پاستا فتوچینی با سس پنیر و اسفناج

0

پاستای فتوچینی با سس پنیر و اسفناج راحت‌ترین و سریع‌ترین روش تهیه پاستا فتوچینی است. در این مقاله از کابان مگ به آموزش تهیه پاستا فتوچینی پرداخته‌ایم و فوت و فن‌های تهیه این پاستای خوشمزه را آموزش داده‌ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

پاستا فتوچینی با سس گوجه، سس مرغ و سس آلفردو هم سرو می‌شود ولی سس پنیر و اسفناج در کمترین زمان آماده سرو است. برای اطلاع از طرز تهیه خمیر پاستا فتوچینی یا هر نوع پاستای دیگری می‌توانید به مقاله «تهیه خمیر پاستا خانگی + تصاویر با کیفیت ومرحله به مرحله» در کابان مگ مراجعه کنید.

برای تهیه پاستا فتوچینی با سس پنیر و اسفناج به ۲۵ دقیقه زمان نیاز دارید که ۱۵ دقیقه آن به آماده سازی مواد و ۱۰ دقیقه آن به پخت اختصاص دارد. پاستا فتوچینی با این دستور تهیه برای سرو ۴ نفر مناسب است و می‌توان به جای سس پنیر و اسفناج از سس غلیظ آلفردو هم استفاده کرد. البته سس پنیر و اسفناج هم برای سرو در کنار دیگر پاستاها نظیر اسپاگتی و لینگوینی هم استفاده می‌شود.

مواد لازم برای تهیه پاستا فتوچینی با سس پنیر و اسفناج

مواد لازممقدار
برگ اسفناج درشت خرد شده۵ پیمانه (۱۵۰ گرم)
پنیر تازه از هر نوعی (پنیر سفید، پنیر گاوی، گوسفندی)۱۵۰ گرم
پاستا فتوچینی۳۰۰ تا ۳۵۰ گرم
روغن زیتون۴ قاشق غذاخوری
سیر ریز خرد شده۴ حبه
ریحان تازه درشت خرد شدهیک و نیم پیمانه
آب لیمو تازه و پوست رنده شده آن۲ قاشق چای‌خوری
فلفل سیاه تازه آسیاب شدهیک چهارم قاشق چای‌خوری
نمک دریاکمی
ریحان یا جعفری ساطوریبرای تزیین

طرز تهیه پاستا فتوچینی با اسفناج

حدود ۴ لیتر آب را در یک قابلمه ریخته و نمک دریا را به آن اضافه کرده و روی شعله زیاد قرار داده تا به جوی آید.

دراین‌بین یک تابه دسته‌دار را روی شعله متوسط قرار داده و روغن زیتون را درون آن بریزید. وقتی روغن داغ شد، سیر را به آن اضافه کرده و هم بزنید. سیر را برای ۱ تا ۲ دقیقه تفت دهید. سپس اسفناج و ریحان را به آن اضافه کرده و حدود ۲ دقیقه آن را بپزید تا اسفناج‌ها کمی له شوند سپس شعله را خاموش کنید.

پاستا فتوچینی را به آب در حال جوش اضافه کنید. وقتی پاستا پخته شده، یک پیمانه از آب آن را نگه دارید و پاستا را آبکش کنید.

آب پاستا را روی اسفناج و ریحان بریزید و آب و عصاره لیمو، فلفل سیاه تازه آسیاب شده و پنیر را به آن اضافه کنید و ظرف را روی شعله متوسط قرار دهید. مخلوط را به آرامی هم بزنید تا پنیر آب شود سپس فتوچینی را به آن اضافه کنید. در صورت نیاز به آن نمک اضافه کنید.

 در آخر هم می‌توانید پاستا را به ظرف سرو منتقل کرده و روی آن را با پنیر، جعفری یا ریحان ساطوری تزیین کرده و نوش جان کنید.

نکته

برای پخت پاستا فتوچینی یا هر پاستای دیگری دقت کنید که به ازای هر لیتر آب یک قاشق چای‌خوری نمک دریا اضافه کرده زمانی پاستا را اضافه کنید که آب در حال جوشیدن و حباب زدن باشد.

سخن آخر

امیدوارم از تهیه پاستا فتوچینی با سس پنیر و اسفناج لذت برده باشید و این پاستای سریع را خانه تهیه کنید. منتظر تجربیات شما در تهیه این پاستای خوشمزه هستیم.