوس گرفته شده است که عضوی از خانواده بزرگ به نام هلیکونیاسئا بومی آمریکای شمالی، مرکز و جنوبی است. این گل زیبا ظاهری استوای دارد و برگ‌های بزرگ و زیبای آن نیز در تزیین دسته گل، سبد گل و … کاربردهای فراوانی دارد. گل هلیکولینا در رنگ‌های نارنجی، قرمز، سرخابی و ابلغ دیده می‌شود.

گل یخ

گل یخ (winter flower) یا کیمونانتس (Chimonanthus) از خانواده بزرگ کالیکانتسئا که دارای ۶ گونه است، بوده و منشأ آن به کشور چین برمی‌گردد. درخت گل یخ تا ۱۳ متر می‌تواند رشد کند و گل‌های شکوفه مانند زرد و کرم رنگ آن در زمینه شاخه‌های قهوه‌ای با پرچم‌های قرمز هارمونی جالبی را ایجاد کرده است.

سخن آخر

امیدوارم از مقاله معرفی گل شاخه‌ای خاص لذت برده باشید و وقتی به گلفروشی برای انتخاب گل مورد نظر خود برای ساخت دسته گل می‌روید از نام‌های گل‌ها استفاده کنید. منتظر نظرات، پیشنهادات و تجربیات شما هستیم.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110