۳۹ مدل مانتو جدید و بسیار خاص مناسب تابستان با پارچه کتان و کنف

0

مدل مانتو تابستانه در بسیاری از دورهمی ها و گفت و گو های خانم ها، این روزها موضوع داغی است. اگر شما هم مانند بسیاری از کسانی که گرمای تابستان برایشان آزار دهنده است و به دنبال مدل مانتو تابستانه خنک می گردید. این مقاله برای شما تهیه شده است. در ادامه با ما همراه باشید.

مانتو هایی که با پارچه هایی از چنس کتان و کنف دوخته شده اند، بسیار خنک و راحت هستند. پارچه کتان یک الیاف طبیعی است که از گیاه کتان به دست می آید، مانند پنبه که از گیاه به دست می آید. امروزه از روغن تخم کتان حرف بسیار گفته می شود. اما امتحان کردن لباس هایی که با پارچه کتان دوخته شد اند هم خالی از لطف نیست.

این پارچه به دلیل طبیعی بودن، ایجاد حساسیت نمی کند و قابلیت عبور دادن هوا را از خود دارد که آن را برای تابستان مناسب می کند. البته پارچه های با الیاف طبیعی برای فصل زمستان هم مناسب هستند چون در برابر سرما منقبض می شوند و گرما را بیشتر در خود نگه می دارند فقط باید در ضخامت های بیشتر تهیه شوند.

کنف هم مانند کتان پارچه ای است که از الیاف طبیعی درست شده است و منشا گیاهی دارد ولی بافت و طرحی درشت تر از کتان دارد. به دلیل بافت درشت تر این پارچه ممکن است پوست بدن را با رنجش مواجه کند بنابراین از این الیاف به صورت مخلوط با دیگر الیاف در تهیه پارچه استفاده می کنند.

رنگرزی پارچه های کتان و کنف معمولا به دو روش سنتی و صنعتی انجام می شود. پارچه هایی که به روش سنتی رنگ شده اند کمی گرانتر هستند و از طرفی هم عمر بیشتری دارند و معمولا در شستشو رنگ پس نمی دهند. در ادامه ۳۹ مدل مانتو تابسستانه که با پارچه های کتان و کنف تهیه شده اندبه نمایش در آمده است. امیدورام از دیدن آنها لذت ببرید و از مدل های آنها در تهیه مانتو استفاده کنید.

اگر از مطالب و تصاویر به کار برده شده در این مقاله لذت بررید ما را از نظرات خود بهره مند سازید و این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

پیروز و سربلند باشید 🙂