Notice: تابع WP_Block_Type_Registry::unregister به طورنادرست فراخوانی شد. نوع بلوک "core/gallery" ثبت نشده است. لطفاً برای اطلاعات بیشتر، اشکال زدایی در وردپرس را مشاهده کنید. (این پیام در نگارش 5.0.0 افزوده شده است.) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5663

Notice: تابع WP_Block_Type_Registry::register به طورنادرست فراخوانی شد. نوع بلوک "core/gallery" هم‌اکنون ثبت شده است. لطفاً برای اطلاعات بیشتر، اشکال زدایی در وردپرس را مشاهده کنید. (این پیام در نگارش 5.0.0 افزوده شده است.) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5663
کابان مگ - بهترین نژاد سگ نگهبان باغ و ویلا کدام است؟ معرفی 10 نژاد برتر

بهترین نژاد سگ نگهبان باغ و ویلا کدام است؟ معرفی ۱۰ نژاد برتر

0

اگر در جستجوی یک سگ خوب برای حفاظت و نگهبانی از خودتان، خانواده، باغ و ویلا هستید، بدانید که برخی از نژاد سگ‌ها ذاتاً دارای ویژگی‌های لازم برای حافظت هستند و در واقع با این ویژگی‌ها به دنیا می‌آیند. سگ‌های نگهبان معمولاً حس وفاداری عمیقی به شما و خانواده‌تان دارند، به شدت هشیار و تیز و فرمان‌بردار هستند. یک سگ نگهبان ایده‌آل طبیعتاً باید بزرگ و نترس باشد و آموزش‌های لازم را یاد بگیرد. در این مقاله از کابان مگ به معرفی ۱۰ مورد از بهترین نژاد های سگ های نگهبان پرداخته ایم.

بهترین نژاد سگ های نگهبان

درست است که سگ‌های نترس، محافظان و نگهبانان فوق‌العاده‌ای هستند، اما سگ محافظ نباید تهاجمی باشد. سگ‌های خیلی بزرگ و قوی ممکن باعث آسیب‌های جسمی شوند. سگ شما بایستی آموزش ببیند که از شما پیروی کند تا شما بتوانید او را کنترل کنید و بین حفاظت و حمله احتمالی، توازن ایجاد کنید. در ادامه به معرفی بهترین نژاد های سگ نگهبان می‌پردازیم.

آکیتا

آکیتا

آکیتا یکی از بهترین نژادهای سگ نگهبان است. سگ‌های نژاد آکیتا جزو وفادارترین سگ‌ها هستند. این سگ‌ها برای حفاظت از خانواده سلطنتی و اشرافی در ژاپن پرورش داده می‌شوند. این نژاد شجاع و هشیار، ذاتاً نسبتاً به غریبه‌ها بدبین است. آکیتا همیشه مراقب شما و اعضای خانواده‌تان خواهد بود. آکیتا به شدت پایبند به این وظیفه است و معمولاً وظیفه حفاظت را بدون نیاز به آموزش خاص یا با آموزش‌های خیلی کم، می‌تواند به عهده بگیرد.

البته این سگ نیاز دارد آموزش‌هایی درباره فرمان‌برداری ببیند یا اینکه خودتان می‌توانید او را آموزش دهید تا مهارت‌هایش بهتر شوند. این سگ‌ها نیز مانند هر نوع سگ دیگری باید به خوبی مهارت‌های اجتماعی مناسب را یاد بگیرند تا به این ترتیب از حملات غیر ضروری و رفتار خشن او پیشگیری شود.

مروری بر این نژاد

 • قد: ۲۴ الی ۲۸ اینچ
 • وزن: ۷۰ الی ۱۳۰ پوند
 • ویژگی‌های ظاهری: سر مثلثی شکل؛ دم پیچ‌خورده؛ پوشش بدنی ضخیم، به رنگ‌های مشکی، قهوه‌ای مایل به زرد، قرمز و غیره
بول ماستیف یکی از بهترین نژادهای سگ نگهبان است.

بلژیان مالینوس

بلژیان مالینوس یکی دیگر یکی از بهترین نژادهای سگ نگهبان است. این نژاد تند و تیز و ورزشکار است و به خاطر چابکی، توانایی‌های خاص در جستجو و نجات و آموزش پذیری، نژاد محبوب پلیس‌ها و واحدهای ارتشی است. این سگ انرژی زیادی دارد، بنابراین همیشه دوست دارد که کاری را به عهده بگیرید. این سگ باید آموزش‌های خاص و آداب اجتماعی را فرا بگیرد تا بتواند در شرایط ناآشنا و جدید هم احساس راحتی داشته باشد. همچنین این سگ روزانه به ورزش زیادی نیاز دارد.

مروری بر این نژاد

 • قد: ۵۶ الی ۶۶ سانتیمتر
 • وزن: ۱۸ الی ۳۶ کیلوگرم
 • ویژگی‌های ظاهری: بدن عضلانی؛ پوشش بدنی کوتاه و ضخیم؛ به رنگ‌های حنایی، قهوه‌ای مایل به قرمز و قرمز با دهان مشکی.
بول ماستیف یکی از بهترین نژادهای سگ نگهبان است.

بول ماستیف

بول ماستیف  یکی از بهترین نژادهای سگ نگهبان است. اولین بار پرورش‌دهندگان حیوانات شکاری، نژاد بولماستیف‌های شجاع و وفادار را پرورش دادند و تربیت کردند تا از حیوانات شکاری آن‌ها در مقابل شکارچی‌ها، محافظت کنند. ظاهر گاو مانند این نژاد می‌تواند برای متجاوزان ترسناک باشد.

در حقیقت این نوع سگ ذاتاً عاطفه و محبت زیادی نسبت به اعضای خانواده خود دارد و این کار سبب می‌شود که همراه بسیار خوبی باشد. بول ماستیف ذاتاً یک محافظ خوب است که برای تقویت استعدادهای ذاتی خود در نگهبانی و محافظت، به آموزش‌های ساختار یافته نیاز دارد.

مروری بر این نژاد

 • قد: ۶۱ الی ۶۸ سانتیمتر
 • وزن: ۴۵ الی ۵۹ کیلوگرم
 • ویژگی‌های ظاهری: صورت کوتاه و چروک؛ به رنگ‌های حنایی، قرمز و پلنگی با دهان مشکی
نژاد کانِی کورسو

نژاد کانِی کورسو

کانِی کورسو یک نژاد ایتالیایی و یکی از بهترین نژادهای سگ‌هایی است که در گذشته به عنوان سگ نگهبان و سگ جنگی استفاده می‌شد. سایز بزرگ، بدن سنگین و صدای عمیق پارس کردنش، همگی سبب می‌شوند که فرد متجاوز سریعاً از محل دور شود. این نژاد ذاتاً برای نگهبانی ساخته شده است. آموزش او باید متمرکز بر فرمان‌برداری و تقویت مهارت‌های طبیعی او باشد.

مروری بر این نژاد

 • قد: ۵۹ الی ۷۰ سانتیمتر
 • وزن: ۳۶ الی ۵۴ کیلوگرم
 • ویژگی‌های ظاهری: سگ‌هایی با بدن مربعی و عضلانی و سرهای بزرگ؛ پوشش بدنی کوتاه و زبر؛ به رنگ‌های مشکی، خاکستری، حنایی و قرمز؛ لکه‌های آن ممکن است به هر رنگی باشند؛ ممکن است پوشش مشکی یا خاکستری داشته باشند؛ ممکن است نقاط سفید رنگ هم روی بدن داشته باشند.
نژاد ژرمن شپرد محبوب‌ترین و یکی از بهترین سگ‌های نگهبان در ایران است.

ژرمن شپرد

نژاد ژرمن شپرد محبوب‌ترین و یکی از بهترین سگ‌های نگهبان در ایران است. نژاد ژرمن شپرد به لحاظ ظاهر و تناسب شبیه به بلژیان مالینوس است. این نژاد بسیار تند و تیز و فعال است و جزو نژادهای محبوب در کارهای پلیسی و ارتشی است. این نژاد حس وفاداری عمیقی نسبت به اعضای خانواده خود دارد. این نژاد نیز مانند سگ‌های محافظ دیگر، به آموزش نیاز دارد تا بتواند متمرکز بر نگهبانی و محافظت باشد. شما باید ژرمن شپرد خود را به خوبی با آداب اجتماعی آشنا کنید تا از وحشت‌زایی و عصبی شدن او در شرایط معمولی پیشگیری شود. این سگ همچنین به روزانه دو ساعت ورزش نیاز دارد.

مروری بر این نژاد

 • قد: ۵۶ الی ۶۶ سانتیمتر تا گوش
 • وزن: ۲۷ الی ۴۵ کیلوگرم
 • ویژگی‌های ظاهری: یک سگ قدرتمند با عضلات قوی؛ دارای پوشش بدنی زبر و متوسطی که رنگ‌های مختلفی دارد؛ و گوش‌های نوک‌تیزی که رو به بالا هستند.
دوبرمن پینشر

دوبرمن پینشر

در گذشته دوبرمن پینشر به عنوان یک نژاد وحشی معروف بود؛ اما این سگ نسبت به خانواده‌ انسانی خود بسیار مهربان، مطیع و حتی لوس است. بیشتر آن‌ها به غریبه‌ها حتی مشکوک نمی‌شوند، مگر اینکه احساس خطر کنند. دوبرمن‌ها معمولاً بدون نیاز به هیچ آموزشی یا با آموزش کمی می‌توانند به خوبی کار حفاظت و نگهبانی را انجام دهند. شما با یک برنامه آموزشی منظم می‌توانید مهارت‌های حفاظتی سگ خود را تقویت کنید و او را به یک سگ نگهبان فوق‌العاده تبدیل کنید.

مروری بر این نژاد

 • قد: ۶۱ الی ۷۱ سانتیمتر
 • وزن: ۲۹ الی ۴۵ کیلوگرم
 • ویژگی‌های ظاهری: سگی با جثه متوسط و سینه فرورفته؛ عضلات قوی و ظاهر قدرتمند و ترسناک؛ با پشم‌های کوتاه و نرم به رنگ‌های قرمز، آبی، مشکی و حنایی
کوموندور

کوموندور

کوموندور به خاطر موهای بافته‌شده‌اش مشخص و معروف است و موهای سفید و در هم تنیده‌اش او را شبیه یک تی می‌کنند. البته هرگز گول ظاهرش را نخورید. کوموندور یک سگ بزرگ، قوی و شجاع و اصالتاً مجارستانی است. این نژاد در گذشته برای محافظت از حیوانات اهلی و خانه‌ها، پرورش داده می‌شدند. این سگ در مقابل اعضای خانواده بسیار مهربان است و در برابر غریبه‌ها خیلی محتاط می‌شود. ویژگی‌های ذاتی او برای حفاظت را می‌توانید با یک برنامه تمرینی درست، تقویت کنید. برای حضور او در شرایط مختلف، حتماً باید او را اجتماعی و معاشرتی کنید.

مروری بر این نژاد

 • قد: ۶۶ الی ۷۱ سانتیمتر
 • وزن: ۳۶ کیلو و بیشتر
 • ویژگی‌های ظاهری: بدن پوشیده از موهای سفید بافته؛ سر بزرگ؛ سینه فرو رفته و بدن عضلانی
رودژین ریجبک از بهترین نژادهای سگ‌های نگهبان است.

رودژین ریجبک

رودژین ریجبک از بهترین نژادهای سگ‌های نگهبان است. در گذشته نژاد رودژین ریجبک، یک سگ شکاری برای حیوانات بزرگ و شیرها بود. این گونه از سگ‌ها، وفاداری زیادی نسبت به اعضای خانواده دارد که این ویژگی ذاتی او را به یک نگهبان خوب تبدیل می‌کند. این سگ‌ها خیلی مهربان و نجیب هستند و می‌توانند همراهان زیبا و مناسبی باشند.

این سگ را تحت آموزش‌های نگهبانی و حفاظت قرار ندهید، زیرا این کار باعث تشدید ویژگی حفاظتی او می‌شود؛ او خودش ذاتاً این ویژگی‌ها را دارد. البته آموزش فرمان‌برداری برای او ضروری است تا بتواند ساختار درستی داشته باشد. این سگ باید یاد بگیرد که به حرف‌ شما گوش کند و از دستوراتتان پیروی کند.

مروری بر این نژاد

 • قد: ۶۰ الی ۶۸ سانتیمتر
 • وزن: ۳۲ الی ۳۸ کیلوگرم
 • ویژگی‌های ظاهری: سگی بزرگ، قوی‌هیکل و ورزشکار با یک شیار در روی پشت و ستون فقرات؛ پوشش بدنی کوتاه و نرم، به رنگ‌های گندمی روشن تا قرمز گندمی
این نژاد یکی دیگر از بهترین سگ‌های نگهبان است.

راتویلر

این نژاد یکی دیگر از بهترین سگ‌های نگهبان است. راتویلر یکی دیگر از گونه‌هایی است که به تهاجمی بودن مشهور است. راتویلر ممکن در لحظاتی مانند یک مگس احمق باشد و در مواقع دیگر به یک مدافع ترسناک تبدیل شود. اگر یک راتویلر به شما اعتماد کند، نسبت به شما وفادار و مهربان خواهد بود. راتویلرها معمولاً نسبت به غریبه‌ها بدبین هستند، مگر اینکه به آن‌ها اثبات شود طرف مقابل برای آن‌ها تهدیدی محسوب نمی‌شود. اگر او را به خوبی آموزش دهید، می‌تواند یک سگ نگهبان عالی باشد. این سگ در برنامه روزانه خود به معاشرت، ساختار و انجام وظیفه، نیاز دارد.

مروری بر این نژاد

 • قد: ۵۶ الی ۶۸ سانتیمتر
 • وزن: ۳۶ الی ۵۹ کیلوگرم
 • ویژگی‌های ظاهری: سگ‌هایی بزرگ، عضلانی و به شدت قوی، به همراه پوشش بدنی کوتاهی که به رنگ مشکی با رگه‌های خرمایی، قرمز یا قهوه‌ای مایل به قرمز
نژاد ماستیف تبتی می ‌تواند بهترین سگ نگهبان باشد.

ماستیف تبتی

نژاد ماستیف تبتی می ‌تواند بهترین سگ نگهبان باشد. هیچ‌کس نمی‌تواند از این سگ بزرگ، هشیار، قوی و ترسناک عبور کند. در قدیم این نژاد از سگ‌های تبتی نگهبان، از کاروان‌ها و گله‌های مردم در کوه‌های هیمالیا در برابر گرگ‌ها و گربه‌های وحشی، محافظت می‌کردند. امروزه ماستیف تبتی نسبت به اعضای خانواده مهربان و آسان‌گیر است، اما به غریبه‌ها اعتماد ندارد و اگر احساس تهدید کند ممکن است رفتارهای تدافعی از خود نشان دهد. اگرچه جزو نژادهای خیلی مهربان نیست، اما سگ وفاداری است که می‌تواند از شما و اعضای خانواده‌تان محافظت کند. این سگ همچنین لازم است که از طریق آموزش و معاشرت، با ساختارها آشنا شود.

مروری بر این نژاد

 • قد: ۶۰ الی ۶۶ سانتیمتر
 • وزن: ۳۲ الی ۶۸ کیلوگرم
 • ویژگی‌های ظاهری: دارای پوشش بدنی به رنگ‌های مشکی، قهوه‌ای، آبی/خاکستری، یا طلایی؛ پوشش بدنی دولایه که لایه زیرین آن سنگین، نرم و پشمی است؛ سر بزرگ با موهای زیاد؛ صورت ظاهری مهربان

نژادهایی که باید از آن‌ها دوری کرد

نژاد سگ‌های که نمی‌توانند سگ نگهبان خوبی باشند معمولاً خونسرد هستند و انرژی کمی دارند، نسبت به غریبه‌ها بی‌تفاوت هستند و یا به راحتی آن‌ها در خانه می‌پذیرند. سگ‌های خیلی مهربان مانند نژادهای شکار یاب لابرادور، سگ‌های شکار یاب طلایی و سگ‌های شکار یاب ایرلندی معمولاً سگ‌های سرخوش و مهربانی هستند که همه را به خانه خود راه می‌دهند. سگ‌های شکاری باست تنبل‌تر هستند و حتی اگر کسی وارد خانه شود، ممکن است اصلاً از جای خود تکان نخورند.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110