مدل کفش عروس لژدار، راحت یا بدون پاشنه مناسب مراسم عقد و عروسی

کفش مناسب لباس عروس با مدل‌های مختلف از پاشنه بلند تا بدون پاشنه در مغازه‌های و وب‌سایت‌های مختلف پیدا می‌شود؛ اما آیا مدل کفشی که قصد خرید آن را داریم به مدل لباس ما می‌آید. راحت‌ترین مدل کفش عروس کدام است. در این مقاله با کابان مگ همراه باشید تا با مدل‌های مختلف کفش عروس از جمله کفش عروس راحت، لژدار، بدون پاشنه و جدیدترین آن‌ها آشنا شوید.

جدیدترین مدل کفش عروس

به‌طورکلی هر ساله جدیدترین ترندهای مد عروس مانند هر لباس دیگری توسط طراحان مد و پوشاک به بازار عرضه می‌شود. برای عروس معمولاً کفش‌های سفید یا شیری رنگ از جنس ساتن، گیپور، تور، چرم، نوبوک، ورنی و … استفاده می‌شود که با توجه به سلیقه به صورت تخت، پاشنه دار، بدون پاشنه، لژدار و … هستند.

لازم به یادآوری است که مدل کفش عروس حتماً نباید پاشنه دار یا لژدار باشد، امروزه کفش‌های تخت و یا حتی کتانی هم برای روز عروسی توسط عروس خانم‌ها استفاده می‌شود. همینطور حتماً لازم نیست رنگ کفش عروس حتماً سفید، صدفی یا شیری باشد. رنگ‌هایی مانند قرمز، آبی، طلایی، رزگلد، رنگ پا، صورتی و … نیز از جمله رنگ‌های مورد پسند بسیاری از عروس خانم‌ها است.

مدل کفش عروس راحت

اگر دوست دارید در روز عروسی راحت باشید و یا اگر رقص و شادی زیادی معمولاً در مراسم‌ها وجود دارد، پیشنهاد می‌شود از کفش‌های تخت در صورت نداشتن اختلاف قد زیاد با داماد استفاده کنید. اگر کفش تخت دوست ندارید و یا کمردرد می‌گیرید کفش‌های پاشنه بلند لژدار یا پاشنه بلند جلوباز از جمله کفش‌های نسبتاً راحت هستند. لژ کفش باعث می‌شود اختلاف پنجه و پاشنه کم شود و پا کمتر خسته شود و جلو باز بودن کفش نیز باعث می‌شود نیروی زیادی به طوف پنجه وارد نشود و انگشتان راحت باشند. در ادامه چند نمونه کفش عروس راحت به نمایش درآمده است.

کفش عروس پاپیونی

کفش عروس ساده و شیک با یک پاپیون یا گل روی آن بسیار زیبا و برازنده است. معمولاً کفش‌های پاشنه بلند با پاپیون زیبا هستند ولی کفش‌های تخت پاپیون دار هم طرفدارانی دارند. توصیه می‌شود زمانی که لباس عروس شما گیپور یا دارای ریزه کاری‌های زیادی است از کفش‌های ساده ترجیحاً با یک پاپیون یا گل روی آن استفاده کنید.

کفش عروس پاشنه بلند نگین کاری

اگر لباس عروس شما ساده است و معمولاً با پارچه‌ای از جنس تور ارگانزا، حریر، ساتن و گیپور ساده دوخته شده است. کفش‌های نگین کاری شده را با آن ست کنید تا زیبایی لباس و کفش بیشتر به چشم بیاید.

کفش عروس گیپور و تور

یکی از گزینه‌های زیبا، ارزان و متنوع استفاده از کفش‌های گیپور یا تور است. استفاده از تور ساده، همراه با نگین، یا با تزیین گیپور و مروارید در این کفش‌ها رایج است و معمولاً با روبان‌هایی دور پا یا پشت پاشنه را زیبا می‌کنند. در ادامه چند نمونه از کفش‌های گیپور و تور به نمایش در آمده است.

کفش عقد عروس

گاهش تصور می‌شود که لباس عروس و کفش آن در مراسم عقد و عروسی باید تفاوت زیادی داشته باشد. ولی در روز عقد هم می‌تواند مانند روز عروسی از کفش‌های پاشنه بلند سفید با لباس عروس استفاده کرد. البته این به شرطی است که تفاوتی در لباس روز عقد و عروسی از نظر مدل آن‌ها وجود داشته باشد تا عکس‌ها تکراری نشوند. برای مثال می‌توان برای مراسم عقد از لباس پایین‌تر از زانو یا ماکسی با کفش‌هایی به رنگ پا یا طلایی و … استفاده کرد و برای مراسم عروسی از لباس عروس پرنسسی، پف‌دار، ماکسی، حریر، گیپور و … با کفش‌هایی سفید نگین کاری شده و یا سفید ساده استفاده کرد.

سخن آخر

امیدوارم از مقاله انواع مدل کفش عروس لذت برده باشید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

پیام بگذارید