مدل مانتو تابستانی خنک و شیک

0

پیدا کردن مدل مانتو تابستانی خنک یکی از معضلات خانم‌ها در فصل‌های گرم سال است. تنوع مانتو در سال‌های اخیر با توجه به تنوع پارچه و مدل‌های دست اول، بسیار زیاد شده است. مانتو یک واژه فرانسوی است که در دوران اوج روابط حسنه ایران و فرانسه به ورود اولین مانتوها به ایران، وارد زبان فارسی شد. در این مقاله با معرفی مدل مانتو تابستانه خنک با کابان مگ همراه باشید.

مانتو تابستانه خنک چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر از جمله افراد گرمایی هستید یا در مناطق گرمسیر زندگی می‌کند. تهیه یک پوشش مناسب با فرهنگ جامعه در عین حال شیک و خنک می‌تواند کمی سخت باشد. در این مقاله به شما در انتخاب یک مانتوی تابستانی خنک کمک می‌کنیم تا در نهایت از نتیجه به دست آمده راضی باشید.

مانتو تابستانی تهیه شده از الیاف طبیعی

برای تهیه مانتوی خنک تابستانی سعی کنید، از پارچه‌هایی که با الیاف طبیعی تهیه شده‌اند استفاده کنید. ممکن است این پارچه‌ها کمی گران‌تر از بقیه باشند ولی این پارچه‌های دمای بدن شما را در تابستان متعادل نگه می‌دارند. پارچه‌های کتان و پنبه‌ای را به اصطلاح پارچه‌های نخی می‌نامند که از الیاف طبیعی تهیه شده‌اند. پارچه‌های نخی حالت کشی ندارند و با شست و شو آب رفتگی در آن‌ها دیده می‌شود. پس در هنگام خرید به نوع پارچه توجه کنید و پیش از برش و دوخت پارچه را در آب خیس کنید تا از عدم آب رفت آن پس از دوخت اطمینان پیدا کنید.

مانتو تابستانی دوخته شده با پارچه روشن

پارچه‌های با رنگ روشن برای تهیه لباس و مانتو تابستانی بسیار مناسب هستند. این پارچه‌ها به دلیل رنگ روشنی که دارند نور (گرما) را از خود عبور می‌دهند برخلاف پارچه‌های تیره رنگ که نور را جذب می‌کنند. همین ویژگی باعث می‌شود در تابستان هنگامی که لباسی با رنگ روشن به تن دارید کمتر احساس گرما می‌کنید.

برای دوخت مانتو تابستانی به سراغ پارچه‌های با رنگ سرد بروید

رنگ‌های سرد مانند آبی، فیلی تا حدودی بنفش و خاکستری رنگ‌هایی هستند که حس سرما و خنکی را در ذهن القا می‌کنند و به اصطلاح انسان با دیدن این رنگ‌ها سردش می‌شود. استفاده از پارچه‌های با رنگ سرد در تهیه و دوخت مانتو می‌تواند به خنک‌تر شدن کمک زیادی کند.

مانتو تابستانی خنک گشاد است

اگر می‌خواهید تابستان برای شما بیش از آنچه که هست گرم نباشد، باید به جای مانتوهای تنگ و چسبان از مانتوهای گشاد و راحت استفاده کنید. لباس‌های گشاد اجازه جریان هوا را می‌دهند که باعث خنک شدن می‌شود. مانتوهایی که از قسمت کمر، سینه یا از کارور چین خورده‌اند برای کسانی که عاشق لباس‌های چین‌دار هستند گزینه خوبی است. البته مانتوهای آستین کیمونو، مانتوهای آستین سرخود و مانتوهای جلو باز یا بغل چاک‌دار بلند از جمله مدل‌های مانتو گشاد هستند که در زیر برخی از آن‌ها برای شما به نمایش درآمده است.

مدل مانتو تابستانی خنک و شیک

برخی از خانم‌ها دوست دارند علاوه بر اینکه در تابستان مانتویی خنک داشته باشند، بلکه شیک پوشی و متانت خود را نیز حفظ کنند. برای تهیه مانتوهای تابستانی خنک و شیک بهتر است از پارچه‌هایی مانند سوسنی، حریر و ساتن نازک استفاده کرد تا هم خنکی و شیک پوشی را هم‌زمان فراهم کرد. در زیر چند نمونه مانتوی تابستانی خنک و شیک آورده شده است.

مدل مانتو تابستانی خنک دخترانه

مانتوهای دخترانه معمولاً کمی کوتاه و تا بالای زانو هستند و یا با استفاده از رنگ‌های شاد و پرانرژی دوخته شده‌اند. البته برخی از مانتوهای دخترانه نیز وجود دارند که دارای چین‌های زیادی از قسمت کمر هستند که زیبایی خاصی دارند.

مدل مانتوی تابستانی را با چه شلواری ست کنیم؟

در ایران معمولاً رسم بر این است که خانم‌های جوان و دختر خانم‌ها با مانتو از شلوار جین استفاده می‌کنند و خانم‌های با سن بالاتر از شلوارهای پارچه‌ای مشکی و به تازگی از شلوارهای جذب به نام لگ یا ساپورت استفاده می‌کنند. البته لازم به یادآوری است که به تازگی شلوارهای فاق بلند خمره‌ای دوباره روی مد آمده است و بسیاری از خانم این شلوارها با مانتوهای جلوباز ست می‌کنند. در این بین جای دامن شلوار و شلوارهای گشاد و دمپا گشاد مدت زمان زیادی است که خالی مانده است. ست کردن مانتوهای بلند گشاد با شلوارهای گشاد و دامن شلواری از جمله ست‌های زیبای روزهای گرم تابستانی است.

سخن آخر

امیدوارم از دیدن مدل‌های مانتوی تابستانه خنک لذت برده باشید و از این مدل‌ها برای دوخت مانتوی تابستانی مورد نظر خود ایده گرفته باشید. ما را از نظرات و پیشنهادات خود محروم نکنید.