۶ مورد از بهترین گل های آپارتمانی و شرایط نگهداری از آن ها

گیاهان و گل‌های آپارتمانی می‌توانند رنگ زیبا و سرزنده‌ای به خانه دهند و باعث می‌شوند که خانه روشن‌تر به نظر برسد. علاوه بر این، با تصفیه هوای محیط، حس و حال بهتری به خانه شما می‌دهند. در این مقاله از کابان مگ شما را با ۶ مورد از  بهترین گل های آپارتمانی که در تصفیه هوا هم موثر هستند، آشنا می‌کنیم.

بهترین گل های آپارتمانی

بهترین گل های آپارتمانی به قرار زیر هستند. در توضیح مربوط به هر کدام از آن ها به شرایط نگهداری و نکات مهمی در خصوص آن ها اشاره شده است. اگرچه دلایل زیادی برای نگهداری گل در خانه وجود دارد، اما با فضای کم و نور محدود، مراقبت از آن کار سختی است و علی‌رغم تمام تلاش‌ها بازهم احتمال پژمرده شدنش وجود دارد.

قبول دارم که نگهداری از گیاه و گل ممکن است سخت باشد یا فکر می‌کنید که گل‌ها فقط در گلخانه زیبا و سالم به نظر می‌رسند و به‌محض آوردن آن‌ها به خانه، زود پژمرده می‌شوند. شاید حق با شما باشد اما با انتخاب گل‌های مناسب آپارتمان شما هم می‌توانید یک گلخانه زیبا و کوچک در خانه خود داشته باشید.

این گل‌های برای آپارتمان عالی‌اند و اصلاً نگران خشک شدنشان نباشید چون با کمترین مراقبت هم باز رشد می‌کنند. با معرفی بهترین گل برای آپارتمان با ما همراه باشید.

اسپاتی فیلوم یا گل لی لی صلح

این گل آپارتمانی انواع مختلفی دارد که بسته به نوع، ممکن است ۴۰ تا ۲۰۰ سانتی‌متر رشد کنند و برای خانه‌های بزرگ بسیار مناسب‌اند. این گیاه یکی از بهترین گل های آپارتمانی است. گیاه صلح در اوایل تابستان گل‌های سفید و زیبایی می‌دهد. اگر تابستان رسیده و گیاهتان هنوز گل نداده آن را در یک مکان تاریک قرار دهید.

سانسوریا

یکی دیگر از بهترین گل های آپارتمانی سانسوریا است. این گیاه بسیار زیبا ظاهر مدرنی به خانه می‌دهد. نگهداری از این گیاه خیلی سادست. به آب کمی احتیاج دارد، هر وقت خاک گلدان خشک شد، کمی به آن آب بدهید. همچنین نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد.

آلوئه ورا

آلوئه ورا نیز یکی از بهترین گل های آپارتمانی است. آلوئه ورا را همه باید در خانه داشته باشند. می‌توانید از آن نوشیدنی درست کنید یا برای لطافت پوست عصاره آن را روی دست و صورت بمالید. همچنین در موارد سوختگی هم باعث بهبود سریع‌تر پوست می‌شود. این گیاه هم رشد خوبی دارد و هم خیلی سریع تولیدمثل می‌کند. آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید و هر وقت خاک گلدان خشک شد آن را آبیاری کنید. حواستان باشد که به آب خیلی کمی احتیاج دارد و اگر گیاه را در آب غوطه‌ور کنید باعث پوسیدگی ریشه‌هایش می‌شوید.

گل عنکبوتی یا گندمی

گل گندمی به دلایل زیادی می تواند یکی از بهترین گل های آپارتمانی محسوب شود. من خودم علاقه زیادی به گیاه عنکبوتی دارم. بهترین حالت این است که آن را بر روی بلندی قرار دهید تا برگ‌هایش به سمت پایین سرازیر شوند. قبل از آبیاری مطمئن شوید که خاک گلدان خشک‌شده است، هفته‌ای یک‌بار آبیاری برای این گیاه کافی است.

اگر بعد از آبیاری آب از زیر گلدان بیرون آمد حتماً آب اضافی را دور بریزید. مثل آلوئه ورا، آب زیاد برای این گیاه هم مثل سم است! نگران خشک شدنش نباشید با مقدار کمی آب به‌راحتی رشد می‌کند و آب بیش‌ازحد به ریشه‌هایش آسیب می‌رساند. بعد از آبیاری نوبت به میزان نور می‌رسد. این گیاه به نور زیادی نیاز ندارد اما بهتر است آن را پشت پنجره یا نزدیک پنجره بگذارید.

ساکولنت

ساکولنت از جمله بهترین گل های مناسب محیط های آپارتمانی است. مطمئن باشید هنگامی‌که با انواع و اقسام و رنگ‌های مختلف این گیاه آشنا شوید عاشقش می‌شوید؛ هم ظاهر مدرنی دارد و هم می‌توانید آن‌ها را در گلدان‌های رنگی گذاشته و حال و هوای شادی به خانه بدهید.

این گیاه آب زیادی نمی‌خواهد فقط کافی است هر وقت خاک آن خشک شد کمی به آن آب بدهید، در غیر این صورت ریشه‌های گیاه می‌پوسند و گیاه از بین می‌رود. زیاد نگران نور مناسب برای این گیاه نباشید؛ هرجایی در خانه با مقداری نور خورشید برای این گیاه مناسب است.

بامبو

بامبو نیز با جلوه خاصی که به فضای خانه می دهد از بهترین گل های آپارتمانی است. اگر به گیاه بامبو علاقه دارید و به دنبال راهی برای داشتن این گیاه زیبا در خانه می‌گردید، من گیاه لاکی بامبو را به شما پیشنهاد می‌کنم.

بهتر است این گیاه را در آب نگهداری کنید چون ریشه‌هایش در مقابل قارچ و بیماری بسیار حساس است اما اگر دوست دارید می‌توانید آن را در سنگریزه هم بگذارید فقط باید مواظب باشید که همیشه گلدان مرطوب باشد. به‌غیراز آبیاری مرتب به چیز دیگری احتیاج ندارد و نور زیادی هم برای این گیاه لازم نیست.

سخن آخر

این ۶ گیاه مناسب برای محیط های آپارتمانی از بهترین گل های ممکن هستند. نگهداری از آن ها ساده است و نیاز هب دستورالعمل خاصی ندارد. با این وجود برای اینکه از تمایم مزایای زیبای آن ها بهره مند شوید سعی کنید که خوب از آن ها نگهداری کنید.

نمایش نظرات (2)