طرز تهیه اسپرسو ماکیاتو یا کافه ماکیاتو

0

اسپرسو ماکیاتو یکی از دیگر انواع اسپرسو است که از مخلوط قهوه و شیر تهیه می‌شود. در این مقاله از کابان مگ به طور خلاصه به آموزش تهیه کافه ماکیاتو پرداخته شده است و در انتها یک فیلم آموزشی از طرز تهیه آن ارائه شده است.

تفاوت اسپرسو ماکیاتو با کافه لاته

در دستور تهیه هر دو نوشیدنی اسپرسو یعنی ماکیاتو و لاته از شیر و قهوه استفاده می‌شود ولی تفاوت آنها در مقدار و نوع استفاده است. در طرز تهیه اسپرسو ماکیاتو به‌جای شیر تنها از یک قاشق فوم شیر و کمی شکر یا قند استفاده می‌شود در صورتی که در کافه لاته از شیر هم استفاده می‌شود.

مواد لازم برای تهیه کافه ماکیاتو

مواد لازممقدار
قهوه یا اسپرسو دارکدو قاشق چای‌خوری
شیرنصف پیمانه
آبنصف پیمانه
شکر یا قندنصف قاشق چای‌خوری

طرز تهیه اسپرسو ماکیاتو

برای تهیه اسپرسو لازم است که قهوه را به هر روشی که بهتر آن را بلدید، تهیه کنید. استفاده از دستگاه اسپرسوساز، موکاپات، فرنچ پرس، دستگاه قهوه‌ساز و … از جمله روش‌هایی هستند که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

پس از آماده کردن قهوه نوبت به ساختن فوم شیر است، برای این کار هم می‌توانید از دستگاه اسپرسوساز و کف‌ساز دستی و … استفاده کنید.

فوم شیری که برای تهیه اسپرسو ماکیاتو استفاده می‌شود، فوم غلیظ و خامه‌ای است، برای درست کردن آن از شیر پرچرب استفاده کنید و آنقدر به هم زدن ادامه دهید تا فوم ریزی به دست آورید.

وقتی هم قهوه و شیر آماده شدند، نوبت تهیه ماکیاتو است. برای این کار لازم است، ابتدا قهوه را در ظرف مخصوص سرو ریخته و بعد یک یا چند قاشق فوم شیر به آن اضافه کنید. در صورت تمایل هم می‌توانید کمی شکر یا حبه قند به آن اضافه کرده و میل کنید.

فیلم طرز تهیه اسپرسو ماکیاتو

سخن آخر

نوشیدنی اسپرسو ماکیاتو یکی از انواع اسپرسو پرطرفدار در بین کسانی است که معمولاً قهوه خود را تلخ میل می‌کنند. با جست و جوی اسپرسو در صفحه اصلی کابان مگ لیست تمامی نوشیدنی‌های اسپرسو برای شما به نمایش در می‌آید. منتظر نظرات و پیشنهادهای شما در رابطه با کافه ماکیاتو هستیم.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 4755

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/kabanmag/domains/kabanmag.ir/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110