طرز تهیه قهوه سوئدی قهوه سنتی با تخم مرغ

0

قهوه سوئدی از جمله قهوه‌هایی است که در تهیه آن پیش از دم کردن قهوه یک تخم مرغ خام به آن اضافه می‌شود. گاهی هم پوست تخم مرغ شکسته را نیز در مخلوط قهوه و تخم مرغ می‌گذارند. در این مقاله از کابان مگ با ما همراه باشید تا با نحوه تهیه قهوه سوئدی آشنا شوید.

قهوه سوئدی و قهوه ویتنامی

علاوه بر سوئدی‌ها ویتنامی‌ها هم در تهیه قهوه خود از تخم مرغ استفاده می‌کنند. حالا علت اضافه کردن پوسته تخم مرغ چیست؟ پوسته تخم مرغ به شفاف شدن قهوه کمک می‌کند و اجازه می‌دهد دانه‌ها قهوه به راحتی از آب جدا شوند.

با اضافه شدن تخم مرغ به قهوه، کم شدن مزه تلخی قهوه و جمع شدن دانه‌های قهوه پس از هم زدن آن در سطح و راحت‌تر جدا شدن آنها و افزایش کافئین قهوه می‌شود. در انتها قهوه مزه‌ای ملایم داشته و بافتی مخملی پیدا می‌کند که نوشیدن آن بسیار لذت بخش خواهد بود.

مواد لازم برای تهیه قهوه با تخم مرغ

مواد لازممقدار
آب۹ + یک چهارم پیمانه
قهوه تازه آسیاب شده درشت تا متوسطسه چهارم پیمانه
تخم مرغیک عدد بزرگ
آب سردیک پیمانه

طرز تهیه قهوه سوئدی

در ابتدا ۹ پیمانه آب را در یک ساسپن (تابه لبه بلند) به جوش آورید.

در این هنگام که منتظر به جوش آمدن آب هستید. در یک کاسه کوچک، یک چهارم پیمانه آب، قهوه و تخم مرغ را مخلوط کنید.

در این مرحله ما از تمام تخم مرغ استفاده کرده‌ایم ولی شما می‌توانید از اضافه کردن پوسته تخم مرغ صرف نظر کرده و تنها از زرده و سفیده استفاده کنید.

هنگامی که آب جوش آمد، مخلوط آماده شده را به آن اضافه کنید و شعله را کم کنید. شروع به هم زدن قهوه برای ۳ دقیقه کنید. دقت داشته باشید که زیاد بودن شعله باعث جوشیدن قهوه نشود.

زمانی که قهوه آماده شود، دانه‌های قهوه روی ظرف به صورت گلوله‌های لخته‌ای ظاهر می‌شوند که در این هنگام باید سریعاً شعله خاموش شود.

به پیشنهاد ما بخوانید

پس از خاموش کردن شعله، یک پیمانه آب سرد اضافه شود و برای ۱۰ دقیقه به آن استراحت داده شود تا قهوه ته نشین شود.

زمانی که دانه‌های قهوه ته نشین شدند، با استفاده از یک صافی ریز، دانه‌های قهوه را از آب آن جدا کنید.

نکته

هر چقدر قهوه زمان بیشتری استراحت کند، طعم آن غلیظ‌تر خواهد شد.

پس از صاف کردن دانه‌های قهوه از آب آن، می‌توانید، آن را بجوشانید تا برای مصرف گرم باشد.

سخن آخر

قهوه سوئدی یا ویتنامی را می‌توان برای سه روز در یخچال در ظرف در بسته نگهداری کرد و در هنگام نوشیدن آن را جوشاند تا گرم شود. منتظر تجربیات و نظرات شما در رابطه با قهوه سوئدی و معرفی انواع قهوه دیگر با تخم مرغ هستیم.